REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 6 minut temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Radosław Opas15.11.19 (10:55)

Odkrycie w kwaterze Adolfa Hitlera. Za granicą piszą o Wilczym Szańcu

W kwaterze głównej Adolfa Hitlera w Wilczym Szańcu koło Kętrzyna, gdzie kanclerz III Rzeszy rezydował pod koniec II wojny światowej, dokonano niezwykłego odkrycia. Naukowcy natrafili na ogród, w którym niemiecki przywódca miał uprawiać warzywa. O znalezisku w Polsce teraz piszą media za granicą.
Hulton Archive / Stringer / Getty Images

Na warzywny ogród natrafiono w Mazurskim Parku Atrakcji "Mazurolandia" w Gierłoży. Badania przeprowadzili eksperci z Mazurskiego Muzeum Wojskowego. Prace wykopaliskowe rozpoczęły się na początku lata bieżącego roku. Kilka tygodni po odkryciu opisują je media m.in. w USA.

Kompleks zielny złożony był z wielu pomieszczeń. Specjaliści ustalili, że ogród znajdował się w odległości 900 metrów od głównego bunkra Adolfa Hitlera w Wilczym Szańcu. Na jego terenie obecne były dwie szklarnie i podziemna kotłownia, która zapewniała wodę i ciepłe powietrze niezbędne do uprawy świeżych warzyw przez cały rok.

REKLAMA
archiwum Mazurolandi

Adolf Hitler miał własnego ogrodnika. Pracownik führera posiadał nawet własne mieszkanie, którego fundamenty również odkryto podczas prowadzenia wykopalisk. W skład pomieszczeń wchodziła m.in. łazienka oraz aneks kuchenny. Znalezione zostały też rzeczy wykonane z ceramiki, porcelany i szkła.

Odkrycie w Wilczym Szańcu

O odkryciu Polaków piszą zagraniczne media. O ruinach ogrodu kanclerza III Rzeszy odkrytych na terenie Wilczego Szańca informuje m.in. amerykańska telewizja Fox, która przypomniała z tej okazji słowa jednej z osób, która zatrudniona była u Adolfa Hitlera jako tester posiłków.

Jedzenie było pyszne, używano tylko najlepszych warzyw, szparagów, papryk, wszystkiego, co można sobie wyobrazić. I zawsze z dodatkiem ryżu lub makaronu - opowiadała w 2013 roku w rozmowie z Associated Press Margot Woelk, jedna z degustatorów żywności Hitlera w czasie II wojny światowej.

Adolf Hitler był najprawdopodobniej wegetarianinem. Powody, dla których niemiecki zbrodniarz przeszedł na dietę bezmięsną nie są znane do dziś. Za jedną z przyczyn uznaje się problemy zdrowotne. Kanclerz III Rzeszy cierpiał m.in. na przewlekłe bóle żołądka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij