REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 3 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Kamil Karnowski29.01.18 (18:35)

Pojednania jednak nie będzie? Kim odwołał wspólną imprezę ze sportowcami z Południa

Przywódca Korei Północnej uznał, że jest zbyt natrętnie obrażany przez media publikujące u jego sąsiadów z Południa. Zdecydował się pokazać swoje niezadowolenie odwołując planowaną imprezę, która miała być jednym z dowodów na chęć pojednania pomiędzy Koreami.
PAP

Rośnie napięcie pomiędzy krajami. Chęć pojednania ucieszyła polityków z całego świata, jednak z czasem zaczyna okazywać się, że deklaracje ze strony Korei Północnej mogą być puste. Ministerstwo ds. pojednania z Korei Południowej poinformowało, że wspólny wieczór kultury koreańskiej został odwołany na prośbę polityków z Północy.

Powodem mają być pojawiające się w prasie artykuły, które według Kim Dzong Una nawołują do bojkotu jego reżimu - informuje Russia Today.

REKLAMA

Takich wspólnych spotkań miała być cała seria. Wszystkie miały na celu integrację skłóconych krajów i pokazanie pojednania przed światem. Wszystkie z nich miały odbyć się w Korei Południowej, co budziło obawy o łamanie sankcji ONZ nałożonych na reżim Kima.

Zobacz także: 10 szokujących faktów o Korei Północnej

To kolejne działanie, które pokazuje, że reżim Kima nie jest chętny do współpracy. Napięcie pomiędzy krajami wzrosło już kilka dni temu, kiedy Korea Północna ogłosiła, że zmieni termin wielkiej wojskowej parady z okazji rocznicy powstania armii reżimu. Problem w tym, że odbędzie się ona tego samego dnia, kiedy nastąpi otwarcie Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu, czyli 9 lutego.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij