o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Dagmara Smykla
|

Pacjentka zapaliła się w trakcie operacji. Koszmarny błąd lekarzy

14
Podziel się

Tragiczny wypadek w czasie operacji raka trzustki wstrząsnął Rumunią. Operowana kobieta stanęła w płomieniach, kiedy lekarze użyli skalpela elektrycznego. Po jej śmierci szpital próbował zatuszować sprawę.

Pacjentka zapaliła się w trakcie operacji. Koszmarny błąd lekarzy
(youtube.com, Antena 3)
bEizDiqd

Fatalny błąd lekarzy spowodował makabryczny wypadek. W szpitalu Floreasca w Bukareszcie 66-letnia pacjentka była operowana z powodu raka trzustki. W czasie zabiegu lekarze zastosowali do dezynfekcji środek na bazie alkoholu. Potem użyli skalpela elektrycznego, który wywołał pożar na stole operacyjnym.

Pacjentka płonęła jak pochodnia przez kilka sekund, aż asystent przybiegł z wiadrem wody, którą wylał na stół operacyjny - twierdzi jeden ze świadków wypadku.

66-latka doznała oparzeń 40 proc. powierzchni ciała. Fatalna operacja miała miejsce 22 grudnia, a tydzień później poparzona kobieta zmarła. Rodzina pacjentki ma ogromny żal do szpitala za to, że o przyczynach śmierci 66-latki dowiedziała się od mediów.

bEizDiqf
Zobacz także: Zobacz też: Minister Szumowski o zdrowiu prezesa Kaczyńskiego. "Nie rozmawiam o pacjentach. Odwiedzam go po ludzku"

Powiedzieli tylko, że w czasie operacji zdarzył się wypadek. Szczegóły poznaliśmy dzięki doniesieniom medialnym. Nie wysuwamy wobec kogokolwiek oskarżeń, ale chcemy wiedzieć, co dokładnie się wydarzyło - podkreślają bliscy zmarłej.

Społeczeństwo jest oburzone próbami zamiecenia sprawy pod dywan. Dyrekcja szpitala nie poinformowała przełożonych o wypadku. Ministerstwo zdrowia dowiedziało się o sprawie z innych źródeł, a kiedy do szpitala przyjechała kontrola, dyrekcja miała próbować zataić nazwisko lekarza, który przeprowadził operację.

bEizDiql

To skandal, żeby w XXI wieku na salach operacyjnych rządzili ludzie niekompetentni, ale żądni władzy - grzmi Emanuel Ungureanu, wiceprzewodniczący partii Uniunea Salvați România.

W efekcie placówka została pozbawiona akredytacji na pół roku. Poinformowało o tym rumuńskie ministerstwo zdrowia, które oczekuje od szpitala opracowania planu zaradczego, który zapobiegnie podobnym incydentom w przyszłości.

bEizDiqm

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEizDiqG
KOMENTARZE
(14)
Kuba
rok temu
Najpierw trzeba było sprawdzić narzędzia i urządzenia a dopiero operować rodzina powinna zażądać dużego zadość uczynienia tym bardziej że zaczęli mataczyć
Bolo
rok temu
Toż ta Rumunia to kamczatka jakaś
ELKA
rok temu
A MARSZAŁEK GRODZKI TEŻ SKORUMPOWANY LEKARZ!!!!!
bEizDiqH
Emerytka
rok temu
To prawda u nas jest nie lepiej. W Rumunii przynajmniej jest więcej leków refundowanych na raka
Ccc
rok temu
Jakaś bzdura , przecież ciało ludzkie nie jest łatwopalne , chyba że ją wcześniej oblał benzyną.
Dyzio
rok temu
Rumunia. I wszystko jasne. Korupca nr 1 w Europie
Córka
rok temu
Mój ojciec w tamtym roku zachorował na udar mózgu tak nagle młody facet 52 . Kurna szpital zamiast tatę wziąść od razu na kroplòwke i na badania odrazu bo tata bardzo się źle na sor w Wolominie to lekarze sie Przyglądali gdy przechodzili kolo mojego taty. Czekał 7 godz na Sorze pielęgnarz kłucić wolał z chorym moim tata bo wstał z siedzenia i choć nie czuł juz nogi to poszedł do chorego ktury tak bardzo cierpiał asz łzy płyną gdy myśle o nim. A pielęgniaszowi przeszkadza gdy przechodzi kolo mojego taty bez nigo sam szedł duzo miejsta miał a kłucić się chce a nie ma racji. Drugi facet myje ludzi pszebiera wyworzi ludzi chorych na szpital i chory pszychicznie chory jego oczy zagubione jak opętany idzie nie paczy na ludzi jak by duch zły weszet w jego ciało i obgaduje ludzi kto kim jest kto gada o jakieśc osobie . Zakręcony personel lekarzy i pielęgniarzy szok. Udar rozumiecie to stan śmierci może nadejść w każdej chwili liczy się każda sekunda a ci 7 godz bez opieki na sorze bez pytań żadnych czy w pożądku choć jest czy poczebna jest . Nic niema opsuga lekarska w Wołominie szpitalu . Kobieta goroczke miała lat 56 prawie co jesze żyła na sorze siedziała bez opieki aby jej rodzina była . Kierowca w kartce wołomin jak jechaliśmy to udar tata przechodził to sygnału brak a spacerkiem jechał sobie bez mozgu ze może zasłabnoć . Brak po przyjeżdzie do szpitala wózka nie dali tacie było wstyd prosić wózek inwalidzki bo lekarz powinien lub pielegniasz zaoferować a tam nic . Szpital naj bardziej dno . Leczenie tam jest złym pomysłem tam szybko umrzesz .
Ja1
rok temu
Duzo srodkow dezynfekcyjnych ma jakis alkohol w składzie, i nie nalezy ich wycierac aby pole operacji bylo suche ale czeka sie az odparuja. Wiec prawdopodobnie nie zaczekano albo jakis felerny srodek.
Twu
rok temu
Tak to już jest np. W przypadku innych narządów np. Nerek, zdrowa usunąć a chora się wyleczy
Iso
rok temu
Jak żyć bez akredytacji? TAKA WYSOKA KARA DLA SZPITALA!
0000
rok temu
Oczkodowanie w milionach
patologia
rok temu
U nas niewiele lepiej, durny lekarz wytnie zdrową nerkę a nie chorą i śmiesznie niski wyrok
antykaczy
rok temu
może była elektrostatyczna
bEizDiqz
Bandi
rok temu
Ja też lubię zapalić przy alkoholu.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić