aktualizacja 

Oświęcim. Nastolatka chciała skoczyć z okna po tym, jak dostała szlaban

20

Służby ratunkowe zostały wezwane przez mieszkankę jednego z oświęcimskich osiedli. Jej nietrzeźwa córka miała grozić wyskoczeniem z okna po tym, jak dostała szlaban na wyjście z domu. Akcja ratunkowa na szczęście zakończyła się sukcesem.

Oświęcim. Nastolatka chciała skoczyć z okna po tym, jak dostała szlaban
(East News)

Incydent miał miejsce w czwartek koło godziny 21 w Oświęcimiu. W oknie jednego z budynków stała 16-letnia dziewczyna, grożąc, że z niego wyskoczy. Po tym jak bezradna matka nastolatki wezwała służby ratunkowe, na miejsce przyjechali strażacy, ratownicy medyczni oraz policjanci.

Funkcjonariusze zachowali czujność. Podczas gdy na górze prowadzono negocjacje z dziewczyną, na wypadek skoku pod oknem rozłożono poduszkę asekuracyjną. W trakcie rozmowy jeden z policjantów wykorzystał moment nieuwagi i zdołał zdjąć dziewczynę z parapetu.

Po zakończonej sukcesem akcji dziewczyna trafiła do szpitala. 16-latka miała we krwi ponad promil alkoholu. Obecnie policja bada, jak weszła w jego posiadanie. Policjanci apelują także do sprzedawców alkoholu o przestrzeganie przepisów. Proszą szczególnie o to, by zwracali uwagę na młodych klientów.

Zgonie z ustawą o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi sprzedaż alkoholu osobie do 18 roku życia jest przestępstwem. Sprzedawcy za naruszenie przepisów grozi kara grzywny, właściciel sklepu może stracić koncesję na sprzedaż wyrobów alkoholowych. Za rozpijanie małoletniego grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności - przypominają.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić