Karolina Woźniak| 

Pakistan. Rzadkie nagranie lamparta śnieżnego

30

Ryk może mrozić krew w żyłach. Niezwykłe nagranie przedstawia rzadkiego lamparta śnieżnego. Zostało opublikowane przez The White Lion Foundation - organizację zajmującą się ochroną dzikich zwierząt.

Lampart śnieżny został zarejestrowany na kamerze w górach w Pakistanie.
Lampart śnieżny został zarejestrowany na kamerze w górach w Pakistanie. (Instagram, thewhitelionfdn)

Dawno nie udało się nagrać lamparta śnieżnego na wolności. Naukowcy opublikowali niezwykłe nagranie przedstawiające ryczącego dzikiego kota, który zamieszkuje góry Karakorum w północnym Pakistanie.

Uzyskanie tak wyraźnego materiału przedstawiającego śnieżnego lamparta na wolności jest wyjątkowe - podkreśla doktor John Knight.

Rzadkie nagranie lamparta śnieżnego zaznaczającego swoje terytorium

Lamparty śnieżne są z natury samotnikami i ciężko je uchwycić.Łącza się w pary tylko po to, żeby spłodzić młode i je wychować. Dorosły męski osobnik ryczy, żeby zaznaczyć swoje terytorium i poinformować samice, że jest w okolicy - mówi dalej dr John Knight.

Dyrektorka The White Lion Foundation przyznała, że podczas trwającej pandemii koronawirusa widok lamparta śnieżnego podnosi na duchu i poprawia nastrój.

Nasza organizacja charytatywna bardzo ciężko pracuje, żeby zapewnić tym wspaniałym zwierzętom życie na wolności w górach Karakorum przez wiele kolejnych pokoleń - dodała.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Trwa ładowanie wpisu:instagram

Lamparty śnieżne są aktywne w ciągu dnia oraz po zmierzchu. Jeśli szukają zdobyczy, poruszają się jedynie starymi ścieżkami na terytorium łowieckim. Te drapieżniki są z natury bardzo ostrożne i czujne.

Zobacz także: Zobacz także: Jak nie budzić lwicy. Ten samiec szybko pożałował swojej metody

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić