Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Dagmara Smykla
|

Niespodziewany skutek kwarantanny. Himalaje widoczne po 30 latach

22
Podziel się:

Epidemia koronawirusa w Indiach ma niezwykłe skutki uboczne. W północnej części kraju kwarantanna doprowadziła do tego, że po raz pierwszy od 30 lat mieszkańcy mogą podziwiać ośnieżone stoki Himalajów. Zachwyceni ludzie robią zdjęcia gór z odległości ponad 200 km.

Koronawirus w Indiach. Niespodziewany efekt kwarantanny.
Koronawirus w Indiach. Niespodziewany efekt kwarantanny. (East News, AP Photo/Ashwini Bhatia)

Epidemia koronawirusa skłoniła władze Indii do wprowadzenia blokady. Od 22 marca w Indiach obowiązuje 21-dniowa kwarantanna 1,3 miliarda ludzi w ich domach. Wcześniej władze podjęły decyzję o zamknięciu wszystkich połączeń lotniczych i kolejowych, firm i szkół.

Kwarantanna przyniosła niespodziewane efekty uboczne. Z powodu zastoju prawie wszystkich gałęzi przemysłu nastąpił nieprawdopodobny spadek zanieczyszczeń powietrza, które do tej pory utrzymywało się w Indiach na przerażająco wysokim poziomie. Co to oznacza w praktyce?

Kwarantanna w Indiach. Himalaje wyłoniły się po 30 latach

Zachwyceni mieszkańcy północnej części kraju informują w mediach społecznościowych o niezwykłym skutku ubocznym blokady. Wzruszeni ludzie pokazują zdjęcia ośnieżonego pasma górskiego Dhauladhar należącego do Himalajów, które mogą oglądać po raz pierwszy od 30 lat.

Zobacz też: Ziemia ma trzeci biegun. Rozpuszcza się w niebezpiecznym tempie

Nigdy nie widziałem Dhauladhar z dachu mojego domu w Dźalandhar. Nigdy nie wyobrażałem sobie nawet, że to możliwe. To pokazuje, w jaki sposób zanieczyszczenia zmieniły Matkę Ziemię - napisał na Twitterze były indyjski krykiecista Harbhajan Singh.

Teraz Himalaje można podziwiać z odległości ponad 200 km. Indyjska Centralna Rada Kontroli Zanieczyszczeń potwierdza, że blokada państwa spowodowała natychmiastową poprawę jakości powietrza. "Zanieczyszczenia nas oślepiają" - podkreślają mieszkańcy Indii.

W Indiach z powodu koronawirusa zmarło do tej pory 100 osób. Według indyjskiego ministerstwa zdrowia zanotowano około 4 tys. przypadków COVID-19 - informuje telewizja 9News. Eksperci uważają, że bez wprowadzenia restrykcyjnych środków bezpieczeństwa do połowy maja liczba zarażonych wyniosłaby ponad milion.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(22)
Marzenia
2 lata temu
Ludzie pi kilku tygodniach marzą o powrocie do przeszłości i ... wrócą do tego co było bo tak jest im łatwiej. Zła wiadomość jest taka, że wirus tez powróci. Nie powstrzyma to żaden lek ani szczepionka Gatesa. Jedyne co to w praktyce zatrzymuje i co widać gołym okiem to zmiana stylu życia całego społeczeństwa. To fakt znany od tysiącleci. Niestety zło lubi powracać i ... wróci, chyba że się pamiętamy jako zbiorowość.
POKO
2 lata temu
A ja się pytam, gdzie są wszyscy ekoaktywiści którzy tak chętnie wchodzili na kominy, statki ipt?! Dlaczego teraz tak chętnie nie wchodzą do szpitali i nie służą jako wolontariusze!!! Czy to chodzi o kasę?!
NULA
2 lata temu
A mówią że to Polska jest największym trucicielem.
Greta
2 lata temu
Wiedziałam,że tak będzie!
cofnięty pies
2 lata temu
Jaki sens ma pisanie tego samego po kilka razy w jednym artykule?
Statystyki
2 lata temu
1.3mld Indie/ 40mln Polska. Z tymi przypadkami wirusa są jakby niezgodności. Kto kłamie? Odp. Wszyscy!
Juy
2 lata temu
Widać, że wystarczy miesiąc i już są efekty. Może by tak przemyśleć parę spraw.
koronowirus
2 lata temu
Po to właśnie przyszedłem, aby Wam, ludziom, oczy otworzyć.
Fakt
2 lata temu
Podprogowa,cyniczna i wyrachowana informacja bez źródla i potwierdzenia.Wkrecanie Ludziom, że zwolnienie z przemysłem to regeneracja dla natury. Kolejny ruch to redukcja czego,kogo i kiedy. I przetrwanie kosztem innej słabszej osoby.
Greg
2 lata temu
Co ten pismak pieprzy jaki skutek uboczny może być czyste powietrze😖my jesteśmy skutkiem ubocznym natury.
studi
2 lata temu
jak widzi góry z dachu chałupy które są oddalone 200km to ziemia musi być płaska.
Antyk
2 lata temu
no popatrz...
afaf
2 lata temu
W Indiach mniej przypadków niż u nas!
anakhin
2 lata temu
Obudzcie się to ściema
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić