o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aldona Brauła
|
aktualizacja

Nie żyje dziewczyna Bonda. Claudine Auger grała z Seanem Connerym

11
Podziel się

Aktorka Claudine Auger była najbardziej znana jako pierwsza francuska dziewczyna Bonda. Zagrała w dziesiątkach filmów, głównie kina europejskiego. Wielokrotnie występowała jako modelka. Jak poinformowała agencja Time Art, aktorka zmarła w wieku 78 lat.

Nie żyje dziewczyna Bonda. Claudine Auger grała z Seanem Connerym
(East News)
bDYwdPsR

Claudine Auger, pierwsza francuska gwiazda, która zagrała dziewczynę Bonda, nie żyje. Jak poinformowała agencja Time Art, aktorka zmarła w swoim domu w Paryżu. Przyczyny śmierci nie zostały podane do wiadomości. Aktorka miała 78 lat.

Największą rozpoznawalność przyniosła jej rola dziewczyny Bonda. W 1965 zagrała tajemniczą postać Dominique Derval, znaną również jako Domino, w filmie "Operacja Piorun" z Seanem Connerym w roli głównej. Aktorka wszystkie trudne akrobacje i sceny podwodne zagrała sama, nie skorzystała z dublerki.

Claudine Auger urodziła się w Paryżu w 1941 roku. Startowała w wyborach Miss World w 1958, zajęła wtedy drugie miejsce. To otworzyło jej wrota do kariery modelki. Claudine Auger marzyła jednak o aktorstwie i zaczęła uczęszczać do szkoły aktorskiej oraz na kursy.

bDYwdPsT

Zobacz także: Kierowca F1 przetestował auto z filmu "Spectre"

Zadebiutowała jeszcze w trakcie nauki na początku lat 60. Dzięki małżeństwu z reżyserem Pierrem Gaspard-Huitem udało jej się zdobyć w filmie "Człowiek w żelaznej masce", który zyskał dużą popularność.

bDYwdPsZ

Najwięcej ról filmowych zagrała w latach 60. Później z powodzeniem kontynuowała karierę, ale jej popularność powoli przygasała. Ostatni raz na ekranie można ją było zobaczyć w 1995 roku.

Claudine Auger dwukrotnie wyszła za mąż. Najpierw za Pierre'a Gasparda-Huita, a następnie za brytyjskiego biznesmena Petera Brenta. Z Peterem była aż do jego śmierci w 2008 roku. Mieli córkę, Jessicę Claudine Brent, urodzoną w 1991 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl.

bDYwdPtu
KOMENTARZE
(11)
Wtoldo
rok temu
To ostatnie pokolenia, które dożywały takiego wieku. Średnia długości życia leci na pysk ze względu na rosnące zanieczyszczynie wód, skażenia żywności, ilość toksycznej chemii w pożywieniu, mikroplastiku w wodzie, jedzeniu i powietrzu, smogu ... Dodatkowo, jest coraz więcej ludzi, a coraz mniej środków na ogólnodostępne leczenie. Czeka nas przyszłość dużo gorsza niż w Blade Runnerze czy Mad Maxie.
edekodkredek
rok temu
Patrzę na fotę tej pani jak była młoda. Tę w wodzie. Ogromne udziska i grube kolana! Teraz to właściwie już bez znaczenia...
Pantarhej
rok temu
Przyczyną śmierci Jak mniemam była zapewne starość. Co za różnica- rak zator zawał udar? Nie jesteśmy wieczni a pani swoje latka już miała.
bDYwdPtv
Xiondz
rok temu
TAka łądna...Tak szybko odeszłą...Czemu O! Panie Nasz w niebiesiech ????
nh
rok temu
no to pond w żałobie, tylko ktory pond,tylu ich było
gitkit
rok temu
Taka aktorzyna za doope
Olgierd/ Wawa
rok temu
kto się okrył żałobą ?????? ps: hipokryci z o2 - sami wywołujecie hejt tytułami: celowa i świadoma, krecia, wredna robota. I tyle.
dfh
rok temu
sliczna kobieta
bbb
rok temu
To zdjęcie mogło być wykonane równie dobrze wczoraj. Cudownie piękna kobieta. Pokój jej duszy.
asd
rok temu
czyli urodziła swoją córkę w wieku 50ciu lat ?
Marcin
rok temu
I tak długo dozyla, w przeciwieństwie do polskiego społeczeństwa trutego skarzoną żywnością.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić