o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Karolina Woźniak
|

Koronawirus. Najnowsze badania podają, ile osób może umrzeć

15
Podziel się

Z badań, które opublikowano w poniedziałek, wynika, że z powodu koronawirusa umrze mniej osób, niż wcześniej przewidywano. W czasopiśmie medycznym "The Lancet Infectious Diseases" oszacowano, że wskaźnik śmiertelności osób zakażonych koronawirusem wynosi 0,66 proc.

Najnowsze badania wykazały, ile osób umrze w wyniku infekcji koronawirusem. Obliczono nowy wskaźnik śmiertelności
Najnowsze badania wykazały, ile osób umrze w wyniku infekcji koronawirusem. Obliczono nowy wskaźnik śmiertelności (Getty Images, Anadolu Agency / Contributor)
bDyZsafF

W tych obliczeniach uwzględniono również łagodniejsze przypadki - chodzi o osoby, u których nie rozpoznano choroby. To sprawia, że wynik jest niższy niż podawano do tej pory. Niestety, wskaźnik śmiertelności wciąż pozostaje wyższy w stosunku do tego, który jest w przypadku grypy (0,1%).

Śmiertelność koronawirusa niższa niż przewidywano, ale wyższa niż grypy sezonowej

Jeśli nie uwzględnimy osób, u których przebieg choroby był łagodny, a weźmiemy pod uwagę tylko osoby z ciężkimi objawami, wskaźnik śmiertelności wynosi 1,38 proc. i jest on bardziej zbliżony do tego, o którym informowano wcześniej. Jeszcze na początku marca dr Anthony Fauci, dyrektor Amerykańskiego Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych podawał, że wskaźnik wyniesie 2 proc.

Podkreślał jednak, że liczba może być znacznie niższa, "jeśli czynnik będzie uwzględniać przypadki osób, u których choroba przebiega bezobjawowo". Wszystko dlatego, że w przypadku obliczania wskaźnika śmiertelności, uwzględnia się jedynie osoby, które zgłosiły się z objawami. Naukowcy przyjrzeli się masie przypadków w Chinach, a także osobom, które były na statku wycieczkowym "Diamond Princess".

bDyZsafH
Zobacz także: Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Prof. Andrzej Matyja: grozi nam czarny scenariusz

Po połączeniu wszystkich danych ogólny wskaźnik wynosi 0,66 proc. Wzrasta on jednak w przypadku osób starszych, po 80. roku życia. u których wynosi 7,8 proc. Zgony są niezwykle rzadkie w przypadku dzieci poniżej 9. roku życia - śmiertelność wynosi zaledwie 0,00161 proc. U osób poniżej 40. roku życia częstość zgonów nie była wyższa niż 0,16 proc.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bDyZsafN

Nasza analiza bardzo wyraźnie pokazuje, że u osób w wieku 50 lat i starszych hospitalizacja jest znacznie bardziej prawdopodobna niż u osób poniżej 50 roku życia, a większa część przypadków może być śmiertelna - powiedziała Azra Ghani, profesor Imperial College London i autorka badania.

Badania wykazały, że powrót do zdrowia może zająć tygodnie, co nierozłącznie wiąże się z brakami podstawowego wyposażenia, sprzętu i przestrzeni w służbie zdrowia. Średni czas od wystąpienia objawów i wypisania ze szpitala wynosi około 25 dni, ale mogą się zdarzyć również osoby, które nie były hospitalizowane od pierwszego dnia wystąpienia objawów. Wśród osób, które zmarły w wyniku infekcji, zgon nastąpił po około 18 dniach od wystąpienia pierwszych symptomów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDyZsagi
KOMENTARZE
(15)
zdzich
10 miesięcy temu
tym,ktorzy umrą oraz ich rodzinom wspólczynnik śmiertelności nic nie da
Statys Tyka
10 miesięcy temu
Na dzisiaj : wtorek 31 marca 10:10 Jest 37843 zgonow globalnie przy 165 933 przypadkach wyzdrowien, co daje 19% zgonow.
khhkh
10 miesięcy temu
Nowa akcja! Wyślij teściową na wybory!
bDyZsagj
sdfg
10 miesięcy temu
Jak się to ma do Włoch i Hiszpanii?
Michał
10 miesięcy temu
Przy większej ilości danych prawdopodobnie okaże się, że śmiertelność jest jeszcze niższa. Ot, choroba jak wiele innych. Warto było wywoływać psychozę.
Najnowsze komentarze (15)
axel
10 miesięcy temu
Współczynnik śmiertelności dla tych co zmarli wynosi 100%
babcia
10 miesięcy temu
Wojsko ma zbierać nasze karty wyborcze. Dlatego zabierają firmom ciężarówki, żeby je wozić. I wszystko bez stanu klęski żywiołowej czy stanu wyjątkowego. Te wybory to będzie jakaś farsa, zrobią z nami co chcą i u żłobu będą siedzieć jeszcze wiele lat, bo na pewno spodoba im się odebranie praw obywatelskich i gmeranie przy wyborach.Po trupach do celu.
tupet
10 miesięcy temu
dobrze zrestowac populacje na swiecie ..roznosic ile sie da. dosc zepsuli ta planet czas na wasz rest
sdfg
10 miesięcy temu
Jak się to ma do Włoch i Hiszpanii?
Observer
10 miesięcy temu
Współczynnik wynosi 10% przynajmniej tyle wyszło we Włoszech,Francji i Niemczech
Michał
10 miesięcy temu
Przy większej ilości danych prawdopodobnie okaże się, że śmiertelność jest jeszcze niższa. Ot, choroba jak wiele innych. Warto było wywoływać psychozę.
www
10 miesięcy temu
może link do tego artykułu?
Qar
10 miesięcy temu
Wiecie jak poznać po samym tytule o2, że chodziło o jego zmniejszenie? Zmniejszenie: Poziom śmiertelności się zmienił Zwiększenie: [PILNE!!!] koronawirus zbiera coraz bardziej śmiertelne żniwo!
bDyZsagb
zdzich
10 miesięcy temu
tym,ktorzy umrą oraz ich rodzinom wspólczynnik śmiertelności nic nie da
Jack40
10 miesięcy temu
Apokalipsa Izajasza;24 Oto Pan pustoszy ziemię, niszczy ją i przewraca jej powierzchnię, a mieszkańców jej rozprasza. 2 I będzie [dotknięty] jak lud, tak kapłan, jak sługa, tak jego pan, jak służąca, tak jej pani, jak nabywca, tak sprzedawca, jak pożyczkę dający, tak biorący ją, jak wierzyciel, tak jego dłużnik. 3 Okropnie spustoszona będzie ziemia i bezgranicznie rozdrapana, bo Pan wydał taki wyrok. 4 Żałośnie wygląda ziemia, zmarniała; świat opadł z sił, niszczeje, niebo wraz z ziemią się wyczerpały. 5 Ziemia została splugawiona przez swoich mieszkańców, bo pogwałcili prawa, przestąpili przykazania, złamali wieczyste przymierze. 6 Dlatego ziemię pochłania przekleństwo, a jej mieszkańcy odpokutowują; dlatego się przerzedzają mieszkańcy ziemi i mało ludzi zostało.
mattkrk
10 miesięcy temu
propaganda jedna wielka nie ma realnego problemu w pierwszym tyg marca 211 tys osob było chorych na grypę z czego zmarło 7... śmiertelność covid 19 jest większa ale jego zakaźność nie jest taka dramatyczna jak pierniczą ograniczają nam swobody obywatelskie a ludzie to łuykają jak pelikany
khhkh
10 miesięcy temu
Nowa akcja! Wyślij teściową na wybory!
fakty
10 miesięcy temu
Jest jeszcze mniej. Trzeba przyjąć że zachoruje 80% ludności na świecie. I od tej sumy należy liczyć. A wtedy wyjdzie podobnie jak przy grypie. Różnica jest taka że bez respiratorów w ciężkich przypadkach umrze więcej ludzi. I tyle. Co przy szybkości rozprzestrzeniania dają zbyt dużo przypadków na raz dla służby zdrowia. Dlatego Dużo lepszym rozwiązaniem była by całkowita izolacja ludzi po 55 roku życia i bezwzględna dla ludzi po 75 roku życia. Reszta powinna normalnie pracować.
niezależny
10 miesięcy temu
A nie powinno być ---ile jest zachorowań/ ilość zgonów?Przelicz jeszcze raz
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić