Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Radosław Opas
Radosław Opas
|

Odkryto nowy gatunek zwierzęcia. Koto-lis znaleziony na Korsyce

103
Podziel się

Tajemnicze zwierzę znaleziono w lesie na śródziemnomorskiej wyspie Korsyka. Naukowcy podejrzewają, że jest to nieznany wcześniej gatunek.

Odkryto nowy gatunek zwierzęcia. Koto-lis znaleziony na Korsyce
(twitter.com, @PetRadioShow)

Eksperci nigdy czegoś takiego nie widzieli. Zwierzę zostało odkryte przez dwóch miejscowych leśników. Natrafili oni na nie podczas spaceru po okolicznym rezerwacie przyrody. Szacuje się, że na całej wyspie żyje aż 16 takich koto-lisów.

Wierzymy, że jest to dziki, naturalny gatunek, który istniał już dawniej, ale nie został naukowo zidentyfikowany, ponieważ jest niezwykle niepozornym zwierzęciem o nocnym trybie życia- mówi Pierre Benedetti, główny specjalista ds. ochrony środowiska w Narodowym Urzędzie Łowiectwa i Przyrody (ONCFS).

Stworzenie wygląda jak połączenie kota i lisa. Zwierzę jest długie na 90 cm oraz posiada bardzo szerokie uszy i krótkie wąsy. Ma też specyficzne kły, takie jakie występują u lisów. Ponadto, jego ogon wyróżnia się takimi samymi futrzastymi pierścieniami, jak w przypadku drapieżnych ssaków.

Zobacz także: Zobacz też: Pacnął i pożałował. Właściciel uchwycił komiczną sytuację

Koto-lisy żyją w odosobnieniu. Można je znaleźć głównie na terenach dalekich od miasta i ludzi. Zwierzęta te chowają się najczęściej pod roślinnym poszyciem, spędzając czas w chaszczach i zaroślach. Takie środowisko pozwala im się uchronić przed atakiem groźnych zwierząt np. orła - donosi strona thelocal.fr.

Naukowcy chcą pomóc im przetrwać. 16 osobników, które złapano, zostały natychmiast po przebadaniu wypuszczone na wolność. Teraz będą prowadzone testy na zdobytym materiale genetycznym, aby określić pochodzenie zwierzęcia.

Patrząc na DNA, możemy stwierdzić, że zwierzę jest podobne do kota nubijskiego zamieszkującego Afrykę. Dokładna tożsamość wciąż jest określana - dodaje Benedetti.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

KOMENTARZE
(103)
Tom
3 lata temu
To jest Polski kot rasy tuskanskiej i tyle.
Wiosna radosn...
3 lata temu
Ale hit ! Po prostu koteł bzyknął lisiczkę i już... MAKE LOVE NOT WAR !!!
AnJA
3 lata temu
Lis zgwałcił kocicę? A jak kaczka zgwałci, to będzie prezeskot?
sza
3 lata temu
Czy to przypadkiem nie jakiś mutant
Polak
3 lata temu
Panie ,,tragedia,, tragedia to twój zorany czosnek...
Jacek
3 lata temu
Z podobnym tylko bez kłów i innej maści bawiłem się na Białorusi. Mówili, że to syberyjski.
aaa
3 lata temu
To żaden koto-lis, to zwykły kot z lisem nie mający nic wspólnego. Pokrewieństwa dzikich kotów europejskich (żbików) i ich bliskich krewniaków z północnej Afryki i Bliskiego Wschodu są bardzo zagmatwane, częściowo również przez wsteczne krzyżówki dzikich populacji z kotami domowymi. Ten z Korsyki (i Sardynii) jest prawdopodobnie kotem wpuszczonym przez człowieka, który pochodzi od kota/żbika afrykańskiego/nubijskiego. Przez lata izolacji i ewolucji lekko się zmienił, ale na pewno nie ma kłów lisa.I jest znany od dawna.
citizen
3 lata temu
Sklonowali "redaktorka" z newsweeka ??????????????
zbibol
3 lata temu
Jaki tam koto-lis, trocha większy kot i wszystko
WETERYNARZ
3 lata temu
TE KOTY TO MAJĄ DNA JAK WSZYSCY W PISIE
kotopies
3 lata temu
hahahaha
piotr
3 lata temu
uroczy kociak
Greg
3 lata temu
Mój kot wygląda tak samo
jarek
3 lata temu
to jest kot żoliborski.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić