REKLAMA
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Aldona Brauła20.09.19 (10:19)

Po 20 batów za seks bez ślubu. Publiczna chłosta

Sześcioro kobiet i mężczyzn zostało skazanych za seks bez ślubu i publiczne okazywanie sobie uczuć. Wymierzono im karę chłosty. Wykonaniu wyroku przyglądali się licznie zgromadzeni widzowie w indonezyjskiej prowincji, w której obowiązuje surowe prawo szariatu.
CHAIDEER MAHYUDDIN / East News

Sześcioro kobiet i mężczyzn zostało publicznie wychłostanych i upokorzenych. Dramatyczne zdjęcia pochodzą z Indonezji, z prowincji Aceh. Obowiązują tam surowe, muzułmańskie prawa szariatu.

Grupa została pobita przy dużej widowni na miejscowym rynku. Do tego celu ustawiono specjalne podwyższenie. Dookoła zgromadził się spory tłum, ciekawy tego, co ma się wydarzyć.

REKLAMA

Zamaskowany mężczyzna wymierzył każdej z osób po 20 batów. Jedna z kobiet w trakcie wymierzania jej kary upadła i nie była w stanie znieść kolejnych uderzeń. Mężczyzna musiał być zniesiony z podwyższenia przez lokalnych funkcjonariuszy policji, ponieważ nie mógł zejść.

Zobacz też: #KresyŚwiata: Iran szokuje. Kara śmierci za pornografię

Cała grupa wcześniej przebywała przez kilka miesięcy w więzieniu. Ich przewinienia były różne: od publicznego okazywania sobie uczuć i nieprzyzwoitych gestów do seksu bez ślubu.

Szariat przewiduje karę chłosty za szereg innych czynów m.in. hazard, picie alkoholu czy wygłaszanie jakkolwiek niestosownych poglądów.

Chłoście przyglądało się dziesiątki osób. Wiele z nich widziało takie wydarzenie pierwszy raz. Młodzi studenci mówili później, że była to cenna lekcja i będą uważniej pilnować, by nie łamać prawa. Chłoście przyglądali się także turyści, ale nikogo to nie zmartwiło.

Mówimy odwiedzającym, aby nie bali się odwiedzić Aceh, ponieważ nie zostaniesz wychłostany, jeśli nie złamiesz prawa – powiedział burmistrz Aminullah Usman.

Amnesty International wystosowało protest. Organizacja od lat próbuje walczyć z karą chłosty i surowym prawem szariatu. Wkrótce w całej Indonezji ma zostać wprowadzony nowy kodeks, który przewiduje m.in. rok więzienia za seks bez ślubu.

CHAIDEER MAHYUDDIN / East News

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij