Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Piotr Kalsztyn
|
aktualizacja

Najlepsze miejsca w samolocie są na środku. Pozostałe mogą zaszkodzić zdrowiu

12
Podziel się:

Z jednej strony atakują nas bakterie, a z drugiej promieniowanie ultrafioletowe.

Najlepsze miejsca w samolocie są na środku. Pozostałe mogą zaszkodzić zdrowiu
(Pixabay.com, tstrong20)

*Podróże samolotami narażają nas na infekcje. *Główną przyczyną jest mała liczba toalet. Standardowo na 150 osób przypadają jedynie dwa takie pomieszczenia, co sprawia, że całe są pokryte drobnoustrojami.

Według najnowszych badań im dalej siedzi się od przejścia, tym rzadziej korzysta się z toalety. Wyniki badań opublikowanych w magazynie "Proceedings of the National Academy of Science" dowodzą, że siedząc dalej, rzadziej korzysta się również z półek, gdzie także gromadzą się zarazki.

*Siedzenie przy oknie to nie jest najlepszy pomysł. *Mimo że podane wyżej wyniki badań sugerują, że najlepsze miejsca są zaraz przy oknie, to rzeczywistość nie jest tak różowa. Owszem, siadając tam mamy najmniejszą szansę na kontakt z zarazkami, ale równocześnie zwiększamy szansę zachorowania na chorobę nowotworową.

*Amerykańskie Towarzystwo Lekarskie stwierdziło, że siadanie przy oknie zwiększa ryzyko zachorowania na raka skóry. *Chodzi o promieniowanie UVA, na które jesteśmy narażeni spędzając kilka godzin przy oknie na dużej wysokości. W przeciwieństwie to promieniowania UVB nie czujemy padających promieni słonecznych. Biorąc pod uwagę te dwa badania wniosek jest jeden – w samolocie powinniśmy walczyć o środkowe miejsca – informuje serwis Newsfix.

Zobacz także: Zobacz także: Największy silnik odrzutowy na świecie w akcji

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

KOMENTARZE
(12)
kazik
4 lata temu
Najlepsze miejsce jest po lewej stronie - niesamowity widok, gdyby tak samolot zawadził skrzydłem o brzozę - wszelkie wątpliwości byś miał/miała z głowy w sprawie wypadku smoleńskiego !
igi
4 lata temu
Co za bzdury, piloci spędzają sporą część swojego życia na tych wysokościach i jakoś na raka skóry nie umierają. To gdzie do raka skóry przeciętnemu pasażerowi który lata raz na rok czy dwa lata.
borman60
4 lata temu
najgorsze miejsca to przy durnych rodzicach z dziećmi .
def
4 lata temu
najlepiej nie wychodzic z domu nie jesc nie pic i nie oddychac!!!
androzek
4 lata temu
W przeciwieństwie do glifosfatu,oprysków,środków ochrony roslin,cukru,szczepionek,farmacji,hamburgerów,mięcha,chemioterapii z pewnością najbardziej śmiercionośne jest właśnie siedzenie przy oknie w samolocie.Proponuję zlikwidowanie w samolotach okien i toalet.Gdzie jest WHO,Bruksela?!
xyz
4 lata temu
Głupoty bajdurzycie. Najlepsze miejsca w samolocie to te przy oknach :P
kolpp
4 lata temu
i tak wybieram okno żeby widzieć kiedy odpada skrzydło albo silnik hajcuje, niezapomniane widoki
Misia
4 lata temu
Niech zrobią badania na dojazd autobusem codziennie w oparach spalin... Jestem pewny że każdy jest narażony 1000% bardziej, niż siedzący w środkowycm rzędzie samolotu!
buijbvfg
4 lata temu
To piloci mają najgorzej.... tak z tego wynika, przynajmniej jeśli chodzi o promieniowanie
Artur
4 lata temu
Tylko ze srodkowe mmiejsca sa niewygodne bo ci z kazdej strony ktos cisnie.
pol
4 lata temu
można też złapać wszy, świerzb i grzybice
Absmak
4 lata temu
Nie chcę być złośliwy, ale biorąc pod uwagę ilość godzin w samolocie spędzanych przez "statystycznego: Polaka, to mamy dużo większe problemy, choćby sąsiada który pali w piecu oponami i plastikowymi śmieciami.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić