Państwo Islamskie ujawniło, kim byli zamachowcy z Paryża

8

Dwa miesiące po zamachach w stolicy Francji Państwo Islamskie zamieściło w internecie film, przedstawiający odpowiedzialnych za tragiczne wydarzenia z 13 listopada ubiegłego roku.

Państwo Islamskie ujawniło, kim byli zamachowcy z Paryża
(AFP/EAST NEWS)

Nagranie wiele wyjaśnia. Jak podaje Reuters, dowiadujemy się z niego, że terrorystami byli czterej obywatele Belgii, trzej Francuzi i dwaj Irakijczycy. Podobno wszyscy dokonywali wczęśniej egzekucji na zakładnikach przetrzymywanych przez ISIS.

Oto ostatnie wiadomości od dziewięciu lwów kalifatu, którzy wstali ze swoich legowisk, by rzucić całą Francję na kolana – mówił narrator na nagraniu

Film odczytano też jako groźbę dla premiera Wielkiej Brytanii, Davida Camerona. Pojawił się tam bowiem fragment jego nagrania, w którym solidaryzował się z Francuzami. Islamiści podsumowali to w następujący sposób:

Każdy, kto stoi ramię w ramię z niewiernymi, będzie celem naszych mieczy.

Tragicznego wieczoru w Paryżu zginęło 130 osób. Zginęło też siedmiu terrorystów, a dwie kolejne osoby powiązane z atakami zabito w podczas późniejszych obław. Wciąż poszukiwany jest m.in. Salah Abdeslam, za którym rozesłano list gończy.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić