REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 3 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Ewelina Kolecka14.11.19 (15:27)

Kraków. Bunt uczniów liceum. Ośmieszyli kurator Barbarę Nowak

Uczniowie jednego z liceów w Krakowie otrzymali polecenia wypełnienia ankiety. Wśród pytań wymyślonych przez kuratorium oświaty, na którego czele stoi Barbara Nowak, znalazły się również takie, które dotyczyły poglądów politycznych nauczycieli. W ramach sprzeciwu młodzi ludzie ośmieszyli pomysł ankiety i zhakowali system.
Beata Zawrzel/REPORTER / East News

Miejsce akcji: V Liceum Ogólnokształcące w Krakowie. Wszystko zaczęło się, gdy Małopolskie Kuratorium Oświaty poleciło uczniom wypełnić ankiety dotyczące pracy ich nauczycieli.

Autorzy pytań z kuratorium chcieli zebrać także tak zwane wrażliwe dane. Według ustaleń tygodnika "Polityka" pytania dotyczyły m.in. kwestii, czy nauczyciele poruszają na zajęciach temat swoich poglądów politycznych lub życia prywatnego. W ankiecie miały znaleźć się imiona i nazwiska pedagogów, o których była mowa. Jednak pomysł spotkał się z oporem zarówno ze strony nastolatków, jak i nauczycieli.

REKLAMA

Pedagodzy szybko wychwycili, że ankieta roi się od błędów ortograficznych i językowych. Z kolei uczniowie zwrócili uwagę, że pytania dotyczą wyłącznie złych stron sytuacji w liceum. Ostatecznie młodzi ludzie zdecydowali się na krok, którego prawdopodobnie nikt się nie spodziewał.

Zobacz także: Julia Wróblewska rzuciła studia dzienne! "Mam trochę roboty"

Nie wiadomo, kto z podopiecznych LO wpadł na pomysł, by zhakować system z ankietami. Najpierw młodzież wspólnie ustaliła treść odpowiedzi, które umieści w ankietach. Następnie uczniowie z klasy informatycznej podjęli się napisania specjalnego programu – ankiety z identycznymi odpowiedziami trafiały do kuratorium nawet kilkanaście razy w ciągu minuty.

Działanie uczniów V LO spotkało się z oburzeniem Barbary Nowak, małopolskiej kurator oświaty. Wyraziła ona opinie, że tego typu działania nie licują z zasadami etyki oraz godzą w porządek prawny. Zdaniem Nowak w liceum miało miejsce podżeganie do nieposłuszeństwa, wymierzone w pracowników oświaty.

Na razie nie wiadomo, jakie konsekwencje zostaną wyciągnięte wobec uczniów zamieszanych w sprawę. Barbara Nowak zapowiedziała, że postara się wyjaśnić zajście.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij