Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Koronawirus. Sześć zakonnic z jednego klasztoru zmarło na COVID-19

85

Do tragedii doszło w klasztorze w północno-zachodniej części Włoch. Aż czterdzieści spośród zamieszkałych w nim sióstr zakonnych uzyskało pozytywny wynik testu na zakażenie koronawirusem. Kilkanaście zostało ewakuowanych do szpitala przez Czerwony Krzyż.

Koronawirus. Sześć zakonnic z jednego klasztoru zmarło na COVID-19
(Getty Images, Christian Minelli/NurPhoto)

Zakonnice zachorowały na początku marca 2020 roku. Jak ustalono, zarażenia miały miejsce w Domu Matki Małych Misjonarzy Miłosierdzia w Tortona w regionie Piemont.

Koronawirus: kim były zakonnice zmarłe na COVID-19?

Zakonnice, które zmarły, miały od 82 do 98 lat. Według ustaleń "9 News" za przyczynę ich śmierci uznano powikłania po chorobie wywołanej przez zakażenie koronawirusem, czyli COVID-19.

12 marca dziewiętnaście sióstr zostało zabranych do szpitala.Cześć zakonnic poddano kwarantannie poza klasztorem, a dwie pozostały na miejscu, aby opiekować się starszymi mniszkami. Nie wykryto u nich obecności koronawirusa, jednak zmagały się z innymi problemami zdrowotnymi.

Zobacz też: Koronawirus. Ratownik pokazał, jak zdjąć rękawiczki

Jedną z zakonnic, które pozostały w klasztorze, jest Gabriella Perazzi. Siostra Perazzi udzieliła wywiadu dla "Vatican News", w którym zadeklarowała, że zdaje sobie sprawę z podjętego ryzyka.

Zostałyśmy na własne ryzyko, ponieważ te siostry potrzebują pomocy. Nasz macierzysty klasztor jest dla nich rodzajem domu spokojnej starości, do którego odeszły po życiu spędzonym na służeniu – wyjaśniła Gabriella Perazzi w wywiadzie dla "Vatican News".

Cztery siostry zostały już wypisane ze szpitala. Pozostałe zakażone nadal przebywają w prowizorycznym szpitalu dla pacjentów chorych na COVID-19. Jak podaje "Worldometers.info" we Włoszech odnotowano łącznie 105 792 przypadków koronawriusa. 12 428 osób zmarło, a 15 729 wróciło do zdrowia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić