REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Dagmara Smykla15.04.19 (11:27)

Komik Rydzyka będzie startować w wyborach do PE, ale nie z list prawicy

Zaskakująca decyzja Andrzeja Rosiewicza. Rządy Prawa i Sprawiedliwości jednak nie skłoniły go do "skończenia z polityką, by zająć się muzyką".
TVP SA / East News

Będzie "jedynką" w Warszawie. Andrzej Rosiewicz kandyduje w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Co ciekawe, startuje z listy Polska Fair Play, ruchu założonego przez Roberta Gwiazdowskiego oraz część środowiska Bezpartyjnych Samorządowców.

Internauci: "Obraził się na PiS?". Piosenkarz i jego nieodłączna mucha do tej pory byli kojarzeni ze środowiskiem Prawa i Sprawiedliwości oraz Tadeusza Rydzyka. Na zjazdach PiS przed wyborami do Sejmu RP w 2005 i 2007 roku Rosiewicz wykonał kilka piosenek chwalących rządy tej partii, m.in. słynne „Wystarczą cztery Ziobra i Polska będzie dobra”.

REKLAMA

Wystarczą cztery Gwiazdowskie i Polska będzie dobra - podpowiadają teraz muzykowi internauci.

Ponad dziesięć lat temu kandydował do europarlamentu. W 2003 został członkiem Unii Polityki Realnej, z listy której rok później wystartował w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Niestety dla Rosiewicza, UPR nie przekroczyła progu wyborczego. Przed kolejnymi wyborami do PE w 2009 nagrał piosenkę pt. „Eurowybory”, która ukazuje w krzywym zwierciadle kampanię wyborczą oraz pracę europosłów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz też: Brexit. Orłowski: "Decyzja zapadła. Wycofanie się z niej Brytyjczycy odczuliby jako upokorzenie"

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij