o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Koronawirus w Polsce. Zapłaciła 15 tys. zł za przyjmowanie gości

174
Podziel się

Mieszkanka Małopolski dostała 15 tys. zł kary, ponieważ przyjmowała gości na kwarantannie.

15 tys. zł kary za przyjmowanie gości na kwarantannie
15 tys. zł kary za przyjmowanie gości na kwarantannie (KPP Kraków)
bEguXlvp

Ponieważ 23-letnia kobieta miała bezpośredni kontakt z zakażonym koronawirusem SARS-CoV-2, została poddana 14-dniowej kwarantannie. Niestety, zaniedbała związane z tym obowiązki. Podczas trzech kontroli małopolscy policjanci ujawnili, że przyjmuje ona gości – osoby nieobjęte kwarantanną. Jak informuje Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie, kobieta lekceważąco podchodziła do kwestii odosobnienia, tłumacząc funkcjonariuszom, że "nie widzi nic złego w tym, by ktoś ją odwiedzał”.

Za przyjmowanie gości musi teraz sporo zapłacić

*23-latka z Sądecczyzny nie pozostanie bezkarna. *Sądecka policja już prowadzi czynności wyjaśniające pod kątem art. 116 Kodeksu wykroczeń (wykroczenie przeciwko zdrowiu). Wkrótce wniosek o ukaranie kobiety zostanie skierowany do sądu.

Dodatkowo, funkcjonariusze o zaistniałej sytuacji poinformowali sanepid. *Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Sączu, w drodze decyzji administracyjnej, nałożył na nieodpowiedzialną 23-latkę *karę pieniężną w wysokości 15 tys. zł. "Kara ta podlega natychmiastowej wykonalności z momentem doręczenia i powinna być zapłacona w terminie 7 dni, a odwołanie do sądu nie zwalnia od obowiązku uiszczenia opłaty” – dodaje małopolska policja.

bEguXlvr

Przypominamy, że - zgodnie z treścią ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych - osoby objęte kwarantanną mają obowiązek przebywać we wskazanym przez siebie miejscu i stosować się do zaleceń służb sanitarnych. Zdrowe osoby, które miały kontakt z zakażonym, przebywają w odosobnieniu, by zapobiec dalszemu szerzeniu się choroby zakaźnej. Wychodzenie na spacer, po zakupy czy przyjmowanie gości na kwarantannie jest zabronione.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEguXlvx

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bEguXlvS
KOMENTARZE
(174)
ryś
rok temu
JESZCZE 14 I GŁOSUJEMY NA WOLNOM POLSKE
denken
rok temu
Bardzo dobrze,powinno byc max.czyli 30,za lekcewazenie innych.
kara ma być
rok temu
kwarantanna !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! to kwarantanna !
bEguXlvT
i tyle
rok temu
"Art. 116. KW § 1. Kto, WIEDZĄC O TYM, że: 1) JEST chory na gruźlicę, chorobę weneryczną lub inną chorobę zakaźną albo podejrzany o tę chorobę, 2) STYKA SIĘ z chorym na chorobę określoną w punkcie 1 lub z podejrzanym o to, że jest chory na gruźlicę lub inną chorobę zakaźną, 3) JEST nosicielem zarazków choroby określonej w punkcie 1 lub PODEJRZANYM O NOSICIELSTWO, nie przestrzega nakazów lub zakazów zawartych w przepisach o zapobieganiu tym chorobom lub o ich zwalczaniu albo nie przestrzega wskazań lub zarządzeń leczniczych wydanych na podstawie tych przepisów przez organy służby zdrowia, podlega karze grzywny albo karze nagany. § 2. Tej samej karze podlega, kto, sprawując pieczę nad osobą małoletnią lub bezradną, nie dopełnia obowiązku spowodowania, aby osoba ta zastosowała się do określonych w § 1 nakazów, zakazów,wskazań lub zarządzeń leczniczych." bądź z art. 165 kodeksu karnego. Za sprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób grozi kara nawet do 8 lat więzienia. Ponadto, o naruszeniach każdorazowo informowana jest Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach, który to organ może nałożyć karę finansową w wysokości nawet 30 tys. zł.
ttt
rok temu
pokazemy rządowi co o nim sądzimy na wyborach!!!!!!
Ukarać
rok temu
I przez taka tępa dzidę może zachorować kilka osób
ZooMBIN
rok temu
Będzie musiała przyjąć kilku nadmiarowych gości w krocze, żeby zebrać kasę :)
Poznań
rok temu
Brawo ! Polecam jeszcze by SANEPID zajął się zgromadzeniami na działkach .. bo to co się tam dzieje .. to przechodzi ludzkie pojęcie !!!!
WaszPan.
rok temu
Boja sie jak ognia szatany,przyjde po was szybciej jak myslicie,upomne sie o kazda dusze zabita lub martwa,kazdy czlowiek od stworzenia swiata zostanie policzony kazda przelana krew zostanie policzona.ciszcie sie bo wasz czas dobiega konca a Pan Bog Jehowa ma dla was niespodzianke.Pozdrawiam dobrych ludzi
jan
rok temu
kto to jest zeby go obrazic
Jan
rok temu
Ona nie widziała problemu, bo rozumek malutki. Karać!
Hmmmmm
rok temu
Nie miała immunitetu...ani nie była na policyjnej imprezie więc ...nie ma taryfy ulgowej
zxc
rok temu
Prawie jak za komuny... Władza absolutna.
bEguXlvL
obywatel
rok temu
Przedwczoraj bylo opublikowane zdjecie pana Dudy (prezydenta) jak sadzil jakies drzewko z okazji dnia ziemi. Byl bez maski ochronnej. Ciekawe, czy zaplacil mandat?
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić