Nowa Dęba. Szpital zamyka oddziały. Personel zarażony koronawirusem

4

22 osoby zakażone koronawirusem w podkarpackim szpitalu. Konieczne było zamknięcie oddziałów.

Nowa Dęba. Szpital zamyka oddziały. Personel zarażony koronawirusem
(Getty Images, Artur Widak)

W Szpitalu Powiatowym w Nowej Dębie (woj. podkarpackie) wykryto 22 przypadki zakażenia koronawirusem, zarówno wśród pacjentów, jak i personelu. W związku z tym konieczne było zamknięcie kilku oddziałów.

"13 osób z personelu medycznego (w tym lekarze i pielęgniarki) ze SP ZZOZ w Nowej Dębie ma potwierdzony dodatni wynik na obecność koronawirusa SARS-CoV-2. Wszystkie osoby z kontaktu są poddane kwarantannie. W dalszym ciągu trwa dochodzenie epidemiologiczne - przekazał w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Powiatowy Państwowy Inspektor Sanitarny w Tarnobrzegu.

Szpital w Nowej Dębie zamknął oddziały

W związku z sytuacją w podkarpackim szpitalu konieczne było zamknięcie części oddziałów. Dyrekcja Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Nowej Dębie poinformowała, że do odwołania wstrzymuje przyjęcia pacjentów i zamyka Oddział Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Chorób Płuc, Oddział Chirurgii Ogólnej, Oddział Ginekologiczno-Położniczy, Izbę Przyjęć z POZ. Nieczynna jest też Diagnostyka Obrazowa (RTG, USG, TK) i Szpitalne Laboratorium Analityczne.

A co z pacjentami? "W tym czasie świadczenia w powyższych zakresach pacjenci mogą uzyskać w Wojewódzkim Szpitalu im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu oraz w Szpitalu Powiatowym im. Jana Pawła II w Kolbuszowej” – podaje Szpital Powiatowy w Nowej Dębie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić