o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Krosno. Burza po lekcji religii w szkole. "Sekty finansują LGBT"

140
Podziel się

Krosno. Ksiądz od niedawna prowadzi zajęcia w jednej ze szkół wyższych. Podczas zajęć miał mówić, że transseksualiści "okaleczają swoje ciało", "LGBT to ruch opłacany przez sekty", a "Robert Biedroń nie jest gejem, tylko udaje, aby zdobyć głosy".

Krosno. Ksiądz prowadził lekcje religii, mówił, że "LGBT finansuje sekta"
Krosno. Ksiądz prowadził lekcje religii, mówił, że "LGBT finansuje sekta" (123RF)
bEEviVfV

O sprawie dowiadujemy się z listu uczennicy II LO w Krośnie. Na jednej z pierwszej lekcji religii "ksiądz miał opowiadać o eksperymentach na dzieciach przeprowadzonych przez zwolenników 'ideologii gender'". Twierdził, że transseksualistom należy pomagać w szpitalach psychiatrycznych.

Uczniowie zwracali uwagę duchownemu, jednak ten odpierał ich argumenty, wskazując na "manipulacje medialne". Co więcej, nakazał również sporządzić notatkę, w której uczeń miał wymienić "wszystkie argumenty przeciw gender". List od uczennicy, która opisała zajęcia z religii trafił do redakcji portalu Krosno24.pl.

Sprawę nagłośnił Patryk Fic, lokalny działacz społeczny i kandydat do Sejmu z list Lewicy w wyborach parlamentarnych 2019. Fic zgłosił zachowanie księdza z krośnieńskiego liceum do Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Opublikował również na Facebooku notatki jednego z uczniów z lekcji religii

bEEviVfX
Zobacz także: Zobacz też: Precedens w obradach Sejmu. Neumann: to budzi podejrzenia

"Jestem przerażony i zniesmaczony. Proszę o zastanowienie się nad tym, czy finansowanie nauczania tych pseudonaukowych bzdur z naszych podatków to dobry pomysł" - napisał w sieci. Według Fica, ksiądz miał też mówić, że osoby transpłciowe "okaleczają swoje ciało", "LGBT to ruch opłacany przez sekty", a "Robert Biedroń nie jest gejem, tylko udaje, aby zdobyć głosy".

bEEviVgd

Krosno. Dyrektor II LO komentuje lekcje religii

Do sprawy odniósł się dyrektor II LO. Witold Deptuch stwierdził, że "oficjalnie nic nie wie o sprawie, ponieważ nikt z uczniów czy rodziców nie zgłaszał problemów".

- Co do możliwej treści katechezy, jako biolog mogę delikatnie stwierdzić, że mija się z prawdą. Transseksualiści nie muszą - oczywiście mogą – się leczyć, chyba że na katar. Nie wiemy z całą pewnością, co jest przyczyną transseksualizmu , a co do jego dziedziczenia to odsyłam do pierwszego lepszego podręcznika genetyki – powiedział pedagog w rozmowie z krosno24.pl.

- Bolą mnie niektóre stwierdzenia. W naszej szkole uczymy szacunku do każdego człowieka, niezależnie od płci, wieku, sytuacji materialnej, rasy czy orientacji seksualnej - dodał Deptuch. Dyrektor zapewnił, że porozmawia z uczniami, którzy brali udział w tej katechezie. Na dywanik trafi sam duchowny, który "będzie musiał się z tego wycofać".

bEEviVge

Co wiemy więcej o księdzu, który prowadzi lekcje w II LO? Jak podają media, duchowny służy w parafii św. Piotra i Jana w Krośnie od czerwca, a naucza religii od 1 września.

Z kolei Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych po wysłaniu pisma do dyrekcji krośnieńskiego II LO "rozpatruje możliwe działania prawne".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEEviVgf

Źródło: polsatnews.pl/krosno24.pl

bEEviVgy
KOMENTARZE
(140)
haha
8 miesięcy temu
Skąd ten ksiądz wie co ma w głowie Biedroń.
......
11 miesięcy temu
U MNIE W DOMU SĄ NIEZADOWOLENI, ŻEICH DZIECKO PRZEWYZSZA ICH INTELEKTUALNIE, I INNYCH CHYBA TEŻ, W ZASADZIE TO TAKI MIERNIK KŁAMCY, NOSZE GO ZE SOBA A RACZEJ W SOBIE OD 3 LAT, A KŁAMCY NIE ZASŁUGUJA NA UCZCIWOŚĆ!!! MAnipulanci i złodzieje równiez na uczciwośc nie zasługują, niezaleznie od wykonywanegol zawodu, a paczke oddałam do nadawcy!!! była adresowana do mnie. za zbyt mało myślącą mnie macie, pozbądxcie sie telefonów, a będziecie żyli w mniejszym napięciu, bo wam ktos pgazusa wgra w smartfona i będzie słuchał co gadasz w domu. taka prawda!!! troche prywatności nikomu nie zaszkodziło jeszcze w życiu!!! nie musicie robic a ni ze mnie dobrej, ani nikogo innego, swoje juz żescie zrobili, nie zmyje tyego do konca swoich dni, ale o nie znaczy ,że nie podejme kolejnej pracy.
........
11 miesięcy temu
WOLE POZOSTAC ANONIMOWA ;)
bEEviVgz
........
11 miesięcy temu
ACZKOLWIEK CORAZ CZĘŚCIEJ ZASTANAWIAM SIĘ NAD TYM, CZY JEST SENS SIĘ SCHYLAC... BO SKORO POLICJI WIERZYĆ NIE MOZNA TO KOMU MOZNA? CHYBA TYLKO SOBIE.
....
12 miesięcy temu
JA NIE USTĄPIE JUŻ, NIE MA NIC, NIE TRACĘ NIC, A WY SIĘ PO MOJEJ SMIERCI ZACHLACIE O TO, WTEDY NIE BEDZIE ODPOWIEDZIALNEGO ZA CUDZA SMIERĆ, ALE ZA FINANSE JUZ TAK, JAK I TERAZ NIE MA ODPOWIEDZIALNEGO ZA ZDROWIE MOJE, ALE ZA PIENUIĄZKI, WIECIE ŻE TEGO AUTA TO MI JUZ RODZINNEGO SZUKAJĄ, KOMBI... PEWNIE ŻEBY WÓŻEK WSZEDŁ DO BAGAZNIKA, CHORZY PSYCHICZNIE LUDZIE, WY NAWET NIE WIECIE CO ROBICIE, PODEJRZEWAM, Ż EI POMNIKA PO SMIERCI MI NIE POSTAWIĄ ,A OBCIĄZA TYM KOGOS INNEGO. JAK TO SIĘ FAJNIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOĆ ZA CUDZE PIENIĄZKI, A NIE ZAPROWADZI DO DENTYSTY, BO WIEDZA ILE O KOSZTUJE, MOGLIBY ;POSIEDZIEC W OCZEKALNI I ZAPŁACIC.. SĄ PONAD TO... ALE AUTA SZUKAJĄ I CIOTKI NA OBIADY ZAPRASZAJA BY MI PODSUNĄC INTELIGENTNA IDEĘ... JAK WAS NIE STAC TO PRZYKRO MI, OSTATNI RAZ PODEJDE DO ROBOTY I SAMA SOBIE ZAROBIE. WŁASNY OJCIEC MI W DOMU PWOIEDZIAŁ, CO BEDZIESZ ROBIŁA, JA CAŁE ŻYCIE ROBIŁAM, NO WŁASNIE W DOMU ROBILES, I DLATEGO, Ż EROBIŁ TAKIM PACHOŁKUIEM WARIATKI ZOSTAŁ, WŁASNY OJCIEC 5 LAT NIE DAŁ MI KRUSU, BO GO TO GÓ... OBCHODZIŁO, ON PIATEGO DZIECKA NIE MA I TAK ZAWSZE BYŁO... BYŁ ODPIS PO SLUBIE I WOJNE ZROBIŁAM,ŻE NIE DOSTAŁAM NIC, ODPISALI PO DŁUGICH NARADACH Z BOLEM DU... WIELKIM. BO NA NOTARIUSZA WYDALI... PRAWIE 30 LAT ZYCIA NIC MI NIE DALI, A JAK POSZŁAM DO ROBOTY, DO FIZYCZNEJ POSZŁAŚ, OFEROWALI NIANKĘ DO DZIECI, NIE MÓWIĄC, JAK DALEJ MIAŁABYM BYĆ UBEZPIECZONA I TO PRZY PUIERWSZYM DZIECKU SIOSTRY, I TO A ODPOWIEDZIALNI I ZDROWI PSYCHICZNIE LUDZIE? NA KOMUNIE JAK ROWERA NIE DOSTAŁAM, JAK WZIELI KASE NIE KUPILI DLA MNIE, A JAK SIĘ TERAZ OPOMNIAŁAM, BRACISZKOWIE PODSTAWOILI MI SWÓJ STARY, A SAM KUPOWAL SOBIE NOWY... BO ON KUPIŁ ZA SWOJE RZEKOMO, ALE JA TEŻ NIE WOLAM ZA WASZE, BO TO NIE BYŁY WASZE, UMÓWMY SIE...
....
12 miesięcy temu
MYSLĘ ŻE NIE SKOŃCZY SIĘ INACZEJ NIŻ NA NIESZCZEŚCIU, NIKT NIE JEST W SANIE USTĄPIC I POPUIŚCIC ,A NEKANIE ZAKONCZY SIE DOPIERO NA CUDZYM GROBIE, A NA KONIEC WINNY BĘDZIE TEN, CO LEŻY W PIACHU I WIECIE, ŻE TAK BĘDZIE, ALE W DOMU NIE BĘDA PŁAKALI,CHODZI TYLKO OKASĘ I WYŁĄCZNIE I W KONCU NIE BĘDA MUSIELI ODDAWAĆ, DOSTANA WIĘCEJ DO RĘKI I NIKT NIE BĘDZIE WOŁAŁ, PRZYKRE, ŻE MAM TAKICH STARYCH I TO JESZCZE W IŚCIE KATOLICJKIEJ RODZINIE, TERAZ ZŁOC SKUPIONA JEST NA TYM, ŻE ZABLOKOWAŁAM IM 15 TYS SIEDZĄC TUTAJ, I Ż EISTNIEJE REALNA GROŹBA ODDANIA ICH STARCOWI, MI NIE ODDADZĄ ANI AUTA NIE KUPIĄ.. MNIE CENIĄ JAK SAMI WIDZICIE. TO SIE DOBRZE SKONCZYC NIE MOŻE I SIĘ NIE SKOŃCZY, ALE ZAEZY DLA KOGO DOBRZE...
....
12 miesięcy temu
ZDROWEGO PSYCHICZNIE RAFAŁKU ZASTANOWIŁOBY CZY MAM 0CHOTE TUTAJ BYC, CHYBA, ŻE TO TAKIE UPOKORZENIE, A NIE PODEJMOWAC DECYZJĘ ZA KOGOŚ, ZDROWY PSYCHICZNIE NIE BUDOWAŁBY SIĘ POD WPŁYWEM? ANI RAZU TY, ANI TEN CZARNY MORDERCA NIE SPOTYKALIŚCIE SIE ZE MNA I CHCESZ MI WMÓWIC, ŻE ZDROWY PSYCHICZNIE STALKUJE BABĘ, MA SIĘ DOMYSLIĆ I TO MA BYC KOD POROZUMIEWANIA SIĘ? A ZKIM, A PRZYZNAŁEŚ SIĘ, ŻE NARUSZASZ MOJA PRYWATNOŚC JAK OI TO CZARNE COŚ? NO RACZEJ NIE, A POTEM TWEUIRDZĄ, Ż EJA IM COŚ OBIECYWALAM, CZY ZDROWUI PSYCHICZNIE LUDZIE KOMINIKUJA SI E PZREZ CZŁONKÓW RODZIN LUB ZOSTAWIAJĄ CHORE ZNAKI? NIE SĄDZĘ, JAK WIDZICIE, NIE IDZIE SIĘ DOGADAC PRZEZ TYCH CŻLONKÓW RODZIN, TAKA ROZBIEŻNOŚC POGLADÓW, A POTEM KTOS MNIE WINI, ŻE JA KOMUŚ RODZINY I DZIECI OBIECYWAŁAM... A JAKIM CUDEM? MATKI, OJCA CZY BRATA CUDEM? BO JA NIC TAKIEGO NIE MÓWIŁAM I MAM DOBRĄ OAMIĘĆ I FAKT, Ż ENIE JESTEŚ W STANIE STANĄC TWARZA W TWARZ ZE MNĄ JEDEN JAK I DRUGI POTWIERDZA, ŻE MÓWIĘ PRAWDĘ, I TYLKO PRAWDĘ!!!! POD WPŁYWEM STARYCH DOCHODZI DO TAKICH CYRKÓW.. A MOŻE JA NIE CHCIAŁAM TU MIESZKAC, NIE POMYSLAŁ? OTOCZENIE I LUDZIE MI NIE PASUJĄ, TWOJA IDEOLOGIA KOSCIELNA, NIE POMYSLAŁ, TACY LUDZIE NIE MYSLA, A POMYŚLEC, ŻE TO JA MAM NAROBIONE W PAPIERACH... PRZYKRE...
.........
12 miesięcy temu
TACY Z WAS BOHATEROWIE I TYLE W TYM TEMACIE!!!
.........
12 miesięcy temu
JA WAM POWIEM OD CZEGO JEST BARCISZEK, OD CZEGO WIELEBNY , OJCIEC MAMUSIA, I KOLEJNY BARCISZEK I KOLEJNY, JAK TRZEBA BRAĆ PIENIĄŻKI I JA TRZEBA NIMI ROZPORZĄDZAC, WTEDY SĄ, JAK TRZEBA RZEKONAC JĄ DO SWOICH RACJI ODNOŚNIE AUTA CZY OKIEN, JAK TRZEBA JEJ WYPERSWADOWAC REMONT W TYM DOMU, JAK PLEBAN NIE KAZAŁ DAWAC I NIKT MI NIE DAJE, POZA KASA WUJA, OD TEG OJEST RODZINA, NIE JAK BECZYSZ... WTEDY SIĘ SCHOW, NIECH NIE PATRZĄ, BO JESZCZE NAGRAJA I WYŚLĄ DO ZUSU, ŻEBY RENTE WYŁUDZIĆ. WTEDY JEST RODZINA, BO MOŻNA TAKĄ MIEC!! WTEDY SA WSZYSYC, NIE JAK MASZ DOSYC WSZYSTKIEGO, JAK BIERZESZ WSZYSTO NA SIEBIE, JAK NAPUSZCZAJA I JESZCZE ONI LUDZI NA CIEBIE, NIE WAS TO DOTYKA, BO NIE O WAS CHODZI, WIĘC IM TO W DU.. I KOMU PÓJDZIESZ SIĘ POSKARZYC? PSU NA KOMENDZIE, KTORY CI TO ROBI? CZARNEMU PRZZEZ ÓREGO TO WSZYSTK O I KTOERY KOMPLETNIE NIE ROZUMIE? A MOŻE KOMUS Z Z AKŁADU, GDZIE PANUJE ZMOWA MILCZENIA? ALBO WIEM, SĄSIADOWI, KORY BAWI SIĘ W PODCHOZY I KORZYSTA Z SYTUACJI.. TAK ,TAK..
.......
12 miesięcy temu
WZIELIŚCIE SOBIE KASE, MNIE OSMIESZYLI, UPOKORZYLI I WYSTAWILI I TAKA JEST PRAWDA!!! I NIKT JEJ NIE ZMIENI!!! DLA SWOJEGO WIDZIMISIĘ ZRUJNOWALIŚCIE MI KILKA LAT ZYCIA ALE I ZDROWIA PSYCHICZNEGO!!! BO IM BARDZIEJ JA NARZEKALAM, TYM WIĘCEJ CIAGLI I CIAGNA PEWNIE DO TEJ PORY, BAWIĄC SIE WKOŁO TAK.
.......
12 miesięcy temu
z pewnościa pleban nie manipuluje moim bracizkiem w domu, i dlatego nierób nie musi nic robić, z pewnościa drugi nie dostał awansu ze względu na mnie, no i z cała już pewnościa, o macie jawnie w du.. czy mi się coś stanie bo wyłudzicie od zakladu dodatkowe pieniądze, nie łudźcie się, ze mojej rodzinie na moim dobru zależy, tak by własny ojciec czy matka, lub brat nie robili, i to sa fakty, brzydziliby sie takimi pieniędzimi, spytai o pochodzenie i co się naprawdę stało a nie przez 2 lata odpier.. teatrt pt nie ddam i koniec, chocby na srdoku drogi tir ciebie je..nął .nie oddamy i koniec, zdychaj, proś się, poznęcamy sie nad toba psychicznie zejdziesz zwymagań, na tym to polega!! jak stary i stara chcieli wyskrobac dawno temu, to determinuje stosunek na całe zycie, niech popatrzą, jak wygląda facet i jak robi u siostry, bo robi!!! i nie udaje, że go nie stac, tylko moich starych nie stac na nic, 5 lat bez ubezpieczenia w domu, czaicie? braciszek nie lepszy, bo ci mu każa robi, jest od nich pracowniczo zalezny, tyra ojciec na niego, będzie tańczył jak mu zagra. o odpis się kłócilam, bo sie dowiedziałam pokątnie, a u sąsiada rolnika, 2 auta z salonu,córka nic nie robi, krus za nią płaci, ziemie ma, auta oba z salonu, tak iwieśniak z którego ojciec się śmieje własnej córce lepsze warunki stwarza niz mój mi, co chcial sie pozbyc bo kuśki utrzymac nie mógł na WODZY.. NIE MIAŁAM SIELANKI W ZYCIU I NIE MAM I NIE BĘDE MIAŁA I TO SA FAKTY!!!
.........
12 miesięcy temu
z pewnościa to, co piszę jest wierutną bzdurą, bo w iście katolickich rodzinkach coniedzielna msza i komunia i zycie z zasadamni nauki kościola to chleb powszedni jak i wśród kleru... z pwnoscia moja rodzinka nie wzięła 15 tys, z pewnością równiez moja bratowa i reszta rodziny nie donosza na mnie na psy, bo zachciało im się bawić w politykierę kosztem mojego życia i osmiesznia...
Gilgamesz
2 lata temu
Przede wszystkim jakie sekty i ten kto to pisał czy tak choć przez przypadek wie co to jest sekta ???. Otóż w skrócie ,, sekta to odłam od pierwotnej religii ". W przypadku chrześcijaństwa od Judaizmu
bEEviVgr
Rydz nisz nic
2 lata temu
Uwaga nowa składka na Ferrari dla rydzyka, proszę zainteresowanych o wpłacenie pieniążków, najlepiej od 100 zł mniej nie wypada! Na konto Pana Stasia w dps, on jest na skraju życia ale dzięki niemu święty rydzyk kapłan wasz będzie puszcza cudne bąki w Ferrari i patrząc na niego będziecie szczęśliwi nawet pozwoli się po girach całować
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić