REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 5 godzin temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Dagmara Smykla13.08.19 (17:59)

Opolskie. Policjant uratował dwóch Czechów na Jeziorze Nyskim

O włos od tragedii na Jeziorze Nyskim. Policjant uratował tonącego 8-latka z Czech. Na pomoc ruszył też ojciec chłopca, ale po chwili sam jej potrzebował.
ANDRZEJ LANGE / PAP

Uwagę przykuła pusta motorówka. Asp. Jarosław Białochwałek w trakcie patrolowania Jeziora Nyskiego zauważył stojącą łódź motorową znajdującą się bardzo daleko od brzegu. Zaniepokojony policjantzaczął się rozglądać za pasażerami.

W tym momencie usłyszał wołanie o pomoc. W kierunku motorówki płynął mały chłopiec, który był jeszcze daleko i wyraźnie tracił siły. Co kilka sekund zanurzał się w wodzie.

REKLAMA

Funkcjonariusz wezwał wparcie, czym prędzej dopłynął do chłopaka i wskoczył za nim do wody. Po chwili przypłynęła również jednostka ratownicza z WOPR-u - informuje opolska policja.

Zobacz także: Radioaktywny wyciek z zatopionego okrętu podwodnego

Pomogli również znajdującemu się niedaleko mężczyźnie. Jak się później dowiedzieli ratownicy i policjant, był to ojciec 8-latka. Mężczyzna ruszył na ratunek synkowi, ale w wodzie sam stracił siły i wymagał pomocy przy wejściu na łódź.

Cali i zdrowi wrócili na brzeg. Obydwaj uratowani z Jeziora Nyskiego to obywatele Czech. Na szczęście nie potrzebowali pomocy medycznej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij