Mateusz Domański
Mateusz Domański| 
aktualizacja 

Kiedy powrót do szkół? Kiedy koniec e-lekcji? Rząd podał konkretny termin

96

Podczas piątkowej konferencji prasowej minister edukacji Dariusz Piontkowski podał ważne informacje w sprawie dalszej działalności oświaty w obliczu koronawirusa. Jak to będzie wyglądać?

Kiedy koniec e-lekcji w Polsce?
Kiedy koniec e-lekcji w Polsce? (Getty Images, Yegor Aleyev)

Jasne informacje ze strony rządu. Minister edukacji Dariusz Piontkowski przekazał, że żłobki, przedszkola i szkoły będą zamknięte znacznie dłużej.

Obecne warunki epidemiczne nie pozwalają na odwieszenie działalności szkół. Zdecydowaliśmy o dalszym ograniczeniu działalności tych placówek - do 24 maja - powiedział.

Zobacz także: Nowe dane na temat rozprzestrzeniania się koronawirusa

Co z działalnością opiekuńczą dla rodziców, którzy chcieliby iść do pracy, a obecnie muszą zajmować się dziećmi? - Za kilka dni poinformujemy, czy będzie możliwość prowadzenia działalności opiekuńczej - wyjaśnił minister Piontkowski.

Jest też ważna informacja dla wszystkich studentów. Minister nauki i szkolnictwa wyższego Wojciech Marudzek zdradził, że uczelnie będą zamknięte przynajmniej do 24 maja.

Kiedy koniec e-lekcji? Niektórzy czekają na to z niecierpliwością

Sytuacja wywołana przez pandemię koronawirusa sprawiła, że wielu uczniów przekonało się, że chodzenie do szkoły wcale nie jest takie złe. Brak możliwości uczestnictwa w tradycyjnych zajęciach sprawił, że kontakt między rówieśnikami został bardzo mocno ograniczony.

Uczniowie narzekają, że mają już dość e-learningu. Nie brakuje głosów, że w ramach e-lekcji nauczyciele wymagają więcej niż zazwyczaj. Z drugiej strony, nauczyciele też tęsknią za standardową formą prowadzenia zajęć. Dla wielu z nich kontynuowanie edukacji w formie zdalnej jest bardzo problematyczne.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić