REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 4 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Radosław Opas27.10.19 (09:27)

Lider ISIS nie żyje. Popełnił samobójstwo

Przywódca ISIS, Abu Bakr al-Bagdadi, nie żyje - informują media w USA. Według przekazywanych wiadomości lider ISIS zginął podczas nalotu przeprowadzonego przez wojska USA w północno-zachodniej Syrii. Oficjalną informację ma ogłosić Donald Trump o godzinie 14.00 czasu polskiego.
YouTube

Lider ISIS zginął w sobotę. Odbyła się wtedy wojskowa operacja armii Stanów Zjednoczonych na terenach Syrii, na których ukrywał się al-Bagdadi. Amerykańskie wojska przeprowadziły nalot, a najważniejszy islamista na świecie miał wtedy zdetonować ubrany wcześniej pas szahida, popełniając samobójstwo.

Ostateczne potwierdzenie śmierci Abu Bakra al-Bagdadiego ma wydarzyć się w ciągu kilku godzin. Służby USA prowadzą obecnie testy DNA, które mają udowodnić, że samozwańczy przywódca Państwa Islamskiego na pewno nie żyje - donosi CNN.

REKLAMA

Emocje podsycił sam Donald Trump. Prezydent Stanów Zjednoczonych opublikował wpis na Twitterze, w którym ogłosił, że ”właśnie wydarzyło się coś bardzo ważnego”. Eksperci polityczni nie mają wątpliwości, że komunikat przywódcy USA, który ma zostać wygłoszony o 9:00 czasu miejscowego (14:00 czasu polskiego) będzie dotyczyć śmierci przywódcy ISIS.

Al - Bagdadi został przywódcą Państwa Islamskiego w 2010 roku. Od ostatnich tal służby amerykańskie podejrzewały, że lider organizacji terrorystycznej ukrywa się na granicy iracko-syryjskiej. W lutym 2018 roku niektórzy amerykańscy urzędnicy twierdzili, że został ranny podczas nalotu w maju 2017 roku i musiał zrzec się chwilowo kontroli nad ISIS na okres pięciu miesięcy z powodu odniesionych obrażeń.

Zobacz też: Wywiad z liderem ISIS. Wstrząsające, co ma do powiedzenia światu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij