Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Paweł Rzepa
|
aktualizacja

Lody na śniadanie poprawiają inteligencję

9
Podziel się:

Japoński naukowiec odkrył zależność pomiędzy jedzeniem lodów i umiejętnością kojarzenia faktów. Kulka smakowitej zmrożonej śmietany poprawia percepcję.

Lody na śniadanie poprawiają inteligencję
(Pixabay.com)

Ludzie, którzy jedzą lody tuż po przebudzeniu mają krótszy czas reakcji. Naukowcy zauważyli również, że lepiej przetwarzają informacje. Zdolność koncentracji osób wybierających na śniadanie mrożony przysmak była znacznie lepsza niż tych, które dnia nie rozpoczęły od takiego deseru.

Badania przeprowadził Yoshihiko Koga. To profesor Uniwersytetu Kyorin w Tokio. Efekty teorii, którą badał, początkowo sprawdzał wyłącznie na sobie. Później weryfikował ją na kolejnych ochotnikach - pisze "Independent"

Dzień rozpoczynał od lodów. Tuż po przebudzeniu sięgał po trzy duże łyżki. Później - robiąc typowe zadania na komputerze - sprawdzał specjalistycznymi urządzeniami szybkość swoich reakcji. Okazało się, że osoby, które wybrały lody, były pod tym względem lepsze od ludzi, którzy zaczęli dzień od innego dania. Analizy wykazały m.in. zależność fal mózgowych od posiłku. U osób, które zjadły lody, zaobserwowano wzrost fal alfa - odpowiedzialnych za koncentrację.

Koga jest ekspertem psychofizjologii. To nauka badająca interakcję pomiędzy ciałem a umysłem. Od lat bada wpływ niektórych posiłków i zapachów na stres. Podkreśla, że kwestia jedzenia jest zbyt bagatelizowana przez lekarzy, a ludzkie samopoczucie i energia wynika przede wszystkim z tego, co spożywamy.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(9)
Marysia8
6 lat temu
ciekawe ile w tym prawdy. musze wykonać jutrod dowswiadczenie naukowe jna śniadanie :D bede musiała wyskoczyc po moje ulubione do kaufa
''''''''
6 lat temu
Zaskakujący , a i tak lodów nie kupują. bo wolą kiełbasę na gorąco.
expert
6 lat temu
skoro nie chodzi o same lody lecz o ich składnik zmrożoną śmietanę a według innych naukowców piwo z rana jak śmietana to znaczy że można lody zastąpić zimnym piwem i efekt będzie ten sam
Łobserwatur
6 lat temu
Wczoraj na śniadanie zjadłem lody i IQ tak mi podskoczył, że postanowiłem skończyć z portalem 02
mn
6 lat temu
Z rana loda bambo i śmietana
Smutek
6 lat temu
Często jadam lody na śniadanie, chociaż śmietany one nigdy nie widziały. Co do mojego refleksu, nie jest on tak szybki jakbym chciała. Szczególnie ten intelektualny refleks jest żałosny. Ale leki które łykam (antydepresanty) zaburzają sprawność psycho - motoryczną.
west
6 lat temu
Faceta czy kobiety ????
????????
6 lat temu
ale o jakie lody chodzi/ , bo zimne blokują apetyt i ochładzają żołądek.
Trick
6 lat temu
Reklama lodów tutaj jest zabroniona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić