aktualizacja 

Najstarsza kobieta świata obchodzi 119. urodziny

11

Fu Suqing jest rekordzistką długowieczności. Według dokumentów potwierdzonych przez lokalne władze, kobieta urodziła się w 1897 roku.

Najstarsza kobieta świata obchodzi 119. urodziny
(Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY, Pluto2)

Jubilatka mieszka w Czengdu, w chińskiej prowincji Syczuan. Miano najstarszej kobiety świata zostało jej przyznane w 2013 roku - podaje serwis China Daily. Rekord jest zweryfikowany przez mieszczącą się w Londynie organizację Carrying The Flag World Records.

Kobieta świętuje urodziny wraz z rodziną liczącą, bagatela, 68 osób. Na uroczystości pojawiły się nawet praprawnuki, których Fu ma aż pięcioro. Najstarszy z nich ma teraz 25 lat.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Śpi chwilę, potem siada na moment, żeby następnie powrócić do drzemki. Teraz je mniej niż wcześniej. Dziś dostała tylko kilka łyżek zupy - mówi o swojej wiekowej matce 83-letnia córka jubilatki, Xu Shuhua.

*119-latka wciąż cieszy się dobrym zdrowiem. *Lekarze zapewniają, że ciśnienie krwi Fu Suqing jest w normie. Co ciekawe, rezultaty badań jej komórek są lepsze niż u młodego człowieka. Prawnuk kobiety, Leng Ting, zwierzył się, że jeszcze kilka lat temu jego matka bez kłopotów zbierała opał, zamiatała podwórko, a nawet zbierała pomarańcze z drzewa.

Autor: Mateusz Kijek

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić