Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Ewelina Kolecka
|
aktualizacja

Kraków. Bunt uczniów liceum. Ośmieszyli kurator Barbarę Nowak

1234
Podziel się

Uczniowie jednego z liceów w Krakowie otrzymali polecenia wypełnienia ankiety. Wśród pytań wymyślonych przez kuratorium oświaty, na którego czele stoi Barbara Nowak, znalazły się również takie, które dotyczyły poglądów politycznych nauczycieli. W ramach sprzeciwu młodzi ludzie ośmieszyli pomysł ankiety i zhakowali system.

Kraków. Bunt uczniów liceum. Ośmieszyli kurator Barbarę Nowak
(East News, Beata Zawrzel/REPORTER)
bEJtORgB

Miejsce akcji: V Liceum Ogólnokształcące w Krakowie. Wszystko zaczęło się, gdy Małopolskie Kuratorium Oświaty poleciło uczniom wypełnić ankiety dotyczące pracy ich nauczycieli.

Autorzy pytań z kuratorium chcieli zebrać także tak zwane wrażliwe dane. Według ustaleń tygodnika "Polityka" pytania dotyczyły m.in. kwestii, czy nauczyciele poruszają na zajęciach temat swoich poglądów politycznych lub życia prywatnego. W ankiecie miały znaleźć się imiona i nazwiska pedagogów, o których była mowa. Jednak pomysł spotkał się z oporem zarówno ze strony nastolatków, jak i nauczycieli.

Pedagodzy szybko wychwycili, że ankieta roi się od błędów ortograficznych i językowych. Z kolei uczniowie zwrócili uwagę, że pytania dotyczą wyłącznie złych stron sytuacji w liceum. Ostatecznie młodzi ludzie zdecydowali się na krok, którego prawdopodobnie nikt się nie spodziewał.

bEJtORgD

Zobacz także: Julia Wróblewska rzuciła studia dzienne! "Mam trochę roboty"

Nie wiadomo, kto z podopiecznych LO wpadł na pomysł, by zhakować system z ankietami. Najpierw młodzież wspólnie ustaliła treść odpowiedzi, które umieści w ankietach. Następnie uczniowie z klasy informatycznej podjęli się napisania specjalnego programu – ankiety z identycznymi odpowiedziami trafiały do kuratorium nawet kilkanaście razy w ciągu minuty.

Działanie uczniów V LO spotkało się z oburzeniem Barbary Nowak, małopolskiej kurator oświaty. Wyraziła ona opinie, że tego typu działania nie licują z zasadami etyki oraz godzą w porządek prawny. Zdaniem Nowak w liceum miało miejsce podżeganie do nieposłuszeństwa, wymierzone w pracowników oświaty.

bEJtORgJ

Na razie nie wiadomo, jakie konsekwencje zostaną wyciągnięte wobec uczniów zamieszanych w sprawę. Barbara Nowak zapowiedziała, że postara się wyjaśnić zajście.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEJtORhe
KOMENTARZE
(1234)
Polka
2 lata temu
CZASY PRL- WRÓCIŁY
Marek
2 lata temu
Znamy wersje wp, a jak bylo naprawde?
Waldek
2 lata temu
hehe media w Polsce co innego a realia co innego oglądnijcie na youtube wywiad z Barbara Nowak TVN nagrał wywiad z Panią kurator ale go nie wyemitował Pani kurator dostała skargę od uczniów, rodziców z tej szkoły na nauczycieli. Ankieta nie była obowiązkowa
bEJtORhf
Miki Mouse
2 lata temu
Pani Nowak! Pani zajmie się swoją wtórną edukacją a sprawy uczniów pozostawi fachowcom! Żal nawet na Panią patrzeć! Powrót do ery pierwotnej!
Cenzor
2 lata temu
A jakie konsekwencje poniesie kurator oświaty , która posiada wiadomo jakie polityczne poglądy . Czy nie naruszyła prawa usiłując zdobyć dane wrażliwe .
też ten sam p...
2 lata temu
Młodzi ludzie zaczynają myśleć logicznie, tylko się cieszyć, że nie dadzą się ogłupić tej beznadziejnej władzy i ich ideoologii
Myślący pedag...
2 lata temu
No,no to Pani Kurator zaprezentowała właśnie "Stalinowskie" lub "SS-mańskie" metody działania obecnej dobrej zmiany. Super, wystapić do prezydenta o nadanie "Krzyża żelaznego" lub orderu czerwonej gwiazdy.
Ewa mgr
2 lata temu
A ja uczniom (jak byłam w ciąży)....powiedziałam, jak damy na imię Córce.....dobrze, że NIKT nie napisał...że powiedziałam o życiu prywatnym....buuuuuuu
Nauczyciel - ...
2 lata temu
Kochana Młodzież !!
gmik1
2 lata temu
Wszystkich uczniów niech ta pani zamknie do karceru na tydzień o chlebie i wodzie ,za to że samodzielnie myślą i przciwstawiają się totalnej głupocie kuratorium
BravoJa
2 lata temu
Skąd to znamy donoszenie na drugiego NSDAP + Partia Komunistyczna = PiS
KIK
2 lata temu
super młodzież jesteście mądrzejsi od tych z kuratorium. TAK TRZYMAĆ
woody
2 lata temu
Szanowna pani chce zadrzeć z młodzieżą? Życzę powodzenia. Widzę, że historia lat 80 nie trafiła do pani umysłu. Śmiało, proszę straszyć dzieciaki, oni pani szybko odpowiedzą.
bEJtORgX
Obiektywny
2 lata temu
Zdecydowanie popieram zachowanie mądrej młodzieży. Tak trzymać. Wstydzę się za panią kurator
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić