Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Ewelina Kolecka
|
aktualizacja

Koronawirus. Sześć zakonnic z jednego klasztoru zmarło na COVID-19

43
Podziel się

Do tragedii doszło w klasztorze w północno-zachodniej części Włoch. Aż czterdzieści spośród zamieszkałych w nim sióstr zakonnych uzyskało pozytywny wynik testu na zakażenie koronawirusem. Kilkanaście zostało ewakuowanych do szpitala przez Czerwony Krzyż.

Koronawirus. Sześć zakonnic z jednego klasztoru zmarło na COVID-19
(Getty Images, Christian Minelli/NurPhoto)
bETXpvQR

Zakonnice zachorowały na początku marca 2020 roku. Jak ustalono, zarażenia miały miejsce w Domu Matki Małych Misjonarzy Miłosierdzia w Tortona w regionie Piemont.

Koronawirus: kim były zakonnice zmarłe na COVID-19?

Zakonnice, które zmarły, miały od 82 do 98 lat. Według ustaleń "9 News" za przyczynę ich śmierci uznano powikłania po chorobie wywołanej przez zakażenie koronawirusem, czyli COVID-19.

12 marca dziewiętnaście sióstr zostało zabranych do szpitala.Cześć zakonnic poddano kwarantannie poza klasztorem, a dwie pozostały na miejscu, aby opiekować się starszymi mniszkami. Nie wykryto u nich obecności koronawirusa, jednak zmagały się z innymi problemami zdrowotnymi.

bETXpvQT

Zobacz też: Koronawirus. Ratownik pokazał, jak zdjąć rękawiczki

Jedną z zakonnic, które pozostały w klasztorze, jest Gabriella Perazzi. Siostra Perazzi udzieliła wywiadu dla "Vatican News", w którym zadeklarowała, że zdaje sobie sprawę z podjętego ryzyka.

Zostałyśmy na własne ryzyko, ponieważ te siostry potrzebują pomocy. Nasz macierzysty klasztor jest dla nich rodzajem domu spokojnej starości, do którego odeszły po życiu spędzonym na służeniu – wyjaśniła Gabriella Perazzi w wywiadzie dla "Vatican News".

bETXpvQZ

Cztery siostry zostały już wypisane ze szpitala. Pozostałe zakażone nadal przebywają w prowizorycznym szpitalu dla pacjentów chorych na COVID-19. Jak podaje "Worldometers.info" we Włoszech odnotowano łącznie 105 792 przypadków koronawriusa. 12 428 osób zmarło, a 15 729 wróciło do zdrowia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bETXpvRu
KOMENTARZE
(43)
Jacek
2 lata temu
Czy to po prostu smutny przypadek, czy potwierdzenie, że Bóg za dobre wynagradza, a za złe karze?
ksiadz
2 lata temu
Pomagały tak jak bolemeuszki z za Zabrza molestowal dzieci i tak robił pan jezus to się nazywa zboczenie
sts
2 lata temu
A nasz proboszcz twierdzi ,że jest czysty. Tak ich uczyli,święte,uświęcone dłonie.
bETXpvRv
Tu i teraz
2 lata temu
kk to nie moja bajka ale po ludzku współczuję
Ewa
2 lata temu
Żal,współczuję tym wspaniałym kobietom
anka
2 lata temu
Kochani, jak złapie was koronawirus, to przestaniecie pisać te głupoty. Sami wtedy wpędy w modlitwach błagać Boga będziecie o litość.
Tata
2 lata temu
84 i 92 lata to stanowczo za wcześnie odeszły.
kto
2 lata temu
Nie jestem wierząca, ale przeraża mnie poziom czytanych tu komentarzy. Większość piszących pewnie zapomniała, że ma zdalne lekcje. Do lekcji, może wtedy czegoś więcej się dowiecie, albo nauczycie więcej szacunku do innych.
beznie
2 lata temu
U nas zmarły by na choroby współistniejące i nie byłoby w statystykach
obiektywny
2 lata temu
drodzy ateiści czytając wasze komentarze powiem wam szczerze że nikt was nie przebije w waszym chamstwie pogardzie i nienawiści jesteście zapewne z siebie dumni?
nmjhyt
2 lata temu
Dlaczego Hartwic nie moze tam pomagać,ma wielkie predyspozycje,pod jej opieka jej własne dziecko całkiem niepełnosprawne wyzdrowiało zupełnie,nawet prace podjeło. Albo artysci którzy potrafią zagrać chorych i niepełnosprawnych albo taka Jaświra to pełne zdrowia i siły osoby ,dlaczego nie pomagaja ? Polityke nich zostawią i zaczną 'dawać' chorym, bo my zdrowi 'dawaczy ' nie potrzebujemy sami sobie weźmiemy co zarobimy.
ski 54
2 lata temu
Czyli zamykanie się w domu jak w klasztorze nic nie daje , albo to jakiś ''rozrywkowy'' klasztor.
Zbyś
2 lata temu
No i co, żarliwe modlitwy nic nie pomogły???????????
bETXpvRn
saga
2 lata temu
To kara za aborcję czy za homoseksualizm?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić