Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aldona Brauła
Aldona Brauła
|
aktualizacja

Nie żyje dziewczyna Bonda. Claudine Auger grała z Seanem Connerym

11
Podziel się:

Aktorka Claudine Auger była najbardziej znana jako pierwsza francuska dziewczyna Bonda. Zagrała w dziesiątkach filmów, głównie kina europejskiego. Wielokrotnie występowała jako modelka. Jak poinformowała agencja Time Art, aktorka zmarła w wieku 78 lat.

Nie żyje dziewczyna Bonda. Claudine Auger grała z Seanem Connerym
(East News)

Claudine Auger, pierwsza francuska gwiazda, która zagrała dziewczynę Bonda, nie żyje. Jak poinformowała agencja Time Art, aktorka zmarła w swoim domu w Paryżu. Przyczyny śmierci nie zostały podane do wiadomości. Aktorka miała 78 lat.

Największą rozpoznawalność przyniosła jej rola dziewczyny Bonda. W 1965 zagrała tajemniczą postać Dominique Derval, znaną również jako Domino, w filmie "Operacja Piorun" z Seanem Connerym w roli głównej. Aktorka wszystkie trudne akrobacje i sceny podwodne zagrała sama, nie skorzystała z dublerki.

Claudine Auger urodziła się w Paryżu w 1941 roku. Startowała w wyborach Miss World w 1958, zajęła wtedy drugie miejsce. To otworzyło jej wrota do kariery modelki. Claudine Auger marzyła jednak o aktorstwie i zaczęła uczęszczać do szkoły aktorskiej oraz na kursy.

Zobacz także: Kierowca F1 przetestował auto z filmu "Spectre"

Zadebiutowała jeszcze w trakcie nauki na początku lat 60. Dzięki małżeństwu z reżyserem Pierrem Gaspard-Huitem udało jej się zdobyć w filmie "Człowiek w żelaznej masce", który zyskał dużą popularność.

Najwięcej ról filmowych zagrała w latach 60. Później z powodzeniem kontynuowała karierę, ale jej popularność powoli przygasała. Ostatni raz na ekranie można ją było zobaczyć w 1995 roku.

Claudine Auger dwukrotnie wyszła za mąż. Najpierw za Pierre'a Gasparda-Huita, a następnie za brytyjskiego biznesmena Petera Brenta. Z Peterem była aż do jego śmierci w 2008 roku. Mieli córkę, Jessicę Claudine Brent, urodzoną w 1991 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(11)
Wtoldo
3 lata temu
To ostatnie pokolenia, które dożywały takiego wieku. Średnia długości życia leci na pysk ze względu na rosnące zanieczyszczynie wód, skażenia żywności, ilość toksycznej chemii w pożywieniu, mikroplastiku w wodzie, jedzeniu i powietrzu, smogu ... Dodatkowo, jest coraz więcej ludzi, a coraz mniej środków na ogólnodostępne leczenie. Czeka nas przyszłość dużo gorsza niż w Blade Runnerze czy Mad Maxie.
edekodkredek
3 lata temu
Patrzę na fotę tej pani jak była młoda. Tę w wodzie. Ogromne udziska i grube kolana! Teraz to właściwie już bez znaczenia...
Pantarhej
3 lata temu
Przyczyną śmierci Jak mniemam była zapewne starość. Co za różnica- rak zator zawał udar? Nie jesteśmy wieczni a pani swoje latka już miała.
Xiondz
3 lata temu
TAka łądna...Tak szybko odeszłą...Czemu O! Panie Nasz w niebiesiech ????
nh
3 lata temu
no to pond w żałobie, tylko ktory pond,tylu ich było
gitkit
3 lata temu
Taka aktorzyna za doope
Olgierd/ Wawa
3 lata temu
kto się okrył żałobą ?????? ps: hipokryci z o2 - sami wywołujecie hejt tytułami: celowa i świadoma, krecia, wredna robota. I tyle.
dfh
3 lata temu
sliczna kobieta
bbb
3 lata temu
To zdjęcie mogło być wykonane równie dobrze wczoraj. Cudownie piękna kobieta. Pokój jej duszy.
asd
3 lata temu
czyli urodziła swoją córkę w wieku 50ciu lat ?
Marcin
3 lata temu
I tak długo dozyla, w przeciwieństwie do polskiego społeczeństwa trutego skarzoną żywnością.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić