Dagmara Smykla
|

Opolskie. Policjant uratował dwóch Czechów na Jeziorze Nyskim

23 reakcje
0
0
23
Podziel się

O włos od tragedii na Jeziorze Nyskim. Policjant uratował tonącego 8-latka z Czech. Na pomoc ruszył też ojciec chłopca, ale po chwili sam jej potrzebował.

Opolskie. Policjant uratował dwóch Czechów na Jeziorze Nyskim
(PAP, ANDRZEJ LANGE)

Uwagę przykuła pusta motorówka. Asp. Jarosław Białochwałek w trakcie patrolowania Jeziora Nyskiego zauważył stojącą łódź motorową znajdującą się bardzo daleko od brzegu. Zaniepokojony policjantzaczął się rozglądać za pasażerami.

W tym momencie usłyszał wołanie o pomoc. W kierunku motorówki płynął mały chłopiec, który był jeszcze daleko i wyraźnie tracił siły. Co kilka sekund zanurzał się w wodzie.

Funkcjonariusz wezwał wparcie, czym prędzej dopłynął do chłopaka i wskoczył za nim do wody. Po chwili przypłynęła również jednostka ratownicza z WOPR-u - informuje opolska policja.

Pomogli również znajdującemu się niedaleko mężczyźnie. Jak się później dowiedzieli ratownicy i policjant, był to ojciec 8-latka. Mężczyzna ruszył na ratunek synkowi, ale w wodzie sam stracił siły i wymagał pomocy przy wejściu na łódź.

Cali i zdrowi wrócili na brzeg. Obydwaj uratowani z Jeziora Nyskiego to obywatele Czech. Na szczęście nie potrzebowali pomocy medycznej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

23
0
0
KOMENTARZE
(23)
asdf
5 miesięcy temu
Brawa dla Policjanta! Uratował życie dwóch osób i tym samym uchronił kilkadziesiąt innych osób (rodzina, przyjaciele) od dramatycznych przeżyć
ewa
5 miesięcy temu
uff, dzieki Bogu uratowani. dzielny policjant!
ddede
5 miesięcy temu
komenda glówna powinna na czas wakacji wszystkich policjantów wysłać nad wodę na urlopy, wiecej ratują tonących jak zatrzymują bandziorów
Magda
5 miesięcy temu
Brawo! Wspaniała wiadomość :)
gość
5 miesięcy temu
Policjant roku 2019 Brawo
Najnowsze komentarze (23)
io
5 miesięcy temu
teraz zrobia film jak im Polacy odgryzli glowy
Żaneta
5 miesięcy temu
GDZIE CI MĘŻCZYŹNI? Jak to możliwe, że dorosły mężczyzna może nie umieć pływać? Czy dzisiejsi faceci to same wypastowane "pomady"?
Juzek
5 miesięcy temu
Czartery motorowodne bez patentu tak się kończą
Fritz
5 miesięcy temu
Brawa dla Policjanta. To jest prawdziwa sluzba. Sluzba obywatelom.
szfajnekloce
5 miesięcy temu
Coraz wiecej czechow!Niedlugo polacy stana sie mniejszoscia w Polsce!
Endi
5 miesięcy temu
Takich newsów potrzebujemy. Nie syfu który zalewa codziennie nasze życie
spawacz
5 miesięcy temu
Nowe pokolenie Nam wyrosło,które nie potrafi nawet utrzymać się na wodzie i nie mam tu na myśli tego chłopca,tylko jego ojca. Dorosły facet,w sile wieku, nie potrafiący pomóc swojemu synowi wydostać się z powrotem na łódź to WSTYD.Jestem przekonany że większość sześćdziesięciolatków ,czy nawet starszych poradziło by sobie bezproblemowo tutaj,a tu młody tata prawie tonie w prostej ,życiowej sytuacji. To są efekty masowego braku ruchu i powszechnej hodowli dużych brzuchów.Facet ma się ruszać do utraty tchu i to często,w przeróżnych formach-inaczej będzie chorował fizycznie ,lub mentalnie.
słowak
5 miesięcy temu
Czesi nie mają morza i nie majom gdzie się uczyć pływać
XXXX
5 miesięcy temu
BRAWO,,ZA ODWAGE I BOHATERSTWO
pytam
5 miesięcy temu
A gdzie mieli kapoki?
Obywatel
5 miesięcy temu
Brawa dla Policjanta? To już 15 artykuł o dzielnej Policji. Propaganda sukcesu i ocieplanie wizerunku działa. o2 ma odgórne zalecenie pisania o Policji.
waldi
5 miesięcy temu
Ten rejon kraju nie posiada jezior. Są tam tylko sztucznie zbudowane zbiorniki retencyjne które można przerzucić kamieniem
Kozak
5 miesięcy temu
Kapok!!!
WIKI
5 miesięcy temu
no ok, na końcu nie potrzebowali pomocy ale otarli sie o śmierć - a kamizelki ratunkowe mieli na sobie ????
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić