Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Koronawirus. Autorzy starożytnego kalendarza przewidzieli pandemię?

203
Podziel się:

Ponad 2 tysiące lat temu plemiona tureckie ze Środkowej Azji utworzyły kalendarz 12 zwierząt. Po wybuchu pandemii koronawirusa pojawiła się teoria, że jego autorzy zdołali przewidzieć serię tragedii z 2020 roku.

Przewidzieli koronawirusa w dawnym kalendarzu?
Przewidzieli koronawirusa w dawnym kalendarzu? (Getty Images)

Według ustaleń portalu "Ahval" kalendarz powstał w 209 roku p.n.e. Występuje w nim 12 różnych zwierząt – m.in. krowa, tygrys, kurczak czy pies – które reprezentują dany rok. 2020 ma patronować szczur.

Koronawirus pojawił się w kalendarzu 12 zwierząt?

Oğuzhan Türk to naukowiec, który prowadzi badania w prowincji Erzurum we wschodniej Turcji. Jak stwierdził w rozmowie z "IHA", wiele zdarzeń, które miały miejsce 2020 roku, zostało przewidzianych przez autorów kalendarza.

Na dowód słuszności swoich słów Oğuzhan Türk przytoczył treść przepowiedni z kalendarza. Jak twierdzili jego autorzy, w "roku szczura" wiele miejsc na świecie zostanie zniszczonych przez deszcze i grad. W pierwszej połowie roku dojdzie także do wzrostu przestępczości. W tekście była również mowa o pożarach, trzęsieniach ziemi i szarańczy, które rzeczywiście nawiedziły wiele refionó∑ w Australii, Turcji oraz Afryce i Azji.

Zobacz także: Zobacz też: Objawy koronawirusa. Tak choroba niszczy organizm dzień po dniu

Badacz twierdzi, że w kalendarzu jest mowa o chorobie zwanej "zatülcenb", tłumaczonej jako "zapalenie opłucne". Oğuzhan Türk utożsamia ją z koronawirusem i przytacza, że zarażone osoby mają doświadczać takich objawów jak gorączka, dreszcze, kaszel, niewydolność oddechowa oraz zaburzenia tętna. Dodatkowo autorzy przepowiedni wskazali, że lekarstwem na dolegliwość będzie wysuszona kora rośliny z rodziny wawrzynkowatych.

Ponieważ jesteśmy w miesiącach wiosennych, po inwazji szarańczy i wirusach przewidzianych na rok 2020 nadal możemy być narażeni na deszcz i grad. Ale miejmy nadzieję, że te przewidywane wydarzenia nie nastąpią – powiedział Oğuzhan Türk w wywiadzie dla "IHA".

Naukowiec podkreślił, że do rewelacji zawartych w kalendarzu należy podchodzić z ostrożnością. Zalecił, aby czytelnicy uważali kalendarz za świadectwo historyczne, a nie prawdziwe proroctwo.

Podziel się dobrym newsem! Prześlij go nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

KOMENTARZE
(203)
leopoldyna
2 lata temu
Trzeba jeść naturalny miód z dużą ilością czosnku i wskazana jest naturalna słonina.....ale nie może być gotowana
Tom
2 lata temu
Wedlog mnie teraz to wszystko można interpretować jako przepowiednie. A tak naprawdę to sami sobie wkręcamy różne rzeczy do głowy.
Ufo
2 lata temu
A ja czytałem że ufo to przepowiedziało 😂
Racjonalistka
2 lata temu
Dobra.To skoro zaraza jest znakiem z góry o czasach ostatecznych to czemu tyle zaraz wczesniej było (malaria ,czerwonka,gruźlica,cholera,hiszpanka itp) i swiat potem stanął na nogi,żadne czasy ostateczne nie nadeszły..... Bywały też w historii Świata przeròżne kataklizmy od powodzi,przez pożary,tornada,gradobicia,szarańcze itd.i to również żadnych czasów ostatecznych nie zapoczątkowało. Świat po każdym upadku wraca do normy czy to zaraza czy wojny terytorialne czy tez katastrofy naturalne. Takie są fakty. Pozdrawiam
.ok
2 lata temu
Sprzedam szczepionke
Asd
2 lata temu
Nie ma to jak pisać artykÓł o przepowiedzeniu pandemii po fakcie. Yrzeba bylo pisac o tym rok temu
Kasandra
2 lata temu
Ja przepowiadam że w tym roku i w następnych młodzi, inteligentni i kreatywni ludzie kierujący autami BMW będą tracili "panowanie" nad swoimi samochodami i kończyli jazdę na drzewach, zapamiętajcie moją przepowiednię...
Dziennikarz
2 lata temu
Niektóre wawrzynkowate to TRUCIZNY !!!
PRZECZYTAJ
2 lata temu
9 Wtedy wydadzą was na udrękę i będą was zabijać, i będziecie w nienawiści u wszystkich narodów, z powodu mego imienia. 10 Wówczas wielu zachwieje się w wierze; będą się wzajemnie wydawać i jedni drugich nienawidzić. 11 Powstanie wielu fałszywych proroków i wielu w błąd wprowadzą; 12 a ponieważ wzmoże się nieprawość, oziębnie miłość wielu. 13 Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony. 14 A ta Ewangelia o królestwie będzie głoszona po całej ziemi, na świadectwo wszystkim narodom. I wtedy nadejdzie koniec.
PRZECZYTAJ
2 lata temu
to czas Apokalipsy. Znaki końca opisane są szczegółowo w Piśmie Świętym zwanym biblią. 24 1 Gdy Jezus szedł po wyjściu ze świątyni, podeszli do Niego uczniowie, aby Mu pokazać budowle świątyni. 2 Lecz On rzekł do nich: «Widzicie to wszystko? Zaprawdę, powiadam wam, nie zostanie tu kamień na kamieniu, który by nie był zwalony». 3 A gdy siedział na Górze Oliwnej, podeszli do Niego uczniowie i pytali na osobności: «Powiedz nam, kiedy to nastąpi i jaki będzie znak Twego przyjścia i końca świata?»2 Początek boleści 4 Na to Jezus im odpowiedział: «Strzeżcie się, żeby was kto nie zwiódł. 5 Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: Ja jestem Mesjaszem3. I wielu w błąd wprowadzą. 6 Będziecie słyszeć o wojnach i o pogłoskach wojennych; uważajcie, nie trwóżcie się tym. To musi się stać, ale to jeszcze nie koniec! 7 Powstanie bowiem naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu. Będzie głód i zaraza, a miejscami trzęsienia ziemi. 8 Lecz to wszystko jest dopiero początkiem boleści.
jasnowidz
2 lata temu
a świstak siedział i zawijał je w te sreberka:)
rte
2 lata temu
Epidemie to jeden ze znaków Jezusa , kiedy mówił o okresie przed końcem tego systemu rzeczy : Ewangelia Łukasza rozdział 21 wersety od 7 do 11 „Wtedy pytali go, mówiąc: „Nauczycielu, właściwie kiedy to nastąpi i co będzie znakiem, kiedy ma się to wydarzyć?” 8 Rzekł: „Baczcie, żebyście nie zostali wprowadzeni w błąd; bo wielu przyjdzie, powołując się na moje imię i mówiąc: ‚Ja nim jestem’ oraz: ‚Stosowny czas się przybliżył’. Nie idźcie za nimi. 9 Ponadto gdy usłyszycie o wojnach i zamieszkach, nie bądźcie przerażeni. Bo to musi się najpierw wydarzyć, ale koniec nie nadejdzie natychmiast”. 10 Potem rzekł jeszcze do nich: „Powstanie naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu; 11 będą też wielkie trzęsienia ziemi, a w jednym miejscu po drugim zarazy i niedobory żywności; i będą straszne widoki, a z nieba wielkie znaki.”
Ssssss
2 lata temu
Czekałem na takie durne artykuły. Aż żal się powstrzymywać, co nie? Teraz różne Nostradamusy, Medjugorie, Psalmy i cytaty z religijnych książek. Homo Sapiens musi sobie podkręcić nastrój. Musi być klimatycznie bo inaczej, nuda. No nie?
WANDA
2 lata temu
KRÓLOWA SABA TEŻ PRZEPOWIADAŁA EPIDEMIE.MÓWIŁA,ŻE W ZASIĘGU RĘKI BEDZIE ZIOŁO NA WIRUSA ALE NIKT NIE ODGADNIE CO TO JEST
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić