Karolina Woźniak| 

Nowe prawo w Wielkiej Brytanii. Przymusowe testy na koronawirusa

80

Nowe przepisy dają uprawnienia policjantom do zatrzymania każdego, kto ich zdaniem, może być zarażony koronawirusem. Nowe przepisy mają pomóc w walce z wirusem, który zabił już 71 osób.


Policjanci w Wielkiej Brytanii mogą zatrzymać na ulicy osobę, która ich zdaniem, może być zarażona koronawirusem.
Policjanci w Wielkiej Brytanii mogą zatrzymać na ulicy osobę, która ich zdaniem, może być zarażona koronawirusem. (Getty Images, SOPA Images / Contributor)

Nowy plan, który ma zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa, zostanie 19 marca przedstawiony w parlamencie brytyjskim. W wyniku infekcji w Wielkiej Brytanii zmarło już 71 osób.

Wielka Brytania. Policjanci mogą zatrzymać osobę i zabrać ją na testy na koronawirusa

Wszystkie imprezy mają zostać odwołane, a szkoły i żłobki zostaną zamknięte. Kolejnym pomysłem ma być zatrzymywanie osób na ulicy, które zdaniem funkcjonariuszy policji, mogłyby być zarażone.

Ustawa ma "umożliwić funkcjonariuszom policji zatrzymywanie osoby, która jest lub może być zakażona, na określony czas i zabranie jej do odpowiedniego miejsca, aby umożliwić kontrolę i ocenę" - podaje "LAD Bible".

Zobacz także: Zobacz także: Mity o koronawirusie. Obalamy często powielane kłamstwa

Nowa ustawa miałaby wejść w życie już w następnym tygodniu. Zdaniem ministra zdrowia, Matta Hancocka, w Wielkiej Brytanii "nowe środki zostaną wprowadzone, jeśli będzie to absolutnie konieczne", a mają one na celu "dać rządowi uprawnienia, które są potrzebne, żeby chronić ludzkie życie".

Jeśli założymy najgorsze i będziemy pracować najlepiej jak potrafimy, przejdziemy przez to, ale wszyscy musimy współpracować - od firm, które na pierwszym miejscu stawiają dobrobyt swoich pracowników aż po osoby, które dokładnie myją ręce - powiedział Matt Hancock.

We wtorek rano w Wielkiej Brytanii wykonano ponad 50 tysięcy testów w kierunku infekcji koronawirusem. Liczba zarażonych osób wynosi 1950. Osoby, które zmarły, były w wieku 45-93 lat i wszystkie chorowały przewlekle.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić