Beata Kruk| 
aktualizacja 

Katolików przybywa na całym świecie z wyjątkiem Europy

83

Według ostatniego wydania Rocznika Statystycznego Kościoła katolickiego liczba wiernych wzrosła o 18 milionów w porównaniu z danymi z jego poprzedniej edycji.

Katolików przybywa na całym świecie z wyjątkiem Europy
(Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY, Issagm)

Zgodnie z najnowszymi statystykami Kościoła na świecie jest 1,3 miliarda wyznawców Chrystusa. Jak informuje Radio Watykan, wzrost liczby katolików można zaobserwować na wszystkich kontynentach poza Europą, gdzie jest ich o 57 tysięcy mniej niż rok temu. Watykan szacuje, że liczba wiernych na świecie wzrosła o 1 promil.

Nieznacznie wzrosła również liczba księży, szczególnie w Afryce i Azji. O ponad 2500 mniej duchownych odnotowano natomiast w Europie, a o 120 mniej - w Ameryce.Na całym świecie spada natomiast liczba braci i sióstr zakonnych, których jest odpowiednio o 700 i blisko 11 tysięcy mniej niż według danych z ubiegłego roku. Również w tym przypadku największy spadek odnotowano w Europie i Ameryce.

Zmalała także liczba seminarzystów, których obecnie jest około 117 tysięcy. Jest ich coraz mniej na wszystkich kontynentach z wyjątkiem Afryki i Oceanii.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić