o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|
aktualizacja

Kiedy powrót do szkół? Kiedy koniec e-lekcji? Rząd podał konkretny termin

37
Podziel się

Podczas piątkowej konferencji prasowej minister edukacji Dariusz Piontkowski podał ważne informacje w sprawie dalszej działalności oświaty w obliczu koronawirusa. Jak to będzie wyglądać?

Kiedy koniec e-lekcji w Polsce?
Kiedy koniec e-lekcji w Polsce? (Getty Images, Yegor Aleyev)
bDyxRQoR

Jasne informacje ze strony rządu. Minister edukacji Dariusz Piontkowski przekazał, że żłobki, przedszkola i szkoły będą zamknięte znacznie dłużej.

Obecne warunki epidemiczne nie pozwalają na odwieszenie działalności szkół. Zdecydowaliśmy o dalszym ograniczeniu działalności tych placówek - do 24 maja - powiedział.

Zobacz także: Nowe dane na temat rozprzestrzeniania się koronawirusa

bDyxRQoT

Co z działalnością opiekuńczą dla rodziców, którzy chcieliby iść do pracy, a obecnie muszą zajmować się dziećmi? - Za kilka dni poinformujemy, czy będzie możliwość prowadzenia działalności opiekuńczej - wyjaśnił minister Piontkowski.

Jest też ważna informacja dla wszystkich studentów. Minister nauki i szkolnictwa wyższego Wojciech Marudzek zdradził, że uczelnie będą zamknięte przynajmniej do 24 maja.

Kiedy koniec e-lekcji? Niektórzy czekają na to z niecierpliwością

Sytuacja wywołana przez pandemię koronawirusa sprawiła, że wielu uczniów przekonało się, że chodzenie do szkoły wcale nie jest takie złe. Brak możliwości uczestnictwa w tradycyjnych zajęciach sprawił, że kontakt między rówieśnikami został bardzo mocno ograniczony.

bDyxRQoZ

Uczniowie narzekają, że mają już dość e-learningu. Nie brakuje głosów, że w ramach e-lekcji nauczyciele wymagają więcej niż zazwyczaj. Z drugiej strony, nauczyciele też tęsknią za standardową formą prowadzenia zajęć. Dla wielu z nich kontynuowanie edukacji w formie zdalnej jest bardzo problematyczne.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDyxRQpa

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bDyxRQpu
KOMENTARZE
(37)
mery
9 miesięcy temu
A dlaczego już nie do końca roku szkolnego ! i tak nie puszcze syna do szkoły
Roberto9999
9 miesięcy temu
Gdzie są te konkretne daty? Żenada!
Mat
9 miesięcy temu
W tym roku szkolnym dzieci już na pewno nie pójdą do szkół
bDyxRQpv
asdf
9 miesięcy temu
Do szkół nie wolno, ale do wyborów trzeba.
Licealistka
9 miesięcy temu
Mnie się podoba, mogę tak kolejny rok siedzieć. Nauki na 2-3 godziny dziennie, nauczyciele same 5 dają, a jak ktoś chce się nauczyć, to bez problemu to zrobi, nie tracąc czasu na przedmioty, które go nie interesują. Ekipy z klasy i niektórych nauczyciel brakuje tak na co dzień i na żywo, ale dajemy radę.
Najnowsze komentarze (37)
licealistka
8 miesięcy temu
myślę, że zdalne nauczanie jest z jednej strony dobre, a z drugiej niezbyt. Tyle co teraz nauczyciele zadają to jakaś kpina. A dodatkowo co maturzyści i ośmioklasiści? dobrze, że chociaż matura ustna odwołana xd
ósmoklasista
9 miesięcy temu
egzamin ósmoklasisty to jakaś kpina, bez niego da się żyć. LUDZIE!!!
Dorota 💗
9 miesięcy temu
Zapraszam na wieczorny pokazik wystarczy że się zarejestrujesz o znajdziesz mnie pod nickiem Dorotakotka łap linka https://ô.cc/Wieczorne.pokazy
RODZIC.
9 miesięcy temu
jA W TYM ROKU NA 100% NIE PUSZCZĘ SWOICH DZIECI DO SZKOŁY NIE WAŻNE CO MÓWIĄ W RZĄDZIE TAM POPROSTU JEST NIEBEZPIECZNIE. A OD PRZYSZŁEGO WRZEŚNIA NAUKA INDYWIDUALNA W DOMU- BO TEŻ BEZPIECZNIE NIE BĘDZIE.
wielkopolanka
9 miesięcy temu
Trudno jest nam wszystkim, jaka jest prawda, ta najprawdziwsza to nie wiemy, no na pewno nie ta z telewizji, straszą nas, by osiągnąć cel polityczny. Najwyższa pora na zmianę, dosyć już tej demagogii, chciałabym doczekać takiego momentu, że z ekranu nie popłynie wazelina i złowieszcze prognozy
PAULAA
9 miesięcy temu
Nudzisz się? wszystkie filmy online w sam raz na wieczór mega polecam spawdzona strona łap linka https://ô.cc/filmy.nawieczor
Mfkfk
9 miesięcy temu
Najgłupszy rząd w historii. Gdzie mogę się zwrócić o pensje nauczyciela za którego odrabiam lekcje z dzieckiem?
very
9 miesięcy temu
"Działalność opiekuńcza przedszkoli"? Czyli wtedy gdy chodzi i realizuje podstawę programową to nie zaraża innych ani tez nie zaraża się od innych. Ale tylko działalność opiekuńcza- to już jest OK? Nie zarazi się? Nie przeniesie korony na inne dzieci, pracowników przedszkola? No szok!
bDyxRQpn
żałosne
9 miesięcy temu
Tyle piszecie, a nie podajecie dat. O co chodzi? Kiedy koniec e-lekcji jak w tytule
Dorka
9 miesięcy temu
Nie piszczę już w tym roku dziecka do szkoły, sorry ,ale nie zaryzykuję
Antysystemow
9 miesięcy temu
Jak rządzący tak bardzo chcą to może jednak warto zagłosować :)
Hubik
9 miesięcy temu
ja tez nie puszcze syna do szkoly
ewa
9 miesięcy temu
Moje dziecko nie pójdzie do szkoły
Tylko pytam
9 miesięcy temu
Kiedy powrót do szkół? Rząd podał konkretny termin. Artykuł= Ograniczenie do 24 maja. To znaczy, że konkretną data powrotu do szkół to 25 maja?
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić