o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Radosław Opas
Radosław Opas
|

Ozdoby choinkowe, a na nich zdjęcia z Auschwitz. Burza po aukcjach Amazona

116
Podziel się

W największym na świecie sklepie internetowym Amazon pojawiły się aukcje, na których można było kupić ozdoby choinkowe, zawierające zdjęcia z obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Oburzającą ofertę zauważyli przedstawiciele Muzeum Auschwitz, którzy wezwali do usunięcia sprzedawanych przedmiotów.

Ozdoby choinkowe, a na nich zdjęcia z Auschwitz. Burza po aukcjach Amazona
(Amazon)
bDArPjVh

Pamiątki pochodziły od jednego producenta. W skład dostępnych do kupienia ozdób świątecznych wchodziły m.in. choinki z grafiką przedstawiającą bramę obozu zagłady w Auschwitz oraz sześcioramienne gwiazdki z fotografią baraków, w których spali więźniowie przetrzymywani podczas II wojny światowej. Dostępne były też np. specjalne otwieracze do piwa.

Na aukcje zareagowało Muzeum Auschwitz. Władze instytucji zaapelowały na Twitterze do natychmiastowego usunięcia ozdób z ofert sklepu, nazywając je przedmiotami całkowicie „pozbawionymi szacunku”.

Sprzedaż „ozdób choinkowych” z wizerunkiem Auschwitz nie wydaje nam się właściwa. Widok obozu Auschwitz na otwieraczu do butelek jest raczej niepokojący i pozbawiony szacunku – piszą władze muzeum mieszczącego się w Oświęcimiu.

bDArPjVj

Zdjęcia pamiątek rozprzestrzeniły się po całym internecie. Widok obozu koncentracyjnego na pamiątkach świątecznych, w którym życie z rąk niemieckiego, nazistowskiego reżimu straciły miliony osób, wywołał oburzenie u ludzi z całego świata.

Jest to absolutnie obrzydliwe aby używać obozu w Auschwitz jako ozdoby świątecznej – pisze w odpowiedzi na wpis muzeum w Oświęcimiu Dana, mieszkająca w Stanach Zjednoczonych.

Ozdoby został usunięte. Amazon potwierdził, że wycofał ze sprzedaży produkty świąteczne związane z Auschwitz. Decyzję poprzedziły negatywne recenzje, jakie otrzymał sklep oraz ponad 2 tys. wiadomości na Twitterze.

bDArPjVp
Zobacz także: Zobacz także: Ukryte złoto Hitlera

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl.

bDArPjVq
bDArPjVK
KOMENTARZE
(116)
gość
rok temu
Wynająć kancelarię prawną i wytoczyć proces producentowi i Amazonowi na grube miliony dolarów i będzie spokój, chyba że jak zwykle ogon pod siebie i cisza. Tylko Konfederacja !
maDDDD
rok temu
trudno to jakkolwiek skomentować :/
Sebek
rok temu
Co robi Kraków z tą sprawą? Wiązanie miasta królów polskich z niemieckim obozem to pozew na grube bańki!
bDArPjVL
bana
rok temu
jechać z nimi, mają miliony stać ich na zapłacenie takiej kary że później się parę razy zastanowią co wrzucają, do sądu z nimi ! ale nie nasz rząd jest tak nieudolny że zaraz będą przepraszać żydów za te ozdoby
catapulta
rok temu
To nie był przypadek i zwykła głupota czy niewiedza. To było przemyślane. Zwróćcie uwagę na napis na jednym z tych gadżetów: Krakow / Poland. Co ten napis ma niby sugerować?
Najnowsze komentarze (116)
Mario
rok temu
Jeśli władze które kierują Muzeum Auschwitz. Czyli Żydzi mogli na tym zarobić to by nie zgłaszali problemu. Teraz to wyjdą po pieniądze za obrazę, ale Polski rząd grosza nie ujrzy.
nikcnicknikc
rok temu
jest popyt, jest podaż - wymyślono już nie takie okrucieństwa......., świństwa.....,....ktoś tym steruje....
Polak w Angli...
rok temu
Wysypało w Polsce ostatnio nazioli to ktoś chce zarobić
zgroza
rok temu
Jeśli dopiero po takich reakcjach amazon wycofuje tę oburzającą i budzącą zgrozę ofertę, to co ci ludzie mają w głowach??? Kto to w ogóle zamówił i umieścił na aukcjach? Dno, dno i jeszcze raz dno moralne! Bojkotować amazona. Ani centa dla takich podłych robaków.
kot
rok temu
Szukam bombki choinkowej z wizerunkiem Prezesa tego narodu. Może ktoś podeśle mi link do jakiejś aukcji.
Janusz Ch.
rok temu
Nie ma nic świętego. Lewaccy "luzacy",obrażający religię-obrażają także pomordowanych- aby tylko 'zarobić" HAŃBA!!!
nknkil
rok temu
jakies tluki w tym amazonie. a musi zniknac...
MR
rok temu
W głowie nie mieści się takie postępowanie.Kara powinna być dotkliwa
bDArPjVD
???
rok temu
wygląda jakby ktoś pamiątki sprzedawał...słabe to, oj słabe
timur
rok temu
Niemcy wiedzą co robią, to podłe ale skuteczne. Co ludziom zostanie w pamięci? Druty kolczaste, Auschwitz i napis POLAND. Wstyd mi za Niemców i współczuję mieszkańcom tego kraju że nazywają się Niemcami.
sa
rok temu
Nowy wspaniały lewicowy świat
Lendzian
rok temu
Przedruk ze strony KRESY PL co na to mateuszek kłamczuszek maliniak i prezesik wierchuszka z PIS tacy przyjaciele dla pis cisza takiego obrazania naszego narodu nie było nawet za komuny.To jeszcze nic takie ozdoby a o wycieraczce pod nogi przy wejsciu do domu z flagi biało czerwonej nie pisza pewnie nie poprawnie politycznie dla pis za czasu rządu PIS coraz wiecej ataków na nasz kraj upadlanie narodu postępuje
hary-63
rok temu
W czym problem.Dedykowane dla eskimosów by nie zapomnieli co ich czeka jak nie przestaną "fikać".
filozof
rok temu
Skoro aborcja i eutanazja są legalne to dlaczeg zabraniac ozdób choinkowych ?
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić