Paweł Rzepa| 
aktualizacja 

Lody na śniadanie poprawiają inteligencję

11

Japoński naukowiec odkrył zależność pomiędzy jedzeniem lodów i umiejętnością kojarzenia faktów. Kulka smakowitej zmrożonej śmietany poprawia percepcję.

Lody na śniadanie poprawiają inteligencję
(Pixabay.com)

Ludzie, którzy jedzą lody tuż po przebudzeniu mają krótszy czas reakcji. Naukowcy zauważyli również, że lepiej przetwarzają informacje. Zdolność koncentracji osób wybierających na śniadanie mrożony przysmak była znacznie lepsza niż tych, które dnia nie rozpoczęły od takiego deseru.

Badania przeprowadził Yoshihiko Koga. To profesor Uniwersytetu Kyorin w Tokio. Efekty teorii, którą badał, początkowo sprawdzał wyłącznie na sobie. Później weryfikował ją na kolejnych ochotnikach - pisze "Independent"

Dzień rozpoczynał od lodów. Tuż po przebudzeniu sięgał po trzy duże łyżki. Później - robiąc typowe zadania na komputerze - sprawdzał specjalistycznymi urządzeniami szybkość swoich reakcji. Okazało się, że osoby, które wybrały lody, były pod tym względem lepsze od ludzi, którzy zaczęli dzień od innego dania. Analizy wykazały m.in. zależność fal mózgowych od posiłku. U osób, które zjadły lody, zaobserwowano wzrost fal alfa - odpowiedzialnych za koncentrację.

Koga jest ekspertem psychofizjologii. To nauka badająca interakcję pomiędzy ciałem a umysłem. Od lat bada wpływ niektórych posiłków i zapachów na stres. Podkreśla, że kwestia jedzenia jest zbyt bagatelizowana przez lekarzy, a ludzkie samopoczucie i energia wynika przede wszystkim z tego, co spożywamy.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić