REKLAMA
Odświeżone 3 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Łukasz Dynowski13.04.19 (17:51)

Koreańczycy drżą. Kim wznowił egzekucje publiczne, są pierwsze ofiary

Korea Północna rozstrzelała dwie wróżki. Do stawienia się na pierwszej od dłuższego czasu egzekucji publicznej zmuszono kilkadziesiąt tysięcy obywateli.
East News

Egzekucja miała miejsce w marcu w Chongjin, trzecim co do wielkości mieście w kraju. Informator Radia Wolna Azja twierdzi, że publiczne egzekucje w Korei Północnej zostały wznowione po kilku latach między innymi po to, by "podtrzymać porządek publiczny".

Marcowa egzekucja wstrząsnęła mieszkańcami. Na proces, który także miał charakter publiczny, ściągnięto dziesiątki tysięcy ludzi z fabryk, szkół i bloków. "Ogłoszono wyroki śmierci i natychmiast je wykonano" – powiedział rozmówca Radia Wolna Azja.

REKLAMA

Zobacz też: 10 szokujących faktów o Korei Północnej

Wróżki rozstrzelano za aktywność, którą określono jako "zabobony". Oskarżono w sumie trzy kobiety, które razem tworzyły Grupę Siedmiu Gwiazd (Chilsungjo). Do przepowiadania przyszłości wykorzystywały dzieci w wieku 3 i 5 lat, które, jak twierdziły, zostały opętane przez ducha wyroczni. Jednej z kobiet nie rozstrzelano, ale skazano ją na dożywocie.

W Korei Północnej wróżki są bardzo popularne. Ludzie radzą się ich odnośnie ślubów, działalności biznesowej i innych ważnych decyzji. Nawet wysoko postawieni urzędnicy korzystają z ich usług, mimo że Komitet Centralny uznaje ich działalność za "antysocjalistyczną".

Komitet Centralny nalega na eliminację antysocjalistycznych zachowań i podtrzymanie porządku społecznego, ale trudno jest znaleźć mieszkańców, którzy by przestrzegali tych nakazów. Ludzie boją się, że umrą z głodu, jeśli będą żyć zgodnie z prawem, dlatego nie ma przesady w tym, że nielegalne działania stały się powszechne – stwierdził informator Radia Wolna Azja.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij