REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Natalia Bogucka04.11.19 (16:15)

Krystyna Pawłowicz powraca! Szymon Majewski wyśmiał plan PiS

W mediach wrze po ogłoszeniu przez Ryszarda Terleckiego kandydatów PiS na sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Są nimi Krystyna Pawłowicz, Stanisław Piotrowicz i Elżbieta Chojny-Duch. Znany satyryk Szymon Majewski w swoim stylu skomentował te kandydatury.
Artur Zawadzki/REPORTER / East News

W poniedziałek szef klubu PiS Ryszard Terlecki ujawnił nazwiska kandydatów na sędziów Trybunału Konstytucyjnego. 3 grudnia 2019 r. upływa kadencja 3 sędziów Trybunału Konstytucyjnego - Marka Zubika, Piotra Tulei i Stanisława Rymara. Jak przekazał Terlecki, w piątek klub PiS zgłosił na ich miejsce kandydatury Stanisława Piotrowicza, Krystyny Pawłowicz i Elżbiety Chojny-Duch.

Po ujawnieniu kandydatów na sędziów TK, w mediach zawrzało. Głos w sprawie postanowił zabrać m.in. Szymon Majewski. Znany satyryk skomentował to w wymowny, ironiczny sposób.

REKLAMA

Pani Pawłowicz i pan Piotrowicz kandydatami PiS na sędziów TK? Nie wierzę, że chodzi o Trybunał Konstytucyjny, na pewno nie. Pewnie chodzi o sędziów Trawiastych Kortów, Tenisa Kopanego, Targów Kulturystycznych, Teatrów Komicznych itp. Na 100% - napisał Szymon Majewski na Facebooku.

Kandydatów na sędziów Trybunału Konstytucyjnego wskazuje Prezydium Sejmu lub co najmniej 50 posłów. Łącznie w TK zasiada 15 sędziów. Są wybierani przez sejm na 9-letnią kadencję bezwzględną większością głosów, w obecności co najmniej połowy ogólnej liczby posłów.

W związku z wystawieniem przez PIS mojej kandydatury na sędziego Trybunału Konstytucyjnego zawieszam swą aktywność na TT. Wszystkim,którzy tu ze mną wymieniali poglądy dziękuję. Wiele się tu nauczyłam. Naszą Ojczyzną jest Polska - napisała na Twitterze Krystyna Pawłowicz.

Michał Szczerba o kandydatach PiS do TK: "okoliczność zdumiewająca"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij