aktualizacja 

Ksiądz zaatakowany na mszy. Poszło o pieniądze?

37

Wierni w kościele parafialnym św. Józefa Rzemieślnika w Kochanowie pod Rawą Mazowiecką byli świadkami bardzo niecodziennego zdarzenia.

Ksiądz zaatakowany na mszy. Poszło o pieniądze?
(Pixabay.com, public domain)

Ksiądz proboszcz Grzegorz Kucharkiewicz właśnie kończył mszę. Wtedy Tomasz G., jeden z parafian, postanowił zabrać głos. Mężczyzna podszedł do duchownego i usiłował zepchnąć go z ambony. Z pomocą 54-letniemu księdzu pospieszyli wierni, którzy wyprowadzili agresora na zewnątrz. Parafianie twierdzą, że konflikt pomiędzy proboszczem i Tomaszem G. narodził się już jakiś czas temu.

Powodem sporu miały być pieniądze. Jak donosi "Dziennik Łódzki", napastnik oraz jego ojciec mieli wspomóc finansowo parafię. Proboszcz potrzebował funduszy na naprawę przeciekającego dachu świątyni. Jednak ostatecznie rodzina G. wycofała się z obiecanego wsparcia, co zostało ogłoszone przez księdza podczas jednej z mszy. Tomasz G. miał podjąć próbę dostania się na ambonę w celu wyjaśnienia decyzji.

Proboszcz parafii w Kochanowie nie chciał skomentować zajścia.

Całą sytuację widzieli parafianie, którzy wyrzucili agresywnego mężczyznę z kościoła. Sądzę, że dla tego człowieka jest to wystarczająca nauczka - powiedział ksiądz Grzegorz Kucharkiewicz.

Nie przegap:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić