REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 3 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
08.09.16 (07:41)

Odkryli sekret długowieczności?

Naukowcy z rzymskiego Uniwersytetu Sapineza i amerykańskiej uczelni School of Medicine z Sandiego przez 6 miesięcy badali mieszkańców włoskiego Acciaroli. W miasteczku żyje rekordowo wysoka liczba stulatków. Wśród 700 osobowej populacji jest ich aż ponad 80.
flickr.com

Wyniki badań krwi seniorów zaskoczyły specjalistów. W zebranych próbkach wykryli wyjątkowo niski (niczym u dwudziestolatków) poziom adrenomeduliny, hormonu rozszerzającego naczynia krwionośne. To dzięki temu leciwi mieszkańcy Acciaroli cieszą się świetnym krążeniem, a ich naczynia krwionośne nie kurczą się z wiekiem.

flickr.com
REKLAMA

Jedzą lokalnie i nie unikają ruchu. Dieta staruszków jest bogata w świeże ryby oraz króliki i kurczaki z własnych hodowli. Nie stronią od oliwy z oliwek, warzyw, owoców oraz rozmarynu. Ten ostatni odpowiada za poprawne funkcjonowanie mózgu .

Odkryliśmy, że nie cierpią na wiele przewlekłych chorób, jak choroby serca, otyłość czy Alzheimer – powiedział "The Independent" dr Alana Meisela z Sandiego School of Medicine w Kalifornii.

Mimo leciwego wieku, nie rezygnują z seksu. Dr. Maisel nie wyklucza, że to może być istotny czynnik zwiększający szansę na długowieczność. Nie bagatelizuje też roli świeżego powietrza oraz pozytywnego nastawienia do życia i unikania zmartwień

Autor: Paulina Kwiatkowska

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij