Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Kamil Karnowski
|

Opublikowali wyniki matur. W sieci wrze od północy

65
Podziel się

Na kilka godzin przed oficjalnym ogłoszeniem wyników przez Centralną Komisję Egzaminacyjną tegoroczni maturzyści mogli sprawdzić swoje wyniki online. Wielu czekało do północy, ale spotkało ich tylko rozczarowanie.

Opublikowali wyniki matur. W sieci wrze od północy
(iStock.com)
bFdWVSmZ

Na Twitterze pojawiły się setki komentarzy. Część maturzystów chwaliła się wynikami, część dzieliła rozpaczą ze względu na niski wynik. Nie brakowało też takich, którzy w komentarzach nie skupiali się na samym wyniku, a na tym, jak fatalnie zadziałały tej nocy strony CKE.

Najgorzej było w Poznaniu. To stamtąd na Twitterze pojawiło się najwięcej doniesień o niedziałających stronach. Maturzyści nie mieli możliwości zalogowania się do systemu najprawdopodobniej przez zbyt duży ruch na stronie, który ją po prostu zablokował. Dodatkowo informacja z Google mówiła o tym, że poznańska strona OKE mogła paść ofiarą ataku hakerskiego.

bFdWVSnb

Rozczarowań było więcej. Według doniesień jednej z internautek na stronie gdańskiego OKE wyniki nie pojawiły się zgodnie z harmonogramem. Powinny być dostępne tuż po godzinie 24 w nocy z 29 na 30 czerwca, a w jej przypadku tak się nie stało. Cóż, musiała przeżyć w stresie kilkanaście dodatkowych minut...

) #matura2017”# #attachment_title=# #attachment_link=# #attachment_domain=# #content_type=# #url=https://d.wpimg.pl/644694742--61276942/ajk61BNK_400x400.jpg# #size=400x400# ))

bFdWVSnh

CKE wytłumaczyło się z zamieszania, również na Twitterze. Na oficjalnym koncie napisano, że udostępnianie wyników może potrwać nawet do dwóch godzin, a co za tym idzie, należy uzbroić się w cierpliwość. Przypominamy, że w tym roku matury pisało ok. 280 tys. absolwentów liceów, więc ruch na stronach rzeczywiście mógł być duży.

**Zobacz także: co jest trudniejsze? Matura czy gra w Milionerach?

bFdWVSni

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bFdWVSnC
KOMENTARZE
(65)
ROKO
5 lata temu
I tak będą wykładać chemię w BIEDRONCE :)
Ewka
5 lata temu
Tak, "kilkanaście dodatkowych minut"! No nie mogę! Ale może ja już nie pamiętam, jak to było...
gosc
5 lata temu
Chce iść na lekarza (nie ważne jakiego)...matura jest z matmy, polskiego i rosyjskiego...nie rozumiem co ma z tym wspólnego medycyna?
bFdWVSnD
GOSC
5 lata temu
Bez matury też można zdobyć wyższe wykształcenie !!!!!!!!! :)))) Bez świadectwa dojrzałości można dalej kształcić się nawet na uniwersytecie. W Niemczech, już od kilku lat istnieje możliwość studiowania bez matury. Statystyki Centrum Rozwoju Szkół Wyższych (CHE) wykazują, że liczba takich studentów rośnie. Kto może studiować? Blisko 12 464 studentów bez matury kształci się obecnie na niemieckich wyższych uczelniach. Możliwość odbywania studiów mają absolwenci szkół realnych i głównych. Według regulacji Konferencji Ministrów Edukacji (KMK) z 2009 roku, studiować mogą osoby posiadające dyplomy mistrzowskie lub są fachowcami w określonej dziedzinie oraz absolwenci szkół zawodowych (przynajmniej dwuletnich), którzy posiadają przynajmniej trzyletnie doświadczenie zawodowe. Przy czym ci ostatni mogą studiować tylko na kierunkach, które są ściśle związane z wyuczonym zawodem. Jakie kierunki dla studentów bez matury? Studiować bez matury można na każdej uczelni i na dowolnym wybranym kierunku.
dok
5 lata temu
Należy chyba roztoczyć całun żałobny nad poziomem intelektualnym (niezależnie od wyniku matury) nad dzisiejsza młodzieżą. Zero zaradności, histeryczno roszczeniowe nastawienie. A ten tekst o stresie z powodu czekania o kilka minut dłużej.... Poza tym poziom dzisiejszej matury jest żenujący. Trzeba być chyba po lobotomii. żeby tego nie zdać
Archi
5 lata temu
W ogóle nie ma nowych ciekawych wiadomości, wszystko to starocie. co się dzieję ? Kurski przejął WP ?
SWD
5 lata temu
A w piwnicy szukaliście? Ponoć poziom wyników właśnie tam zszedł.
midio
5 lata temu
kiedy pierwsze pozwy w sądach ,komisje śledcze dotyczące stresu
oxo
5 lata temu
Tioa .. "Afera" bo dzieciaczki nie mogły sobie w sajta kliknąć kilkanaście minut, no proszę... Wejdzie młodzież w dorosłe życie, jak będą musieli poczekać na decyzję urzędasa .. 4 lata na przykład.
PREZES :) PAN...
5 lata temu
Maturzysto dobrze się zastanów. Jeszcze masz wybór, DOBRE STUDIA czy WYPIĆ DOBRĄ WÓDKĘ z odpowiednimi ludźmi.
Kaś
5 lata temu
Kiedyś się czekało, aż do szkoły wyniki dotrą, a teraz panika, bo przeciążyli serwery i w stresie są... ŻAL. A ci hakerzy to maturzyści, którzy rozwalili system:) Niedługo przedszkolaki będą sprawdzać swoje wyniki testów diagnostycznych :p
Kizi
5 lata temu
Drodzy tegoroczni maturzyści. Stresujecie się wynikami matury. Przyzwyczajenie się do tego uczucia bo na studiach będziecie go przechodzić każdorazowo min. dwa razy w ciągu roku akademickiego przy okazji sesji . A kto obleje także i na poprawkach.
ja
5 lata temu
system edukacji jest nastawiony na produkcję uległych pracowników, których można później ograbić podatkami i różnymi mechanizmami marnotrawstwa. Dlaczego w szkołach nie uczy się zarządzania pieniędzmi, skutecznego inwestowania? Dlaczego tak słabo stawia się na przedsiębiorczość? Słyszeliście o ksią.ż-ce "Emrerytura nie jest Ci potzerbna"? Powstała by ludzie mogli sami zbudować sobie bezpieczeństwo finansowe.
bFdWVSnv
eze
5 lata temu
przypuszczalnie to ta sama młodzież, która pisze te artykuły na poziomie tutaj. Nic dziwnego, że taki dramat w tekście się pojawił :D Jak poszło redaktorzy? Któryś w końcu zdał maturę?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić