o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Ewelina Kolecka
|
aktualizacja

Koronawirus. Sześć zakonnic z jednego klasztoru zmarło na COVID-19

43
Podziel się

Do tragedii doszło w klasztorze w północno-zachodniej części Włoch. Aż czterdzieści spośród zamieszkałych w nim sióstr zakonnych uzyskało pozytywny wynik testu na zakażenie koronawirusem. Kilkanaście zostało ewakuowanych do szpitala przez Czerwony Krzyż.

Koronawirus. Sześć zakonnic z jednego klasztoru zmarło na COVID-19
(Getty Images, Christian Minelli/NurPhoto)
bDzBLsxx

Zakonnice zachorowały na początku marca 2020 roku. Jak ustalono, zarażenia miały miejsce w Domu Matki Małych Misjonarzy Miłosierdzia w Tortona w regionie Piemont.

Koronawirus: kim były zakonnice zmarłe na COVID-19?

Zakonnice, które zmarły, miały od 82 do 98 lat. Według ustaleń "9 News" za przyczynę ich śmierci uznano powikłania po chorobie wywołanej przez zakażenie koronawirusem, czyli COVID-19.

12 marca dziewiętnaście sióstr zostało zabranych do szpitala.Cześć zakonnic poddano kwarantannie poza klasztorem, a dwie pozostały na miejscu, aby opiekować się starszymi mniszkami. Nie wykryto u nich obecności koronawirusa, jednak zmagały się z innymi problemami zdrowotnymi.

bDzBLsxz

Zobacz też: Koronawirus. Ratownik pokazał, jak zdjąć rękawiczki

Jedną z zakonnic, które pozostały w klasztorze, jest Gabriella Perazzi. Siostra Perazzi udzieliła wywiadu dla "Vatican News", w którym zadeklarowała, że zdaje sobie sprawę z podjętego ryzyka.

Zostałyśmy na własne ryzyko, ponieważ te siostry potrzebują pomocy. Nasz macierzysty klasztor jest dla nich rodzajem domu spokojnej starości, do którego odeszły po życiu spędzonym na służeniu – wyjaśniła Gabriella Perazzi w wywiadzie dla "Vatican News".

bDzBLsxF

Cztery siostry zostały już wypisane ze szpitala. Pozostałe zakażone nadal przebywają w prowizorycznym szpitalu dla pacjentów chorych na COVID-19. Jak podaje "Worldometers.info" we Włoszech odnotowano łącznie 105 792 przypadków koronawriusa. 12 428 osób zmarło, a 15 729 wróciło do zdrowia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bDzBLsya
KOMENTARZE
(43)
POLKA
10 miesięcy temu
Smutne.Pracowały zakonnice z małymi ułomnymi dziećmi. Widywałam je na spacerach,pchające wózki, a na nich kalekie dzieci. Widok tych dzieci był okropny, zmiany w wyglądzie były tak wielkie, że trudno było na nie patrzeć, a one pielęgnowały, te biedactwa. Tam były siostry zakonne również z Polski, i nnych krajów świata. Teraz Tortona stała się opuszczonym miastem. Wcześniej mieszkało ,około 30 tyś mieszkańców, a obecnie 1/3 z tej ilości. Szkoda, spotykałam tam wiele wspaniałych ludzi
aszesa
10 miesięcy temu
Co na to profesorek z KUL twierdzący że w kościele nie można się zarazić ?
Katoliczka
10 miesięcy temu
Ludzie, ile w was nienawiści i pogardy. Żyły jak chciały, wierzyły jak chciały. Nie wam osądzać ich życie i wiarę. Nikomu ie robiły nic złego, modliły się, pomagały chorym. Teraz inne poświęciły się, żeby pomóc ty, które zachorowały i być może umrą. To jest własnie miłość bliźniego. A tutaj tyle nienawiści. Dużo jeszcze będziemy musieli przejść tragedii, zanim tacy złośliwi i nienawistni ludzie upadną na kolana i zapłaczą nad swoją podłością. A wiem, że kiedyś tak będzie.
bDzBLsyb
Darek
10 miesięcy temu
Super dzielne dziewczyny............
@@@
10 miesięcy temu
Proponuję w komentarzach więcej nienawiści i pogardy. Normy obowiązujące na WP nie zostały jeszcze osiągnięte.
Najnowsze komentarze (43)
Jacek
10 miesięcy temu
Czy to po prostu smutny przypadek, czy potwierdzenie, że Bóg za dobre wynagradza, a za złe karze?
ksiadz
10 miesięcy temu
Pomagały tak jak bolemeuszki z za Zabrza molestowal dzieci i tak robił pan jezus to się nazywa zboczenie
sts
10 miesięcy temu
A nasz proboszcz twierdzi ,że jest czysty. Tak ich uczyli,święte,uświęcone dłonie.
Tu i teraz
10 miesięcy temu
kk to nie moja bajka ale po ludzku współczuję
Ewa
10 miesięcy temu
Żal,współczuję tym wspaniałym kobietom
anka
10 miesięcy temu
Kochani, jak złapie was koronawirus, to przestaniecie pisać te głupoty. Sami wtedy wpędy w modlitwach błagać Boga będziecie o litość.
Tata
10 miesięcy temu
84 i 92 lata to stanowczo za wcześnie odeszły.
kto
10 miesięcy temu
Nie jestem wierząca, ale przeraża mnie poziom czytanych tu komentarzy. Większość piszących pewnie zapomniała, że ma zdalne lekcje. Do lekcji, może wtedy czegoś więcej się dowiecie, albo nauczycie więcej szacunku do innych.
bDzBLsxT
beznie
10 miesięcy temu
U nas zmarły by na choroby współistniejące i nie byłoby w statystykach
obiektywny
10 miesięcy temu
drodzy ateiści czytając wasze komentarze powiem wam szczerze że nikt was nie przebije w waszym chamstwie pogardzie i nienawiści jesteście zapewne z siebie dumni?
nmjhyt
10 miesięcy temu
Dlaczego Hartwic nie moze tam pomagać,ma wielkie predyspozycje,pod jej opieka jej własne dziecko całkiem niepełnosprawne wyzdrowiało zupełnie,nawet prace podjeło. Albo artysci którzy potrafią zagrać chorych i niepełnosprawnych albo taka Jaświra to pełne zdrowia i siły osoby ,dlaczego nie pomagaja ? Polityke nich zostawią i zaczną 'dawać' chorym, bo my zdrowi 'dawaczy ' nie potrzebujemy sami sobie weźmiemy co zarobimy.
ski 54
10 miesięcy temu
Czyli zamykanie się w domu jak w klasztorze nic nie daje , albo to jakiś ''rozrywkowy'' klasztor.
Zbyś
10 miesięcy temu
No i co, żarliwe modlitwy nic nie pomogły???????????
saga
10 miesięcy temu
To kara za aborcję czy za homoseksualizm?
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić