Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

Koronawirus w Polsce. Andrzej Duda: jeżeli są warunki, by iść normalnie do sklepu, to są też warunki, by pójść i zagłosować

142

Prezydent Andrzej Duda odpowiedział w internecie na kilka pytań dotyczących wyborów i panującej w Polsce epidemii koronawirusa. - Jeżeli są warunki, by iść normalnie do sklepu, to są też warunki, by pójść i zagłosować - stwierdził Andrzej Duda.

Koronawirus w Polsce. Andrzej Duda: jeżeli są warunki, by iść normalnie do sklepu, to są też warunki, by pójść i zagłosować
(Facebook.com)

Andrzej Duda spotkał się z obywatelami na Facebooku. Podczas sesji Q&A (questions&answers, czyli pytania i odpowiedzi - przyp. red.) internauci mieli możliwość zadawania pytań prezydentowi. Na wiele z nich odpowiedział.

Jeżeli są warunki, by iść normalnie do sklepu, to są też warunki do tego, by pójść i zagłosować – stwierdził, odnosząc się do wyborów prezydenckich zaplanowanych na 10 maja.

Prezydent zapewnił o pomocy dla pracodawców w ramach "tarczy antykryzysowej". Mówił również o pomocy, która nadeszła z Chin. Duda zaznaczył, że to wielki gest przyjaźni, który bardzo docenia.

Zobacz także: Zobacz także: Koronawirus problemem dla listonoszy i kurierów. "Powinni mieć dostęp do aplikacji"

To nie są łatwe zakupy. Potrzebna jest dostępność sprzętu, zielone światło, by można było je kupić. To nam się udało, ta pomoc do nas płynie i mam nadzieję, że ten sprzęt trafi teraz w potrzebujące ręce - mówił prezydent.

Andrzej Duda wspomniał także o zaplanowanych na kwiecień i maj egzaminach w szkole. Zaznaczył, że te mogą się nie odbyć z powodu epidemii koronawirusa. Wszystko ma się wyjaśnić w najbliższym czasie.

Pośród wielu pytań były także dotyczące służby zdrowia. Prezydent podkreślił rolę "tarczy antykryzysowej" i próby dostarczenia niezbędnych sprzętów i wyposażenia do szpitali. Wyraził także nadzieję, że tragiczna sytuacja wkrótce się zmieni.

Internauci pytali również o ewentualnie wydłużenie kwarantanny. Na chwilę obecną jest rozporządzenie o izolacji do Wielkanocy.

Jeżeli będzie konieczność jej przedłużenia, to oczywiście zostanie taka decyzja podjęta. Tu kieruję też apel do naszych rodaków, by jednak stosować się do apeli o pozostanie w domach. Od nas wiele zależy – powiedział Andrzej Duda.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić