Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Wojciech Darewicz
|
aktualizacja

Piękny gest Morgana Freemana. Zobaczcie, na co wydaje pieniądze

60
Podziel się:

Od lat jest jedną z najbardziej lubianych gwiazd Hollywood. Teraz, gdy został pszczelarzem, grono jego fanów urośnie jeszcze bardziej. W ramach cyklu #DziennaDawkaDobregoNewsa przedstawiamy najnowsze przedsięwzięcie aktora.

Piękny gest Morgana Freemana. Zobaczcie, na co wydaje pieniądze
(Getty Images)

Chce powstrzymać niepokojący trend. O tym, że światowa populacja pszczół kurczy się, wiadomo nie od dziś. Raporty na ten temat są równie niepokojące, co wizje tego, jak wyglądałby nasz świat, gdyby owady te całkowicie wyginęły. W odróżnieniu od wielu majętnych osób, 81-letnie aktor postanowił nie siedzieć z założonymi rękami.

Z myślą o przyszłych pokoleniach stworzył "pszczele sanktuarium". Freeman jest właścicielem 124-akrowego rancza w Mississippi. Na jego zlecenie sprowadzono z Arkansas 26 uli. Na swojej ziemi gwiazdor kazał posadzić przyjazne owadom rośliny, oraz osobiście zaangażował się w odżywienie swoich latających podopiecznych.

Przywrócenie populacji pszczół do dawnych rozmiarów to wielki trud, który trzeba podjąć dla dobra planety. Te owady są fundamentem życia na Ziemi – powiedział Freeman.

Podziel się dobrym newsem! Prześlij go nam przez dziejesie.wp.pl.

Pszczół dogląda osobiście. Aktor przyznał, że szczególnie się przy tym nie zabezpiecza. Zdradził, że choć zbliżając się do uli nie nosi ochronnego stroju, nie został jeszcze użądlony.

Nie zakładam ochronnego stroju i jeszcze nigdy tego nie musiał żałować. Staram się jednak ich nie denerwować. Nie zbieram im miodu i sądzę, że one to wyczuwają. Pewnie mówią miedzy sobą „hej, nie przejmujmy się tym facetem, on tylko podrzuca nam wodę z cukrem, żartował aktor.

Zobacz także: Zobacz także: Okaz największej pszczoły na świecie odnaleziony po 38 latach
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(60)
omena
4 lata temu
I to jest naprawdę dobry news. Tyle się mówi o przyszłości Ziemi, ale mało kogo to obchodzi. Byle się nachapać za swojego życia, potem niech inni się martwią skutkami. A tu dziadek u schyłku życia robi coś dla planety, którą pewno za chwilę opuści... Uwielbiam go.
Wełna
4 lata temu
... wspaniały aktor oraz niezwykły człowiek.
dfs
4 lata temu
shawshank redemption
Pl
4 lata temu
Ja jakbym był bogaty też bym robił coś dobrego dla świta a tak lipa bo za co
Bou
4 lata temu
Do "lipa": ...albo o wyprawce dla bachora za min. 30 tys. zł (np. pojemnik na pieluchy za 12 tysiów)
SC
4 lata temu
Zobaczycie, że coś na niego wyciągną...szkoda
Bella
4 lata temu
Freemana uwielbiam od zawsze, jest cudowony jako aktor i czułam, ze jako czlowiek też
pszczoła z Po...
4 lata temu
HA HA HA no i co mu zrobisz, taki fachowiec - myślał że bąk (Bumble bee) to pszczoła (Bee, Honey bee) nie dziwię się że bąki go nie ugryzły. cóż Amerykanie
asdas
4 lata temu
i więcej takich wiadomości.
Kris
4 lata temu
Robię to samo od kilku lat, tylko na mniejszym obszarze.Nie bawię się w jakieś śmieszne trawniki, zamiast tego rozsiałem polne kwiaty i posadziłem przyjazne owadom drzewa. Mam teraz istny "bajer", także z mnóstwem ptaków i innych zwierzaków, a nie pod linijkę posadzone "bamberskie" tuje i śmieszny "buraczany" trawniczek". Pozdrowienia. K
Pszczoły i kr...
4 lata temu
Przeca "jarkowy" obiecuje MLEKIEM I MIODEM płynącą krainę. Hi, hi. :)))
;ukas
4 lata temu
Dobrze że żyje, miałem wrażenie że jakiś czas temu umarł, na szczęście to nie on ;)
radziu77
4 lata temu
Bez przesady na taki gest nie trzeba byc bogatym , sam mam znajomych co mają takie pasieki, on anwet nie wydał wiecej jak ja na piwo dzisiaj.
miś
4 lata temu
Ale dlaczego ratując pszczoły pokazują trzmiele...?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić