o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Koronawirus w Polsce. Zapłaciła 15 tys. zł za przyjmowanie gości

174
Podziel się

Mieszkanka Małopolski dostała 15 tys. zł kary, ponieważ przyjmowała gości na kwarantannie.

15 tys. zł kary za przyjmowanie gości na kwarantannie
15 tys. zł kary za przyjmowanie gości na kwarantannie (KPP Kraków)
bDmYCUYB

Ponieważ 23-letnia kobieta miała bezpośredni kontakt z zakażonym koronawirusem SARS-CoV-2, została poddana 14-dniowej kwarantannie. Niestety, zaniedbała związane z tym obowiązki. Podczas trzech kontroli małopolscy policjanci ujawnili, że przyjmuje ona gości – osoby nieobjęte kwarantanną. Jak informuje Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie, kobieta lekceważąco podchodziła do kwestii odosobnienia, tłumacząc funkcjonariuszom, że "nie widzi nic złego w tym, by ktoś ją odwiedzał”.

Za przyjmowanie gości musi teraz sporo zapłacić

*23-latka z Sądecczyzny nie pozostanie bezkarna. *Sądecka policja już prowadzi czynności wyjaśniające pod kątem art. 116 Kodeksu wykroczeń (wykroczenie przeciwko zdrowiu). Wkrótce wniosek o ukaranie kobiety zostanie skierowany do sądu.

Dodatkowo, funkcjonariusze o zaistniałej sytuacji poinformowali sanepid. *Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Sączu, w drodze decyzji administracyjnej, nałożył na nieodpowiedzialną 23-latkę *karę pieniężną w wysokości 15 tys. zł. "Kara ta podlega natychmiastowej wykonalności z momentem doręczenia i powinna być zapłacona w terminie 7 dni, a odwołanie do sądu nie zwalnia od obowiązku uiszczenia opłaty” – dodaje małopolska policja.

bDmYCUYD

Przypominamy, że - zgodnie z treścią ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych - osoby objęte kwarantanną mają obowiązek przebywać we wskazanym przez siebie miejscu i stosować się do zaleceń służb sanitarnych. Zdrowe osoby, które miały kontakt z zakażonym, przebywają w odosobnieniu, by zapobiec dalszemu szerzeniu się choroby zakaźnej. Wychodzenie na spacer, po zakupy czy przyjmowanie gości na kwarantannie jest zabronione.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bDmYCUZe
KOMENTARZE
(174)
asddas
7 miesięcy temu
Osoby na kwarantannie sa na kwarantanie i koniec... kropka. Co innego jak wlepiali mandaty normalnym ludziom za to że oddychają to był zamordyzm.
jagoda
7 miesięcy temu
Kwaratanna ro kwarantanna i nie m dykusji
Jjjj
7 miesięcy temu
Powinni też się zająć kosmetyczkami które robią paznokcie a ponoc jest to zakazane
bDmYCUZf
XYZ
7 miesięcy temu
Ja mam chorobę autoimmunologiczną zwykła grypa może mnie zabić nie mówiąc o koronawirusie. Jak leżałam w szpitalu na oddziale dziecięcym ponieważ jeszcze miałam nieukończone 18 lat położyli obok mnie dziewczynkę. Lekarz przeprowadził wywiad z jej rodzicami pytając kilka razy czy, aby na pewno nie miała styczności w ciągu 2 tygodni z osobami z chorobą zakaźną... Rodzice mówili, że absolutnie nie. Poszedł lekarz a rodzice do dziewczynki tylko nie przyznawaj się, że twoje koleżanki mają ospę. Ty też pewnie jutro dostaniesz, ale do jutro cię wypuszczą tylko coś podadzą tak byś musiała czekać a będziesz mieć to z głowy. Niestety mimo, że nie miała jeszcze objawów zaraziła mnie i było ze mną bardzo źle mam szczęście, że żyje… Tak niestety jest, że ludzie często myślą tylko o sobie zapominając o innych. Jestem chora, ale bardzo chcę żyć i walczę o to życie, każdy dzień jest dla mnie niezwykle cenny.
oko
7 miesięcy temu
Bo powinno robić się testy a nie przetrzymywać ludzi 2 tygodnie. W piątym dniu test a na 6 wiadomo czy chory czy zarażony. Tak to działa w normalnym kraju.
Najnowsze komentarze (174)
ryś
7 miesięcy temu
JESZCZE 14 I GŁOSUJEMY NA WOLNOM POLSKE
denken
7 miesięcy temu
Bardzo dobrze,powinno byc max.czyli 30,za lekcewazenie innych.
kara ma być
7 miesięcy temu
kwarantanna !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! to kwarantanna !
i tyle
7 miesięcy temu
"Art. 116. KW § 1. Kto, WIEDZĄC O TYM, że: 1) JEST chory na gruźlicę, chorobę weneryczną lub inną chorobę zakaźną albo podejrzany o tę chorobę, 2) STYKA SIĘ z chorym na chorobę określoną w punkcie 1 lub z podejrzanym o to, że jest chory na gruźlicę lub inną chorobę zakaźną, 3) JEST nosicielem zarazków choroby określonej w punkcie 1 lub PODEJRZANYM O NOSICIELSTWO, nie przestrzega nakazów lub zakazów zawartych w przepisach o zapobieganiu tym chorobom lub o ich zwalczaniu albo nie przestrzega wskazań lub zarządzeń leczniczych wydanych na podstawie tych przepisów przez organy służby zdrowia, podlega karze grzywny albo karze nagany. § 2. Tej samej karze podlega, kto, sprawując pieczę nad osobą małoletnią lub bezradną, nie dopełnia obowiązku spowodowania, aby osoba ta zastosowała się do określonych w § 1 nakazów, zakazów,wskazań lub zarządzeń leczniczych." bądź z art. 165 kodeksu karnego. Za sprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób grozi kara nawet do 8 lat więzienia. Ponadto, o naruszeniach każdorazowo informowana jest Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach, który to organ może nałożyć karę finansową w wysokości nawet 30 tys. zł.
ttt
7 miesięcy temu
pokazemy rządowi co o nim sądzimy na wyborach!!!!!!
Ukarać
7 miesięcy temu
I przez taka tępa dzidę może zachorować kilka osób
ZooMBIN
7 miesięcy temu
Będzie musiała przyjąć kilku nadmiarowych gości w krocze, żeby zebrać kasę :)
Poznań
7 miesięcy temu
Brawo ! Polecam jeszcze by SANEPID zajął się zgromadzeniami na działkach .. bo to co się tam dzieje .. to przechodzi ludzkie pojęcie !!!!
bDmYCUYX
WaszPan.
7 miesięcy temu
Boja sie jak ognia szatany,przyjde po was szybciej jak myslicie,upomne sie o kazda dusze zabita lub martwa,kazdy czlowiek od stworzenia swiata zostanie policzony kazda przelana krew zostanie policzona.ciszcie sie bo wasz czas dobiega konca a Pan Bog Jehowa ma dla was niespodzianke.Pozdrawiam dobrych ludzi
jan
7 miesięcy temu
kto to jest zeby go obrazic
Jan
7 miesięcy temu
Ona nie widziała problemu, bo rozumek malutki. Karać!
Hmmmmm
7 miesięcy temu
Nie miała immunitetu...ani nie była na policyjnej imprezie więc ...nie ma taryfy ulgowej
zxc
7 miesięcy temu
Prawie jak za komuny... Władza absolutna.
obywatel
7 miesięcy temu
Przedwczoraj bylo opublikowane zdjecie pana Dudy (prezydenta) jak sadzil jakies drzewko z okazji dnia ziemi. Byl bez maski ochronnej. Ciekawe, czy zaplacil mandat?
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić