o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Angelika Karpińska
|
aktualizacja

Ksiądz odpiera atak na kler: "Kobieta jest potencjalną prostytutką"

1030
Podziel się

Ks. Sławomir Marek, który jest proboszczem parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Stanowicach w woj. śląskim, za pośrednictwem Twittera komentuje film "Tylko nie mów nikomu" Tomasza Sekielskiego. Jeden z postów duchownego wywołał szczególne poruszenie.

Ksiądz odpiera atak na kler: "Kobieta jest potencjalną prostytutką"
(iStock.com)
bErxRSvF

Dokument Tomasza Sekielskiego dotyczący pedofilii w kościele bez wątpienia budzi skrajne emocje. Wśród osób, które negatywnie oceniają film, jest ksiądz Sławomir Marek. Choć, jak sam przyznał, dokumentu nie obejrzał, zarzuca dziennikarzowi brak rzetelności. Napisał także, że Sekielski, Morozowski, Kopacz, Schetyna i Biedroń promują "pederastię, aborcję, upadek sztuki i moralności".

W obronie dokumentu Sekielskiego stanęli internauci. Jedna z komentujących kobiet napisała, że duchownym powinno być wstyd, ponieważ są współodpowiedzialni za zło, o którym mowa w "Tylko nie mów nikomu". W odpowiedzi na tę wypowiedź ks. Sławomir Marek napisał, że kobiety są potencjalnymi prostytutkami.

bErxRSvH

Na tweety księdza zareagowała Świdnicka Kuria Biskupia. W oświadczeniu napisano, że biskup świdnicki odbył rozmowę z proboszczem ze Stanowic, który przeprosił za swoje wypowiedzi.

Z związku z publikacją tweetów Księdza Sławomira Marka w tym tweeta z dnia 13 maja 2019 r. nt. prostytucji Świdnicka Kuria Biskupia oświadcza, iż Ksiądz Proboszcz Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Stanowicach po rozmowie z Księdzem Biskupem Ignacym Decem Biskupem Świdnickim przeprasza wszystkich, którzy mieli prawo poczuć się tymi wypowiedziami urażeni. Równocześnie Ksiądz Proboszcz zaświadcza, że w przyszłości będzie kierował się właściwym taktem wypowiedzi, tak aby nie generować kolejnych niepożądanych emocji - brzmi oświadczenie napisane przez rzecznika prasowego Świdnickiej Kurii Biskupiej, ks. dr Daniela Marcinkiewicza.

bErxRSvN

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zobacz także: "Tylko nie mów nikomu": księża przepraszają i dziękują. "Czas, by w gronie hierarchów doszło do rozliczenia"
bErxRSwi
KOMENTARZE
(1030)
Jan
2 lata temu
Pewnie potencjalny pedofil. Żałosny jest w tym co mówił czy raczej pisał
Invader7
2 lata temu
Widać że polski kler zaczyna się bać. Wiedzą że nadciąga czas zapłaty i puszczają im nerwy.
Invader7
2 lata temu
Czyli Maryja zawsze dziewica Królowa Polski też była potencjalną prostytutką?
bErxRSwj
apel
2 lata temu
Ten typ jest zwykłym zboczeńcem, który już nie wie co się dzieje wokół niego. Biskupie, sprzątnij tego zboczeńca. Ten, kto jeszcze chodzi do kościoła, jest jego wrogiem, bo popiera zło tam panujące i nie chcę aby kościelni wrócili do Boga.
Wacek
2 lata temu
A wielebny to potencjalny pedi albo alfons
gadziorek
2 lata temu
A czy biskup Ignacy Dec równie "serdecznie" oceniajác STRAJKUJÁCYCH NAUCZYCIELI czasem nie zapomniaL ICH przeprosic ???
Katolik
2 lata temu
To ma być przywódca duchowy, autorytet moralny?
poty
2 lata temu
no i to jest wlasnie ta cala prawda o tej mafii i sekcie zwanej KK.....modlcie sie dalej do figurek i obrazkow a matka boska jest potencjalna prostytutka? brawo dla ksiedza brawo
Bruno
2 lata temu
A więc ja napiszę wprost - ksiądz Sławomir Marek JEST POTENCJALNYM PEDOFILEM
gość
2 lata temu
Na pewno miał matkę, może siostrę. Ma więc doświadczenie w temacie.
obiektywnie
2 lata temu
prawde napisal i dlatego sie babka obrazila nic w tym dziwnego
Ciupa
2 lata temu
Czyli będzie mówił te same szkaradztwa, tylko oględnymi słowami. Sukienkowi przyuczeni są do mówienia nie wiadomo czego. Z tego żyją.
abc
2 lata temu
pa....lant !!!
bErxRSwb
dani
2 lata temu
wykolejony kaban
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić