Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Pies zagryzł człowieka. Polacy: "Bez litości dla zwierzęcia"

427
Podziel się:

Pies, który zagryzł człowieka – co z nim zrobić? Uśpić czy pozwolić żyć? Po dramatycznym zdarzeniu w Jeleniej Górze zapytaliśmy Polaków, co zrobić z psem, który uśmiercił człowieka.

pies atak psa
pies atak psa (iStock.com)

We wrześniu w Jeleniej Górze cztery owczarki niemieckie zaatakowały mężczyznę. 64-latek leżał na ziemi i był kąsany przez psy. Przybyli na miejsce strażacy musieli je polewać wodą, żeby odgonić zwierzęta.

Psy w końcu przepędzono, ale życia mężczyzny nie udało się uratować.

Nie wiadomo jeszcze, jaka była przyczyna zgonu – czy mężczyzna zmarł w wyniku ataku psów, czy może już nie żył, kiedy został zaatakowany.

Zobacz także: Zobacz też: Uśpili zdrowego psa. Ta historia oburzyła cały świat

Sprawa była w każdym razie szeroko komentowana. Podczas dyskusji pojawiały się komentarze, co zrobić z agresywnymi psami. Niektórzy twierdzili, że powinni zostać bezwzględnie uśpione, inni podkreślali, że odpowiedzialność w takiej sytuacji ponosi właściciel psów i to przede wszystkim jego należy ukarać.

Z naszego badania, jakie przeprowadziliśmy na panelu Ariadna, wynika, że Polacy są za usypianiem psów. Aż 50 proc. pytanych stwierdziło, że pies, który zagryzł człowieka, powinien zostać obowiązkowo uśpiony. Wielu z nich – 27 proc. – ma "zdecydowane" stanowisko w tej kwestii.

Negatywnie pomysł, żeby usypiać psy, ocenia 21 proc. badanych – w tym 12 proc. "zdecydowanie negatywnie". Zdania nie ma natomiast 29 proc. badanych.

Więcej zwolenników obowiązkowego usypiania psów znajduje się wśród wyborców PiS – 59 proc. W przypadku wyborców PO za usypianiem opowiada się 46 proc. pytanych. Przeciwnych usypianiu jest natomiast 18 proc. wyborców PiS i 34 proc. wyborców PO.

Przeczytaj też:

Nota metodologiczna:
Badanie na panelu Ariadna. Próba ogólnopolska licząca N=1056 osób w wieku od 18 lat wzwyż. Struktura próby dobrana wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI. Termin realizacji: 4 – 8 października 2019 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(427)
Olo
6 miesięcy temu
Natychmiast uśpić...właściciela psa. A samego psa wtedy gdy jest bezpański.
uśpić
2 lata temu
i kropka
XYZ
3 lata temu
Pies który zabił człowieka powinien być natychmiast uśpiony. Nawet jeżeli sprawcą jego agersji jest właśniciel ( bił go), to pies który raz zaatakował człowieka bez problemu zrobi to drugi i n raz...
Teddy
3 lata temu
dlatego trzeba uspic wlasciciela
Pies
3 lata temu
bo my lubimy ludzi, mięsko mają delikatne, że paluszki lizać
ms
3 lata temu
Uśpić jak najbardziej psa mimo tego, że jestem wielbicielem psów. Jednak bardzo surowa kara powinna spotkać właściciela psa. Taka sama jak za osobą, która posiada broń palną i ktoś się nią postrzeli.
Antoś Tęczowe...
3 lata temu
A powinno się zdecydowanie uśpić autora tego bzdetnego artykułu.
konrad
3 lata temu
Uśpic psy i ukarac właściciela to chyba logiczne. Az dziwi fakt że tak duże grono polaków się z tym nie zgadza, przypuszczam ze to ci o ilorazie inteligencji poniżej p0
treser
3 lata temu
Pies to zwierze. Skoro raz zaatakował to bezwzględnie trzeba uśpić bo zaatakuje po raz kolejny.
luk
3 lata temu
Też mam psa, był dziki znaleziony w lesie. Wystarczyły 4 lata i wszyscy chcą z nim przebywać, dotykać go nie mówiąc o dzieciach. Niebywale łagodny. Mowa jest krótka. Psy naśladują właściciela. To w jego stronę należy patrzeć, a nie zabijać zwierzęta.
Onikt
3 lata temu
Odpowiedzialność ponosi właściciel. Tym niemniej psa należy poddać eutanazji.
bolec0
3 lata temu
Zdecydowanie uśpić psa.
Żart i żarcik
3 lata temu
U nas w lesie chodzą siedem psów i są agresywne nie raz biegną za mną i czasem myślę czemu nie mam broni. oj granata nawet np Panzerfaust XDDD Wiem wiem za dużo gier w młodości :)) Teraz więcej siedzi się za psa niż za ubicie człowieka. Jeśli pies jest agresywne to jestem za uśpieniem
Edi
3 lata temu
A co z pedofilami???? Nie do uśpienia????? Zwierzęta mają zawsze jakiś powód że atakują! Ludzie........... WIELKIE PYTANIE.....
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić