Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Płonie słynny hotel w Paryżu. To podpalenie?

7
Podziel się:

Według mediów ogień strawił już najwyższe piętro budynku.

Ritz
Ritz (twitter.com)

Wielki pożar niszczy hotel Ritz w Paryżu. Według "Independent" ogień zaczął się rozprzestrzeniać na siódmym piętrze, około godziny 7 rano. W internecie błyskawicznie pojawiły się zrobione przez świadków zdjęcia, na których widać wielki słup dymu unoszący się nad francuską stolicą. Szczęśliwie udało się w porę ewakuować wszystkie osoby przebywające w budynku. Według doniesień mediów zagranicznych, jak dotąd nie odnotowano żadnych ofiar pożaru. W budynku przebywali wyłącznie robotnicy. Obecnie straż pożarna usiłuje powstrzymać dalsze rozprzestrzenianie się płomieni.

Przez ostatnie 3,5 roku hotel przechodził gruntowny remont. Obiekt miał zostać ponownie otwarty dla gości w marcu tego roku. Według doniesień "Daily Mirror", właściciel Ritza, Mohamed Al-Fayed, przeznaczył na remont hotelu ponad 200 milionów euro. Renowacja zabytkowych wnętrz miała sprawić, że "nawet książę zapragnąłby, by tak wyglądał jego dom".

Ritz został otwarty w 1889 roku. Jego nazwa pochodzi od nazwiska założyciela - szwajcarskiego hotelarza Cezara Ritza. Był to pierwszy hotel, który posiadał elektryczność oraz łazienkę przy każdym pokoju. Apartamenty w Ritzu zajmowało wielu znakomitych gości, jak na przykład Coco Chanel, która rzekomo przebywała tam w latach 1940-1944, kolaborując z nazistami. W 1944 roku do hotelu przybył Ernest Hemingway, który miał potem chwalić się, że wyzwolił... główny bar hotelowy.

Gdy miewam sny o pójściu do nieba, ich akcja zawsze ma miejsce w paryskim Ritzu - napisał Hemingway.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(7)
Femina Lewack...
7 lat temu
Pewnie znowu zwala wine na biednych uchodzcow, ZENADA!!!
pol15/16
7 lat temu
Zachcialo sie MULTI-KULTI i "maja"!!!!!!!!!!!!
gośc
7 lat temu
I co na to Petru. Zla demokracja.
kasiawojtkowi...
7 lat temu
Przykre - najpierw stracil syna, a teraz to.
marekzygmunt1...
7 lat temu
PODOBNIE JAK PALĄCY RAJSTAG W NIEMCZECH- DO BRONI .
xc
7 lat temu
Proszę każdego z was, aby choć raz dziennie zmówił Ojcze Nasz za dusze cierpiące. To bardzo ważne. Pomóżmy im. Proszę podaj dalej.
jaajjaja
7 lat temu
aaaa jak to mohameda to nie ma sensu informować nawet ani przeżywać, to tylko mohameda hotel
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić