Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Koronawirus. Policja w Indiach użyła siły wobec obywateli

7
Podziel się:

Indie, jedno z największych państw świata, stanęło w obliczu szczególnych restrykcji, wywołanych zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa. W celu zachowania dyscypliny policja zastosowała surowe metody.

Policja w Indiach dyscyplinuje obywateli, nieprzestrzegających nowych zasad przeciwdziałania koronawirusowi.
Policja w Indiach dyscyplinuje obywateli, nieprzestrzegających nowych zasad przeciwdziałania koronawirusowi. (Getty Images, Raj K Raj/Hindustan Times)

Policja użyła do dyscypliny lasek rattanowych. Tętniące na co dzień życiem Nowe Delhi teraz ma przeistoczyć się w pustą, spokojną przestrzeń. W celu zapewnienia przestrzegania porządku i zmuszenia obywateli do pozostania w domach policja użyła rattanowych lasek w stosunku do osób nieprzestrzegających prawa.

Do tej pory w Indiach zanotowano 500 przypadków koronawirusa i 9 zgonów. Istnieją jednak poważne obawy o dalsze rozprzestrzenianie się wirusa i gwałtowny rozwój choroby w gęsto zaludnionym społeczeństwie. We wtorek premier Indii Narendra Modi poinformował o blokadzie państwa i konieczności pozostania obywateli w domach przez 21 dni.

Restrykcje mogą mieć także negatywne konsekwencje dla walki z wirusem. Wprowadzenie blokady może bowiem spowodować rozprzestrzenienie się koronawirusa przez masowe opuszczanie miast przez pracujących migrantów w zatłoczonych autobusach na wieść o nowych zasadach funkcjonowania państwa.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Łukasz Szumowski odpowiedział na apel lekarza

Liczące 1,3 miliarda obywateli państwo zdecydowało się na blokadę. Według wyliczeń naukowców z powodu szybkiego rozprzestrzenienia się wirusa i niestabilnego systemu opieki zdrowotnej śmierć mogłoby ponieść nawet milion obywateli Indii, gdyby nie wprowadzono restrykcyjnych ograniczeń.

Według ekspertów z dziedziny zdrowia, aby przerwać rozprzestrzenianie się wirusa, najważniejsze jest minimum 21 dni. Jeśli nie uda nam się opanować tej pandemii w tym czasie, kraj cofnie się o 21 lat - oświadczył premier Narendra Modi.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

KOMENTARZE
(7)
Tytus
2 lata temu
Kiedy u nas ?
Ana
2 lata temu
Ladne posladki ma ten pan w bialych spodniach
ala
2 lata temu
co się stało z Gretą coś ucichło
joda
2 lata temu
Ich i tak jest za dużo.
karateka
2 lata temu
przeciez bedzie..
chooolera
2 lata temu
wraca jakas LALA !!! super modelka i na kwarantanne nie idzie - bo to KUZWWWWA mac gwiazda jest i nie musi .
jozef
2 lata temu
pałka ma dwa końce
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić