Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

Lublin. Kompletnie pijana matka. Dziecko zostało ranne

100

39-letnia kobieta z województwa lubelskiego miała prawie 3 promile alkoholu w chwili gdy opiekowała się 6-letnim synem. Dziecko samo zraniło się nożem. Kobieta została zatrzymana przez policję i trafiła do aresztu. Za narażenie dziecka na utratę zdrowia lub życia grozi jej 5 lat pozbawienia wolności.


Lublin. Kompletnie pijana matka. Dziecko zostało ranne
(iStock.com)

Interwencja miała miejsce w ubiegłą sobotę. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie otrzymali zgłoszenie o pijanej kobiecie, która prawdopodobnie sama opiekuje się swoim małym dzieckiem. Nie chciała nikogo wpuścić do domu.

Dziecko bawiło się nożem

Na miejscu była już straż pożarna i pogotowie, wezwana przez tego samego zgłaszającego. Policji udało się wejść do mieszkania. Zastali tam kompletnie pijaną kobietę i jej 6-letniego syna, który bawił się nożem. Chłopiec rozciął sobie rękę, a jego matka na to nie zareagowała. Przyznała się policji, że cały dzień spożywała alkohol. W swoim zachowaniu nie widziała nic złego.

Po zbadaniu alkomatem okazało się, że ma prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Kobieta nie była w stanie utrzymać się na nogach i wyraźnie mówić. W jej mieszkaniu panował nieporządek, wszędzie leżały puszki po piwie, a balkon był otwarty na oścież.

Zobacz także: Zobacz także: Nie zauważył matki z dzieckiem. Trwa śledztwo

Sześcioletni chłopiec został przebadany przez lekarza i przekazany pod opiekę innej osoby z rodziny. Jego matka została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu.

Prokurator Rejonowy w Lubinie na wniosek policjantów zastosował wobec niej dozór policyjny z nakazem powstrzymywania się od picia alkoholu. Nadal trwa postępowanie. Jeśli śledztwo wykaże, że matka swoim zachowaniem naraziła dziecko na bezpośrednie zagrożenie dla jego życia bądź zdrowia, może trafić do więzienia na 5 lat więzienia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić