REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Radosław Opas02.12.19 (06:39)

Ozdoby choinkowe, a na nich zdjęcia z Auschwitz. Burza po aukcjach Amazona

W największym na świecie sklepie internetowym Amazon pojawiły się aukcje, na których można było kupić ozdoby choinkowe, zawierające zdjęcia z obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Oburzającą ofertę zauważyli przedstawiciele Muzeum Auschwitz, którzy wezwali do usunięcia sprzedawanych przedmiotów.
Amazon

Pamiątki pochodziły od jednego producenta. W skład dostępnych do kupienia ozdób świątecznych wchodziły m.in. choinki z grafiką przedstawiającą bramę obozu zagłady w Auschwitz oraz sześcioramienne gwiazdki z fotografią baraków, w których spali więźniowie przetrzymywani podczas II wojny światowej. Dostępne były też np. specjalne otwieracze do piwa.

Na aukcje zareagowało Muzeum Auschwitz. Władze instytucji zaapelowały na Twitterze do natychmiastowego usunięcia ozdób z ofert sklepu, nazywając je przedmiotami całkowicie „pozbawionymi szacunku”.

REKLAMA

Sprzedaż „ozdób choinkowych” z wizerunkiem Auschwitz nie wydaje nam się właściwa. Widok obozu Auschwitz na otwieraczu do butelek jest raczej niepokojący i pozbawiony szacunku – piszą władze muzeum mieszczącego się w Oświęcimiu.

Zdjęcia pamiątek rozprzestrzeniły się po całym internecie. Widok obozu koncentracyjnego na pamiątkach świątecznych, w którym życie z rąk niemieckiego, nazistowskiego reżimu straciły miliony osób, wywołał oburzenie u ludzi z całego świata.

Jest to absolutnie obrzydliwe aby używać obozu w Auschwitz jako ozdoby świątecznej – pisze w odpowiedzi na wpis muzeum w Oświęcimiu Dana, mieszkająca w Stanach Zjednoczonych.

Ozdoby został usunięte. Amazon potwierdził, że wycofał ze sprzedaży produkty świąteczne związane z Auschwitz. Decyzję poprzedziły negatywne recenzje, jakie otrzymał sklep oraz ponad 2 tys. wiadomości na Twitterze.

Zobacz także: Ukryte złoto Hitlera

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij