Tomasz Molga
|

Obama wskazał na Wałęsę. "Poczekajcie, najpierw muszę się przywitać z tym panem"

433 reakcje
0
0
433
Podziel się

Barack Obama pominął innych przywódców obecnych na uroczystościach pogrzebowych byłego prezydenta USA George’a H.W. Busha. Przeszedł kilka rzędów krzeseł, aby przywitać się z Lechem Wałęsą.

Barack Obama wita się Lechem Wałęsą
Barack Obama wita się Lechem Wałęsą (Facebook.com, lechwalesa)

Fotografia opublikowana przez Lecha Wałęsę na Facebooku to dziś zdjęcie dnia. Zebrało 17 tys. pozytywnych reakcji, ma prawie 6 tys. udostępnień. Pokazuje z jakim szacunkiem traktowany jest Lecha Wałęsa na świecie. Choć obok siedzieli Angela Merkel i Andrzej Duda, to właśnie byłego prezydenta Lecha Wałęsa przywitano ze szczerą sympatią.

Podczas zajmowania miejsc przez gości Barack Obama, były prezydent USA, miał powiedzieć do towarzyszących mu osób: "Poczekajcie, najpierw muszę się przywitać z tym panem". Pominął przywódców państw, aby przywitać się z Lechem Wałęsą.

- Podczas uroczystości Lech Wałęsa siedział blisko przyjaciół rodziny Bush'ów. Bezpośrednio od nich otrzymaliśmy zaproszenie. Między innymi podszedł do nas Barack Obama oraz państwo Hillary i Bill Clintonowie. Nie było tu żadnej polityki, tylko sympatyczne kurtuazyjne rozmowy - relacjonuje WP Adam Domiński, prezes fundacji Instytut Lecha Wałęsy, który również był w Waszyngtonie.

Na zdjęciach widać też uścisk dłoni Hillary Clinton. - Szczerze się uśmiechnęła na widok Lecha Wałęsy. Powiedziała, że cieszy widząc go w dobrej formie i zdrowiu. Przykro mi trochę, że z podobną uwagą i szacunkiem nie był traktowany prezydent Andrzej Duda. Jest po prostu mniej znany - dodaje Domiński.

Współpracownik Lecha Wałęsy podkreśla, że nikt z obecnych na uroczystości polityków nie nawiązywał w rozmowach wprost do koszulki z napisem "Konstytucja", w której wystąpił Lech Wałęsa. - Mimo krytyki w Polsce nie wzbudziło to żadnych niepochlebnych komentarzy. Lech Wałęsa dokładnie wyjaśnił wcześniej przyczyny tej manifestacji. Jest uznawany za rewolucjonistę i taki strój, wykraczający poza oficjalne ramy, jest akceptowany - dodaje.

Ceremonia żałobna po śmierci 41. Prezydenta Stanów Zjednoczonych George’a Herberta Walkera Busha odbyła się w środę w Narodowej Katedrze Kościoła Episkopalnego w Waszyngtonie. Uczestniczyli w niej najbliżsi zmarłego, prezydent Donald Trump z małżonką Melanią, a także przedstawiciele rządów i dyplomaci.

- George H.W. Bush w czasie swojej prezydentury kontynuował politykę, która doprowadziła do wielkiego przełomu w Europie i trzeba mu za to podziękować - powiedział Andrzej Duda, który reprezentował Polskę. Zaznaczył, że jego udział w uroczystościach ma charakter państwowy, ale też wymiar osobisty. Przypomniał swoje spotkanie z Bushem seniorem. Było to w 1987 (Bush był wówczas wiceprezydentem USA) w Krakowie. Andrzej Duda był uczniem ósmej klasy szkoły podstawowej. - Poszedłem na rynek krakowski i rzeczywiście było tam takie spontaniczne zgromadzenie. George H.W. Bush zatrzymał się na chwilę przed restauracją „U Wierzynka”, wyszedł na próg samochodu i powiedział do nas kilka słów, tak zupełnie spontanicznie - wspominał w rozmowie z dziennikarzami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

433
0
0
KOMENTARZE
(433)
real
rok temu
Leciał zapytać go jakie numery jutro w lotto
mm
rok temu
bo jeszcze nie mogą uwierzyż ze to Bolek kłamca,porzucił kobiete w ciązy nie uznał swojego dziecka a w klapie Matka Boska co za hipokryta
kazik
rok temu
'bolek' w 70-tych latach kupił kolorowy tv .Wiecie ile kosztował ? 3-kolegów !!!
thorday
rok temu
Lechu, a co zrozumiałeś z tego, co do Ciebie mówili?
koriolan
rok temu
Bardzo rzetelne dziennikarstwo. Po pierwsze ze zdjęcia wynika, że Lech Wałęsa siedział w tym samym rzędzie, co Angela Merkel, czyli również w tym samym rzędzie, co Andrzej Duda, tylko na drugim końcu. Co istotne, wszyscy powyżej wymienieni nie siedzieli blisko rodziny Busha, ale po przeciwnej stronie kościoła, w czwartym lub piątym rzędzie. Dodatkowo, doniesienia jakoby Obama powiedział "Poczekajcie, najpierw muszę się przywitać z tym panem" są już zupełną konfabulacją, na którą nie ma żadnych dowodów. Relacja Adama Domińskiego, prezesa fundacji Instytut Lecha Wałęsy, jest tak samo wiarygodna jak rewelacje samego Wałęsy, których musimy od czasu do czasy wysłuchiwać w mediach.
Najnowsze komentarze (433)
Greek
rok temu
Tak się ośmiesza. Smutne...
King G. V
rok temu
Chyba jakiś mądry lingwista wytłumaczył Obamie etiologię słowa DUDA :)
Leszek
rok temu
Miał pieniądze ze skoku i na przekręyach z PC
Wuko
rok temu
Szary lud kupuje wszystkie kłamstwa na temat L.W. , i łyka miód - propagandę na temat obecnych "właścicieli" RP.
cde
rok temu
Jeden warty drugiego
Leszek
rok temu
Obama to tez lewak i jest on bardzo nielubiany przez białych Amerykanow... Nam obiecał zniesienie wiz,jak go wybiorą na druga kadencje... Jak pamiętamy,słowa nie dotrzymał...
Qunta Qinte
rok temu
Nic dziwnego. To ten co spadł z palmy!!!
tretir
rok temu
Mniej znany bo nic nie zrobił, może jeszcze coś zrobi. ale nie sądzę.
Cezary
rok temu
Opowieści snuje przydupas opłacany przez fundację wałęsy ,a artykuł dziennikarz germanofil .
gosiaym
rok temu
bo prawdy nie znaja
poliglota LW
rok temu
miszcz sfiata w totolotku ten narz Bolus
to ja
rok temu
Ach to rzetelne niemieckie dziennikarstwo - pominął samego Dudę czy wszystkich gości?. Brzmi niewinnie ale jaki efekt można wywołać. Niestety wiedzą o tym że Polacy czerpią wiedzę z czytania tytułów bo do tekstu już mało kto zagląda.
bronks76
rok temu
Też bym mu ręki nie podał!!
Seni
rok temu
No przecież oni grają w tej samej lidze...oboje byli marionetkami...takimi pacynkami sterowanymi palcem w ...przez klasę oligarchów...
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić