Aneta Michałowska| 

Korea Północna odpowie USA. Szykują próbę nuklearną

109

Amerykańskie służby ostrzegają przed próbą nuklearną w Korei Północnej, która może się odbyć w najbliższych dniach. To odpowiedź na wysłane prze Trumpa oddziały marynarki wojennej w rejon Półwyspu Koreańskiego.

Kim Dzong Un
Kim Dzong Un (PAP)

*To będzie już szósta próba nuklearna. *Zagranicznym dziennikarzom przebywającym w Korei kazano przygotować się do wielkiej czwartkowej imprezy. Jej szczegółów nie zdradzono, jednak podejrzewa się, że wydarzenie zostanie przesunięte o dwa dni. W sobotę przypada 105. rocznica urodzin Kim Ir Sena, dziadka obecnego dyktatora. To największe państwowe święto zwane "Dniem Słońca" - informuje "USA Today".

Ładunek nuklearny podobno już czeka na odpalenie. Według anonimowych przedstawicieli wojsk USA, próba będzie przeprowadzona kilkaset metrów pod ziemią w specjalnym bunkrze.

Napięcie na linii Korea Północna - USA mocno wzrosło. Amerykańska jednostka "38 North" powołana do monitorowania odizolowanego kraju donosi o "niezwykle wysokim wzroście aktywności" na poligonie nuklearnym Punggye-ri w ciągu ostatnich kilku tygodni.

USA będą ponosić całkowitą odpowiedzialność za katastrofalne konsekwencje związane z ich oburzającymi działaniami - mówił kilka dni wcześniej rzecznik północnokoreańskiego resortu dyplomacji, którego wypowiedź przytoczyła państwowa agencja prasowa KCNA.

Poczynania Korei rozwścieczyły Donalda Trumpa.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Korea Północna szuka guza. Jeśli Chiny postanowią pomóc, byłoby świetnie. Jeśli nie, rozwiążemy ten problem bez nich!

Prezydent USA liczy na pomoc Chin. Ma nadzieję, że wywrą na swoim sąsiedzie i bliskim sojuszniku presję i powstrzymają go od próby nuklearnej. Prezydent USA zaoferował nawet Państwu Środka lepszą umowę handlową.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić