REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 3 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Łukasz Dynowski21.03.19 (11:29)

Najstarsza kobieta Europy skończyła 116 lat. Jaki jest jej sekret?

Włoszka Maria Giuseppa Robucci skończyła właśnie 116 lat i cieszy się dobrym zdrowiem. To najstarsza osoba w Europie. O "babci całych Włoch" piszemy w ramach naszej akcji #DziennaDawkaDobregoNewsa.
screen

Urodziny pani Robucci świętowała cała jej rodzinna miejscowość Poggio Imperiale. Kobieta spędziła tam większość swojego życia. W przeszłości pracowała na roli i w barze. W dniu urodzin była jednocześnie szczęśliwa i skonsternowana hucznymi obchodami - informuje "La Stampa".

Sekret długowieczności. Każdy stulatek - czy też, tak jak pani Robucci, superstulatek - ma inny przepis na długie życie w dobrym zdrowiu.

REKLAMA

Co pozwoliło jej osiągnąć tak piękny wiek?

Trzeba jeść mało i zdrowo. Nigdy też nie piłam wina i nie paliłam papierosów - wyjaśnia pani Robucci.

Włoszka przyszła na świat 20 marca 1903 roku. Urodziła pięcioro dzieci, ma też dziewięcioro wnuków i szesnaścioro prawnuków. Powoli zbliża się do tytułu najstarszej osoby w historii Włoch. Należy on do Emmy Morano, która zmarła w kwietniu ubiegłego roku. Miała 117 lat i 137 dni.

Pani Robucci nie jest najstarszą żyjącą osobą na świecie. O ponad trzy miesiące starsza od niej jest Kane Tanaka. Japonka urodziła się 2 stycznia 1903 roku.

Podziel się dobrym newsem! Prześlij go nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz też: Rady na długowieczność od 109-latki

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij