Wróć na
oprac. Karolina Kołodziejczyk
|

Krosno. Burza po lekcji religii w szkole. "Sekty finansują LGBT"

128
Podziel się

Krosno. Ksiądz od niedawna prowadzi zajęcia w jednej ze szkół wyższych. Podczas zajęć miał mówić, że transseksualiści "okaleczają swoje ciało", "LGBT to ruch opłacany przez sekty", a "Robert Biedroń nie jest gejem, tylko udaje, aby zdobyć głosy".

Krosno. Ksiądz prowadził lekcje religii, mówił, że "LGBT finansuje sekta"
Krosno. Ksiądz prowadził lekcje religii, mówił, że "LGBT finansuje sekta" (123RF)

O sprawie dowiadujemy się z listu uczennicy II LO w Krośnie. Na jednej z pierwszej lekcji religii "ksiądz miał opowiadać o eksperymentach na dzieciach przeprowadzonych przez zwolenników 'ideologii gender'". Twierdził, że transseksualistom należy pomagać w szpitalach psychiatrycznych.

Uczniowie zwracali uwagę duchownemu, jednak ten odpierał ich argumenty, wskazując na "manipulacje medialne". Co więcej, nakazał również sporządzić notatkę, w której uczeń miał wymienić "wszystkie argumenty przeciw gender". List od uczennicy, która opisała zajęcia z religii trafił do redakcji portalu Krosno24.pl.

Sprawę nagłośnił Patryk Fic, lokalny działacz społeczny i kandydat do Sejmu z list Lewicy w wyborach parlamentarnych 2019. Fic zgłosił zachowanie księdza z krośnieńskiego liceum do Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Opublikował również na Facebooku notatki jednego z uczniów z lekcji religii

"Jestem przerażony i zniesmaczony. Proszę o zastanowienie się nad tym, czy finansowanie nauczania tych pseudonaukowych bzdur z naszych podatków to dobry pomysł" - napisał w sieci. Według Fica, ksiądz miał też mówić, że osoby transpłciowe "okaleczają swoje ciało", "LGBT to ruch opłacany przez sekty", a "Robert Biedroń nie jest gejem, tylko udaje, aby zdobyć głosy".

Krosno. Dyrektor II LO komentuje lekcje religii

Do sprawy odniósł się dyrektor II LO. Witold Deptuch stwierdził, że "oficjalnie nic nie wie o sprawie, ponieważ nikt z uczniów czy rodziców nie zgłaszał problemów".

- Co do możliwej treści katechezy, jako biolog mogę delikatnie stwierdzić, że mija się z prawdą. Transseksualiści nie muszą - oczywiście mogą – się leczyć, chyba że na katar. Nie wiemy z całą pewnością, co jest przyczyną transseksualizmu , a co do jego dziedziczenia to odsyłam do pierwszego lepszego podręcznika genetyki – powiedział pedagog w rozmowie z krosno24.pl.

- Bolą mnie niektóre stwierdzenia. W naszej szkole uczymy szacunku do każdego człowieka, niezależnie od płci, wieku, sytuacji materialnej, rasy czy orientacji seksualnej - dodał Deptuch. Dyrektor zapewnił, że porozmawia z uczniami, którzy brali udział w tej katechezie. Na dywanik trafi sam duchowny, który "będzie musiał się z tego wycofać".

Co wiemy więcej o księdzu, który prowadzi lekcje w II LO? Jak podają media, duchowny służy w parafii św. Piotra i Jana w Krośnie od czerwca, a naucza religii od 1 września.

Z kolei Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych po wysłaniu pisma do dyrekcji krośnieńskiego II LO "rozpatruje możliwe działania prawne".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: polsatnews.pl/krosno24.pl

KOMENTARZE
(128)
oki
9 miesięcy temu
Dla mnie kościół przestał istnieć bo wreszcie przejrzałem na oczy i widzę, że księża zajmują się już tylko mamoną to już nie jest żadna religia to jest biznes dla głupich ludzi, od których nadal mogą wyciągać kasę by żyć w luksusach. Ludzie obudźcie się by wierzyć nie potrzebujecie pazernego na kasę księdza, z bogiem możecie rozmawiać i modlić się do niego wszędzie, kiedy chcecie i to zupełnie za darmo.
ddh
9 miesięcy temu
Polska jest w 21 wieku i w normalnosci nie mozna tolerowac dewiacji.
ja sie pytam
9 miesięcy temu
wolność słowa na tym portalu tylko dla LGBT?????????????
Xyz
7 miesięcy temu
Nie zgadzam się na finansowanie religii z publicznych pieniędzy, jeżeli KK chce nauczać religii w szkołach to niech ponosi związane z tym koszty.
Omm
7 miesięcy temu
Najgorsze jest to że wychodzimy z deszczu w deszcz. Najpierw KK i jego kapłani wciskając nam co jest najlepsze a teraz LGBT będzie uczyło mnie jak żyć. A może byście się wszyscy odemnie odczepili. Swój rozum mam i jak będę miał ochotę iść do Świątyni to pójdę a jak będę miał ochotę to będę podrywał sąsiada. To moje życie i moja sprawa a wszystkie ruchy, sekty i koscioły niech pozwolą mi wybrać własną drogę.
Najnowsze komentarze (128)
Gilgamesz
5 miesięcy temu
Przede wszystkim jakie sekty i ten kto to pisał czy tak choć przez przypadek wie co to jest sekta ???. Otóż w skrócie ,, sekta to odłam od pierwotnej religii ". W przypadku chrześcijaństwa od Judaizmu
Rydz nisz nic
5 miesięcy temu
Uwaga nowa składka na Ferrari dla rydzyka, proszę zainteresowanych o wpłacenie pieniążków, najlepiej od 100 zł mniej nie wypada! Na konto Pana Stasia w dps, on jest na skraju życia ale dzięki niemu święty rydzyk kapłan wasz będzie puszcza cudne bąki w Ferrari i patrząc na niego będziecie szczęśliwi nawet pozwoli się po girach całować
Hvg
5 miesięcy temu
Era moherów dobiegnie końca to i fundusze na Maibacha się skończą dla rydzia i jego szarańczy. A teraz porozmawiajmy o pedofilii która jest w kościele. Jezus się nie stroil w ohydne złote szaty, nie bodowal śmiesznych kościołów i nie zabawial się z dziećmi!!! Tam gdzie się krzywdzi dzieci ma być miejscem modlow, śmieszne
XXI
5 miesięcy temu
XXI wiek a kler nadal gwalci dzieciaków....
Kler
5 miesięcy temu
Ale nikt nie dba o skrzywdzonych dzieci przez księża, ba jeszcze przed pospulstwo z średniowiecza rodem, jest szkalowane a ksiądz ubustwiany.zajmijcie się romansami panów w czarnych spódnicach z dziećmi!!!!!!
Romanse
5 miesięcy temu
Lepiej kler niech poopowiada o romansach z dziećmi i dlaczego ludziom każą klekać w tej nawiedzonej instytucji... I brać do buzi.
Pambuk
5 miesięcy temu
Brawo dla tego księdza! Nareszcie ktoś powiedział głośno to, co każda normalna osoba wie od dawna!
no
6 miesięcy temu
Przecież to prawda co ksiądz mówił.
roomZeiSS
6 miesięcy temu
Bida, nie ma genu odpowiedzialnego za trans, czy homoseksualizm. Nauka wyklucza takie medialne bzdety. Nauczyciel tez popełnił błąd odsyłając do nauki biologii. https://www.bbc.com/news/health-49484490
Io
6 miesięcy temu
Prawdę powiedział dewiacje i zboczeńcy mają przywileje im bardziej zboczony to super to jest chore
A.
6 miesięcy temu
Czytam te durne lewackie komentarze i pusty śmiech mnie ogarnia.
A.
6 miesięcy temu
Takie same brednie opowiadają genderysci. I też nie chcę aby to opłacać moich podatków.
Gosia
6 miesięcy temu
Nie rozumiem skąd to oburzenie kościoła na środowisko LGBT. Przecież właśnie tam aż się roi od wszelkiego rodzaju odchyleń. No chyba że próbują odwrócić uwagę od siebie podnosząc hałas.
Ewa
6 miesięcy temu
W szkole nie powinno być żadnej religii. Żadnej!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić