REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 3 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Jan Muller16.11.17 (19:03)

Odrzutowiec lądował z ptakiem wbitym w nos. "Tego jeszcze nie widzieliśmy"

A319 linii American Airlines w czasie lądowania w Miami zderzył się z ptakiem. Zwierzę przebiło głową powłokę nosa maszyny i zawisło tam.
Twitter.com/SunSentinel

W czasie niedawnego lądowania w porcie Miami International potężny ptak uderzył w samolot pasażerski. Podróżujący maszyną zderzenia nie poczuli. Niestety, pierzasty lotnik nie miał szansy przeżycia tego spotkania. O ile takie sytuacje zdarzają się na lotniskach, widok airbusa po lądowaniu był inny niż po podobnych wypadkach w przeszłości.

Lot 1498 z Mexico City podchodził we wtorek o godz. 11 rano do lądowania, gdy piloci usłyszeli głośne uderzenie z przodu maszyny. Lądowanie odbyło się bez innych zakłóceń, a A319 bez problemów dojechał do rękawa przy bramce D22. Pasażerowie nic nie zauważyli - donosi serwis telewizji ABC 10 Local.

REKLAMA

Ptaki przebijające kadłub zwykle wpadają do środka. Ten został uczepiony kadłuba. Dziennikarze poprosili o wypowiedź pracownika American Airlines w Miami, który był na miejscu i na własne oczy widział wbite w kadłub zwierzę.

Tak, uderzenia ptaków to problem, który się pojawia od czasu do czasu, ale nigdy w życiu nie widziałem, by skończyło się to w taki sposób - skomentował anonimowo

Na miejsce wezwano pracownika służb zajmujących się oczyszczaniem miasta z padłych zwierząt. A319 trafił w ręce mechaników, a linia w zamian za uszkodzony samolot podstawiła rezerwowy. W latach 1990 - 2015 Federalna Administracja Lotnictwa odnotowała 160 tys. uderzeń ptaków na lotniskach w Stanach Zjednoczonych.

*Zobacz także: Awaryjne lądowanie boeinga. W silniku wybuchł pożar *

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij