o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Leszek Miller adoptował egzotyczne zwierzę. Zachęca też innych

5
Podziel się

Leszek Miller "adoptował" koalę. Były premier pochwalił się tym faktem za pośrednictwem mediów społecznościowych. Do podobnego czynu namawia internautów.

Leszek Miller
Leszek Miller (PAP)
bErGSmrp

"Drodzy Państwo, oto Lion Leo - koala, którego zaadoptowałem. Wszystkich, którzy chcą pomóc zwierzętom z płonącej Australii zachęcam do odwiedzenia strony: https://www.koalahospital.org.au" - czytamy na Facebooku polityka. "Czekają na Was: Balmoral Mini, Barrington Xavier, Hockey Luna i inni" - zachęca.

Należy zaznaczyć, że dokonana przez polityka "adopcja" sympatycznego zwierzaka nie oznacza, że europoseł KO wybuduje w swoim domu wybieg dla koali i porzuci karierę polityczną, by zajmować się nowym podopiecznym. Proponowana przez australijską stronę adopcja polega na corocznym uiszczeniu opłaty, która pomoże w leczeniu bądź rehabilitacji poszkodowanego zwierzęcia. Jej wysokość wynosi od 40 do 70 dolarów.

bErGSmrr

Koale oraz setki innych gatunków cierpią przez pustoszące Australię pożary. W wyniku ciągnącej się od sierpnia klęski żywiołowej spłonęło 4 mln ha buszu i ponad 1000 domów. W pożarach mógł zginąć nawet miliard zwierząt. Klęska żywiołowa może doprowadzić do wyginięcia niektórych gatunków.

- Zwierzęta, które przetrwają pożary, będą nadal umierać w ciągu najbliższych tygodni i miesięcy z powodu odwodnienia, głodu, chorób i tego, że będą łatwiejszymi ofiarami dla dzikich kotów i lisów - tłumaczył kilka dni temu ekspert WWF Australia.

Zobacz także: Zobacz też: Jarosław Sellin o Tomaszu Grodzkim. Nie miał skrupułów
bErGSmrx

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bErGSmrS
KOMENTARZE
(5)
Marek
2 lata temu
Fajny gest dla tragedii jaka się dzieje, ale i jaki banalny przy dochodach pana Millera. Szkoda że ci nasi wielcy politycy nie potrafią u nas w kraju tego zrobić. Nie chcę oczerniac ale dobrra i taka jego reklama.
Jaskiniowiec
2 lata temu
Zainteresuj się lepiej polskimi domami dziecka.
Bea
2 lata temu
A może zamiast egzotycznego zwierzaka z bogatego kraju adoptuje Pan wirtualnie psa ze schroniska w Boguszkach lub Sonieczkowie, które zagrożone są wywozem do schroniska mordowni?
bErGSmrT
.xx
2 lata temu
Gdybym miał dochody takie jak ten pan, adoptował bym co najmniej dwa misie i jedne kangura.
Jola
2 lata temu
Brawo Panie Premierze.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić