Wróć na
Dagmara Smykla
|

Niespodziewany skutek kwarantanny. Himalaje widoczne po 30 latach

22
Podziel się

Epidemia koronawirusa w Indiach ma niezwykłe skutki uboczne. W północnej części kraju kwarantanna doprowadziła do tego, że po raz pierwszy od 30 lat mieszkańcy mogą podziwiać ośnieżone stoki Himalajów. Zachwyceni ludzie robią zdjęcia gór z odległości ponad 200 km.

Koronawirus w Indiach. Niespodziewany efekt kwarantanny.
Koronawirus w Indiach. Niespodziewany efekt kwarantanny. (East News, AP Photo/Ashwini Bhatia)
bCIiKVSd

Epidemia koronawirusa skłoniła władze Indii do wprowadzenia blokady. Od 22 marca w Indiach obowiązuje 21-dniowa kwarantanna 1,3 miliarda ludzi w ich domach. Wcześniej władze podjęły decyzję o zamknięciu wszystkich połączeń lotniczych i kolejowych, firm i szkół.

Kwarantanna przyniosła niespodziewane efekty uboczne. Z powodu zastoju prawie wszystkich gałęzi przemysłu nastąpił nieprawdopodobny spadek zanieczyszczeń powietrza, które do tej pory utrzymywało się w Indiach na przerażająco wysokim poziomie. Co to oznacza w praktyce?

Kwarantanna w Indiach. Himalaje wyłoniły się po 30 latach

Zachwyceni mieszkańcy północnej części kraju informują w mediach społecznościowych o niezwykłym skutku ubocznym blokady. Wzruszeni ludzie pokazują zdjęcia ośnieżonego pasma górskiego Dhauladhar należącego do Himalajów, które mogą oglądać po raz pierwszy od 30 lat.

bCIiKVSf

Zobacz też: Ziemia ma trzeci biegun. Rozpuszcza się w niebezpiecznym tempie

Nigdy nie widziałem Dhauladhar z dachu mojego domu w Dźalandhar. Nigdy nie wyobrażałem sobie nawet, że to możliwe. To pokazuje, w jaki sposób zanieczyszczenia zmieniły Matkę Ziemię - napisał na Twitterze były indyjski krykiecista Harbhajan Singh.

Teraz Himalaje można podziwiać z odległości ponad 200 km. Indyjska Centralna Rada Kontroli Zanieczyszczeń potwierdza, że blokada państwa spowodowała natychmiastową poprawę jakości powietrza. "Zanieczyszczenia nas oślepiają" - podkreślają mieszkańcy Indii.

bCIiKVSl

W Indiach z powodu koronawirusa zmarło do tej pory 100 osób. Według indyjskiego ministerstwa zdrowia zanotowano około 4 tys. przypadków COVID-19 - informuje telewizja 9News. Eksperci uważają, że bez wprowadzenia restrykcyjnych środków bezpieczeństwa do połowy maja liczba zarażonych wyniosłaby ponad milion.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bCIiKVSG
KOMENTARZE
(22)
Ludź
3 miesiące temu
Ludzie. Czas się obudzić!
bjk
3 miesiące temu
I bardzo Dobrze. Natura Upomina Się O Swoje. Co Czlowiek jej zabrał... Powoli Choć na chwilę sobie Odpocznie Ten zwariowany świat...
adam
3 miesiące temu
TO przesłanie od Matki Natury do stworzeń zwanych ludźmi. Opamiętacie sie i zaczniecie dbać o środowisko albo skończycie jak dinozaury. Ziemia bez ludzi przetrwa
bCIiKVSH
pawel
3 miesiące temu
jeśli to skutek uboczny ,,,
afaf
3 miesiące temu
W Indiach mniej przypadków niż u nas!
Najnowsze komentarze (22)
Marzenia
2 miesiące temu
Ludzie pi kilku tygodniach marzą o powrocie do przeszłości i ... wrócą do tego co było bo tak jest im łatwiej. Zła wiadomość jest taka, że wirus tez powróci. Nie powstrzyma to żaden lek ani szczepionka Gatesa. Jedyne co to w praktyce zatrzymuje i co widać gołym okiem to zmiana stylu życia całego społeczeństwa. To fakt znany od tysiącleci. Niestety zło lubi powracać i ... wróci, chyba że się pamiętamy jako zbiorowość.
POKO
3 miesiące temu
A ja się pytam, gdzie są wszyscy ekoaktywiści którzy tak chętnie wchodzili na kominy, statki ipt?! Dlaczego teraz tak chętnie nie wchodzą do szpitali i nie służą jako wolontariusze!!! Czy to chodzi o kasę?!
NULA
3 miesiące temu
A mówią że to Polska jest największym trucicielem.
Greta
3 miesiące temu
Wiedziałam,że tak będzie!
cofnięty pies
3 miesiące temu
Jaki sens ma pisanie tego samego po kilka razy w jednym artykule?
Statystyki
3 miesiące temu
1.3mld Indie/ 40mln Polska. Z tymi przypadkami wirusa są jakby niezgodności. Kto kłamie? Odp. Wszyscy!
Juy
3 miesiące temu
Widać, że wystarczy miesiąc i już są efekty. Może by tak przemyśleć parę spraw.
koronowirus
3 miesiące temu
Po to właśnie przyszedłem, aby Wam, ludziom, oczy otworzyć.
bCIiKVSz
Fakt
3 miesiące temu
Podprogowa,cyniczna i wyrachowana informacja bez źródla i potwierdzenia.Wkrecanie Ludziom, że zwolnienie z przemysłem to regeneracja dla natury. Kolejny ruch to redukcja czego,kogo i kiedy. I przetrwanie kosztem innej słabszej osoby.
Greg
3 miesiące temu
Co ten pismak pieprzy jaki skutek uboczny może być czyste powietrze😖my jesteśmy skutkiem ubocznym natury.
studi
3 miesiące temu
jak widzi góry z dachu chałupy które są oddalone 200km to ziemia musi być płaska.
Antyk
3 miesiące temu
no popatrz...
afaf
3 miesiące temu
W Indiach mniej przypadków niż u nas!
anakhin
3 miesiące temu
Obudzcie się to ściema
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić