REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 3 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
17.03.16 (13:05)

"Nienaturalne" metody hodowców. Skandal na prestiżowej wystawie psów

Zwycięzca międzynarodowej wystawy psów rasowych "Crufts" w Birmingham w kategorii "Best of breed" ("Najlepszy w danej rasie") powinien być zdyskwalifikowany – twierdzi brytyjskie Królewskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Jego zdaniem owczarek niemiecki ma zdeformowany kręgosłup.
Youtube.com

Brytyjska liga ochrony praw zwierząt jest oburzona werdyktem konkursu. Pies o imieniu Cruaghaire Catoria wygrał wystawę, choć podczas konkurencji miał problemy z poruszaniem. Zdaniem obrońców praw zwierząt wygląd owczarka to skutek nienaturalnych metod stosowanych przez hodowców – podaje "Mirror"

*Obrońcy zwierząt uważają, że pies nie był nawet w stanie swobodnie biegać. *Można było zauważyć, że zwykłe chodzenie sprawia mu kłopot, wyraźnie kulał. W specjalnym oświadczeniu napisali, że:

REKLAMA

Jesteśmy zszokowani i przerażeni faktem, że pies w tak złej kondycji wygrywa na wystawie. Chcielibyśmy wiedzieć, dlaczego został w ogóle zakwalifikowany do konkursu. Niepokojące jest to, że wiele innych psów biorących udział w "Crufts" ma widoczne oznaki złego stanu zdrowia. Pekińczyk, który wygrał w innej kategorii, miał poważne problemy z oddychaniem – podejrzewamy, że to nie były odosobnione przypadki.

*Grzbiety owczarków niemieckich są proste. *Natomiast tych - hodowanych specjalnie na wystawy - wyraźnie się zaokrąglają na wysokości tylnych łap. Przedstawiciel brytyjskiego związku kynologicznego, przyznał, że kondycja owczarka budziła niepokój. Mimo to został dopuszczony do zawodów i wygrał je.

*Taka decyzja sędziów utwierdza hodowców o słuszności stosowanych przez nich metod. *Jest to sytuacja, w której każdy wie, że wygląd zwierzęcia osiąga się nienaturalnymi metodami, ale jurorzy dają na to ciche przyzwolenie. Właścicielka owczarka niemieckiego broni się, twierdząc, że był on hodowany zgodnie z zalecanymi normami.

*Organizator wystawy, Towarzystwo Kynologiczne w Wielkiej Brytaniii, nie bagatelizuje problemu. *Sekretarz Caroline Kisko zauważyła, że:

Ostateczną sankcją byłoby wprowadzenie zakazu udziału owczarków niemieckich w wystawie. Byłoby to skrajne rozwiązanie, ale jeśli będzie konieczne – rozważymy to.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij