Paweł Rzepa| 

"Pitbull" wcale nie pobił rekordu oglądalności

30

Zamiast być pierwszym filmem w historii Polski, jest czwarty. Powód? Wynik podany przez dystrybutora nie obejmuje trzech, a cztery dni.

pitbull
pitbull (Materiały prasowe)

"Pitbull. Niebezpieczne kobiety" obejrzało w weekend otwarcia 835 265 widzów. Tak informowało Kino Świat - dystrybutor produkcji Patryka Vegi. Wynik "Pitbulla" uznano za rekordowy w historii Polski. W rzeczywistości to dopiero czwarty wynik otwarcia - zauważa serwis InnPoland.

Wynika to z nieprawidłowego okresu analizy. Dystrybutor zaprezentował wynik z tzw. długiego weekendu. Obejmuje on cztery dni (10-13 listopada). Wyniki otwarcia - w założeniach - prezentowane są na podstawie trzech dni. Pod tym względem "Pitbull" rekordu Polski nie pobił.

W trzy dni film obejrzało 759 201 osób. To znacznie mniej niż rekordowe "Pięćdziesiąt twarzy Greya". Ta produkcja przyciągnęła podczas premiery uwagę 834 479 osób. Wynik "Pitbulla" jest również słabszy od premier "Shreka III" oraz "Gwiezdnych Wojen: Przebudzenie Mocy". Nie zmienia to jednak faktu, że "Pitbull" jest najlepszym polskim filmem pod względem rezultatu otwarcia. Dotychczasowy rekord należał do "Listów do M. 2". Tę komedię w świątecznym klimacie obejrzało w pierwszy weekend ponad 588 tys. osób.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić