Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Nocny dramat na regatach Volvo Ocean Race. Jacht zderzył się ze statkiem

9
Podziel się:

Jedna osoba zginęła. Duńsko-amerykańska załoga musiała wycofać się z jednego z najsłynniejszych wyścigów świata po wypadku niedaleko Hongkongu.

Nocny dramat na regatach Volvo Ocean Race. Jacht zderzył się ze statkiem
(PAP/EPA)

W zderzeniu zginął członek załogi niedużego statku rybackiego. Był Chińczykiem, pochodził z kontynentalnej części kraju. Mężczyzna zmarł w szpitalu, dokąd wraz ze swoimi dziewięcioma kolegami został przetransportowany śmigłowcem ratowniczym. Załodze jachtu biorącego udział w słynnych regatach nic się nie stało.

Wypadek wydarzył się na zatłoczonych wodach Morza Południowochińskiego. Żaglowiec Vestas 11th Hour Racing zderzył się z chińskim statkiem rybackim o godzinie 8.20 polskiego czasu (godzina 1.20 czasu lokalnego). Akwen spowijała wtedy noc. Jednostki wpadły na siebie kilkadziesiąt kilometrów od mety etapu regat, który kończył się w Hongkongu.

Uszkodzony jacht zdołał samodzielnie dopłynąć do portu. Załoga była jednak zmuszona wycofać się z Volvo Ocean Race - podaje chiński serwis on.cc.

Składamy najgłębsze kondolencje bliskim zmarłego - napisała w komunikacie obsada jednostki oraz organizatorzy regat.

Ścigający się żeglarze wypłynęli 2 stycznia na etap z metą w Hongkongu. Startowali z Melbourne w Australii. Cały wyścig ruszył 22 października 2017 roku z hiszpańskiego Alicante, a zakończy się w czerwcu 2018 roku w Hadze.

Zobacz także: Zobacz także: Efektowny start Volvo Ocean Race w Alicante

Volvo Ocean Race jest jedną z najbardziej ekstremalnych imprez żeglarskich na świecie. Jest równie wyczerpująca co znana i prestiżowa. Tradycja regat sięga 1973 roku. Wyścig odbywa się co trzy lata. Pomimo trudnych warunków śmiertelne wypadki zdarzają się niezwykle rzadko.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(9)
HM
5 lata temu
Oby nic się nie stało jednostce rybackiej. Oni ciężko pracują na chleb dla siebie i rodziny a cierpią przez głupotę i próżność pustaków z kasą
Marcin
5 lata temu
Coś pecha ma team vestas to już drugie smutne zdarzenie z ich udziałem. Ostatnio wpłynęło na rafę. Piekny sport super regaty mam nadzieję że team odpuście tylko jeden dwa etapy. Trzeba jacht naprawić.
przedstawicie...
5 lata temu
Te złe łodzie rybackie. To może trzeba było je zatopić , by nie stwarzały zagrożenia. Na tych łodziach harują ludzie. Po to , żebyś na kolację zeżarł halibuta , a oni mogli kupić dzieciom buty Wypadek, jak inne
BK
5 lata temu
Prawidło 18 MDPM Statek żaglowy w drodze powinien ustąpić z drogi: - statkowi, który nie odpowiada za swoje ruchy; - statkowi o ograniczonej zdolności manewrowej; - statkowi zajętemu połowem. Statek zajęty połowem w drodze powinien w miarę możności ustąpić z drogi: - statkowi, który nie odpowiada za swoje ruchy; - statkowi o ograniczonej zdolności manewrowej.
Bret
5 lata temu
Łodzie rybackie to przekleństwo akwenów przybrzeżnych. Małe, słabo oświetlone, bez AIS-a są często zupełnie niewidoczne.
Andrzej H.
5 lata temu
8.20 u nas to 1.20 u nich,czy aby napewno?
navigare nece...
5 lata temu
Smutne to są "komentarze" dyletantów i ignorantów : po pierwsze to ci żeglarze się tam nie "bawili" tylko byli w pracy i to znacznie cięższej, niż łowienie ryb (polecam obejrzenie jakiegokolwiek materiału nt. regat), po drugie jako jednostka płynąca na żaglach mieli bezwzględne pierwszeństwo, także za śmierć rybaka odpowiada wyłącznie jego szyper lub oficer nawigacyjny kutra - nikt inny.
zwykły2
5 lata temu
Czy jacht sportowy nie powinien ustąpić pierwszeństwa jednostce rybackiej?
e.
5 lata temu
Smutne. Jedni się bawią, drudzy pracują i akurat wśród tych ostatnich ofiary ...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić