o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Aldona Brauła
|
aktualizacja

Mężczyzna urodził dziecko. W akcie urodzenia figuruje jako matka

272
Podziel się

Dziennikarz brytyjskiego „Guardiana” przyszedł na świat jako kobieta. Przed zmianą płci zdążył urodzić dziecko. Teraz chce figurować w akcie urodzenia jako ojciec. Sąd jest temu przeciwny i nazywa go matką.

Mężczyzna urodził dziecko. W akcie urodzenia figuruje jako matka
(Facebook.com, Freddy McConnell)
bEDGHfzF

Freddy McConnell przyszedł na świat jako kobieta. Jest dziennikarzem brytyjskiego Guardiana. Jeszcze przed operacją zmiany płci zaszedł w ciążę i w 2018 roku urodził zdrowe dziecko.

Przed planowaniem potomka, Freddy przyjmował przez jakiś czas testosteron i przeszedł zabieg usunięcia piersi. W 2016 roku zapragnął zostać rodzicem. Zrobił przerwę w procesie zmiany płci i zaczął starania o dziecko.

Po narodzinach Freddy został wpisany w akt urodzenia jako matka. Sprzeciwił się temu i wniósł do sądu zażalenie w tej sprawie. Chciał figurować jako ojciec.

bEDGHfzH
Zobacz także: Zobacz także: Michał urodził się jako Wiktoria. "Na świecie są osoby inne. Polska od tego nie upada"

McConnell twierdzi, że zarejestrowanie go jako matki narusza jego prywatność w zakresie życia rodzinnego, a także godzi w podstawowe prawa człowieka. Generalny Urząd Rejestrowy, który zajmuje się aktami narodzin i zgonów, powiedział, że każdy kto rodzi figuruje jako matka i nie ma od tego wyjątków. Sąd podtrzymał tę decyzję i jednocześnie odrzucił wniosek McConnella.

Odwołanie do Sądu Najwyższego także nie przyniosło oczekiwanego skutku. Sędzia powiedział, że sytuacja jest skomplikowana, ale wpis nie godzi w prawa człowieka. Freddy w czasie narodzin swojego dziecka był jeszcze kobietą, dopiero zaczął proces zmiany płci. Figuruje zatem jako matka.

bEDGHfzN

Społeczeństwo LGBT jest oburzone decyzją sądu. Wiele osób uważa, że to indywidualna sprawa każdego jak chce być nazywany. Państwo nie może ingerować w takie rzeczy. Freddy zapowiedział dalszą walkę o zmianę wpisu.

McConell to znana osoba w świecie LGBT. Jest bohaterem filmu „Seahorse”, który opowiada o jego rodzicielstwie, narodzinach dziecka i walce o szczęście. Film cieszy się sporym uznaniem.

Decyzję sądy skomentowała także Laura Russell z organizacji charytatywnej Stonewall. Zajmuje się działaniem na rzecz osób LGBT. Jej zdaniem wyrok godzi w prawa człowieka i jest zaprzeczeniem równouprawnienia.

Wspieramy Freddy'ego i nasza praca będzie trwała dopóty, dopóki przepisy uznają status prawny wszystkich rodziców - lesbijek, gejów, bi i trans w przypadku narodzin ich dziecka - powiedziala Russell.

bEDGHfzO

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEDGHfAi
KOMENTARZE
(272)
Heteroseksual...
2 lata temu
Utylizacja - nic innego tu nie poradzi !
Kris
2 lata temu
Czy mógłby sam siebie zaplodnic ?
gyrayec
2 lata temu
Ojcem jest mężczyzna, który spłodził dziecko, a nie "mężczyzna", który je urodził.
bEDGHfAj
Gość
2 lata temu
Urodził jak był kobietą? No to jest matką. Zawsze będzie kobietą, choćby się nałykał Bóg wie czego i nastrzykał se całą tablicę Mendelejewa. Będzie po prostu strasznie brzydką babą. To tak, jakby ktoś poszedł do urzędu i zażądał, żeby zarejestrować go jako czajnik, bo on się czuje czujnikiem. Chore. Świat jest chory. Nie wiem, czy do jedzenia dodaje się jakieś substancje, które powodują osłupienie ludzkości? Bo to co się dzieje jest po prostu nie do wiary.
Laura
2 lata temu
Lgbtqi.....wprowadzają ludzi w błąd! Są tylko dwie płcie: męska i żeńska! Oczywiste!!! Wystarczy obejrzeć dziecko tuż po porodzie albo nawet jeszcze wcześniej podczas badania USG! Dziewczynka albo chłopiec a nie coś innego.....! Jeśli ktoś chce zmienić płeć, to ma jedno wyjście: kobieta na mężczyznę a mężczyzna na kobietę. Jednak po zmianie płci nie jest się całkowicie tym , kim chciało się być! Niektórzy ludzie buntują się i działają na zasadzie, że " na złość mamusi odmrożę sobie uszy". A potem cierpią.....
hej
2 lata temu
Myślałem, że PIS przesadza. Teraz widzę, że nie.
"Sąd nazywa g...
2 lata temu
a przecież zapuścił wąsy, a wiadomo: 'gdyby babka miała wąsy to by była dziadkiem'. QED
taa
2 lata temu
Świat upada (ale to w sumie dobrze)
Ll
2 lata temu
A gdzie jest ojciec/dawca biologiczny, moze on ma byc matka.... skoro osoba ktora urodzila uwaza sie za meszczyzne..... chore, skoro czół się mężczyzna to jak się tak poniżyć a teraz wydaje się ze wszystko i waszyscy są przeciwko a ob jest jak najbardziej normalny
Stary
2 lata temu
Nie ogarniam tego.
sadewa
2 lata temu
Mój szwagier urodził delfina i kapibarę i co?
Tomek
2 lata temu
Jestem przerażony wynaturzeniami niektórych ludzi i o zgrozo co raz takich więcej.LIKWIDOWAĆ TAKIE PRZYPADKI JUŻ W ZARODKU.Odechciewa się normalnego ŻYCIA=To totalna dewiacja ludzkości.WON Z TEJ ZIEMI DLA TAKICH LUDZI!!!
Ello
2 lata temu
To dziecko juz na starcie bedzie mialo pokrajcowane spojrzenie na rzeczywistosc. Osoby trans nie powinny miec prawa do wychowywania dzieci
bEDGHfAb
abr
2 lata temu
WY, włącznie ze ZBOCZEŃCAMI, macie rozumy we wiadomym miejscu!!!!!!!!!!!!!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić