o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Kamil Karnowski
|
aktualizacja

Kolejny europejski kraj zakazuje noszenia burek

232
Podziel się

Muzułmanki nie będą mogły zakrywać twarzy w miejscach publicznych. To w nie najboleśniej uderzy prawo wprowadzone właśnie przez duński rząd.

Kolejny europejski kraj zakazuje noszenia burek
(iStock.com)
bDUjzfbF

Za zakrywanie twarzy będzie groziła grzywna. Ci, którzy złamią zakaz będą musieli zapłacić karę o równowartości 550 zł. W przypadku ponownego przekroczenia przepisów, osoba, która nie stosuje się do zakazu, otrzyma grzywnę wyższą o ok. 120 zł.

To jest niespójne z wartościami duńskiego społeczeństwa i szacunkiem dla wspólnoty, by zakrywać swoją twarz spotykając innych w przestrzeni publicznej – mówi minister sprawiedliwości, Soren Pape Poulsen, tłumacząc decyzję rządu.

Spotykanie innych ludzi twarzą w twarz to oznaka szacunku. Przynajmniej tak uzasadniają ją duńscy prawodawcy. Rząd nie przyznaje jednak, że przepisy mają na celu uderzenie w muzułmańską społeczność, to jednak jej przedstawicielki odczują zmianę najbardziej - zauważa portal emirateswoman.com.

bDUjzfbH
Zobacz także: Zobacz także: Al-Jazeera ostro komentuje sytuację w Polsce

Dania jest kolejnym krajem Europy, który wprowadza podobny zakaz. Przepisy dotyczące zakrywania twarzy wprowadziły wcześniej rządy Francji, Belgi, Holandii, Bułgarii oraz Bawarii. Nie zakazują one noszenia strojów w Halloween czy przebrań maskotek wspierających kluby sportowe. Hidżab, który jest noszony przez muzułmańskie kobiety i nie zakrywa twarzy, również wciąż będzie dozwolony.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bDUjzfbN
bDUjzfci
KOMENTARZE
(232)
Edmund
3 lata temu
A jakby to bylo w Polsce, to poszło by w świat jacy to jesteśmy nietolerancyjni!!!!
gfht
3 lata temu
BRAWA I OWACJA ALBO DWIE OWACJE NA STOJĄCO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Puchatek
3 lata temu
Brawo Wy.
bDUjzfcj
Czombe
3 lata temu
No proszę nawet w Danii ludzie przejrzeli na oczy, a u nas dyrektor autobusów miejskich przeprasza "urażoną" prowokatorkę w burce, którą kierowca, na wniosek pasażerów spytał, czy nie stanowi dla nich zagrożenia?
Mack
3 lata temu
Nie rozumiem dlaczego tyle rządów państw europejskich plus Watykan tak bardzo płaszcza się przed wyznawcami islamu. Zakaz burek powinien być we wszystkich krajach europejskich. to nie Afryka ani Bliski Wschód.
Najnowsze komentarze (232)
krak
3 lata temu
Czy to coś zmieni? po co oni są w Europie mają swoje kraje i niech tam siedzą i niech nie narzucają nam swojego stylu życia bo nie wiem czy on nam będzie odpowiadał a jak dalej ich będziemy w puszczać to pozostanie nam już tylko Mars
POLAK
3 lata temu
To i tak jest już kalifat
Tebb
3 lata temu
Co na to POkomuniści ? Czy będą maszerować na Danię aby bronić demokracji ?
okcydent
3 lata temu
Wreście coś pozytywnego. Islam to zaraza ze wschodu
plplpl
3 lata temu
Nasze europejskie kobiety wybierając się do krajów arabskich muszą dostosować się do ich kultury i nie ma zmiłuj - i tak samo arabskie kobiety muszą dostosować się w Europie. UE powinna wprowadzić taki obowiązek we wszystkich krajach członkowskich.
Cześć
3 lata temu
Hadżibabki
Daniel
3 lata temu
To moze księżom powinno sie zabronić nosić sutanny, punkom irokezy a.dewotkom mohery? Może najlepiej jak wszyscy zacznąiemy nosić te same ubrania ,,,, pasiaste piżamy?
Nick
3 lata temu
Makrela z sitwą nie ujadają i nie ukarze Duńczyków za brak demokracji? Gdyby to było w Polsce już by jej podnóżek tyfusem ujadał na PiS.
bDUjzfcb
Anka
3 lata temu
Bardzo dobrze wreszcie
p.czaruś
3 lata temu
Brawo olseny... W UE zakazać noszenia burek, turbanów i żydowskich mycek!
Grzegorz
3 lata temu
Niech przyjada do Legnicy dolnoslaskie tam burki sa mile widziane brawo legniczanie
Grzegorz
3 lata temu
Dania juz nie jest gospodarzem ale zobaczymy jak to ma wygladac w praktyce bractwo muzelmanskie da na kary a Dania wyplaci benefity
Stan2
3 lata temu
Na Wschód od Wisły, chusta jest normalnym nakryciem głowy dla kobiety. To przywędrowało przez Karpaty z Imperium Osmańskiego. Podobnie jak stroje szlachty i magnatów.
Ja
3 lata temu
Przynajmniej się budzą powoli
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić