Wróć na
Piotr Kalsztyn
|

Żołnierze Kima głodują. Urzędnicy plądrują domy rolników

125
Podziel się

Rolnicy nie wyrabiają norm obowiązkowych dostaw. Susza nie jest wytłumaczeniem dla urzędników z Korei Północnej, więc ci zaczynają okradać ich domostwa.

Żołnierze Kima głodują. Urzędnicy plądrują domy rolników
(Getty Images)
bCGlqobV

Rośnie napięcie miedzy reżimem Kim Dzong Una, a społeczeństwem północnokoreańskim. Rolnicy w ostatnich miesiącach zmagali się z suszą, przez co ich zbiory nie były tak obfite, jak liczyli. Odbija się to na koreańskiej armii, która cierpi na braki żywności. Urzędnicy plądrują domy rolników, aby zabrać ukryte zapasy – informuje Fox News.

*Urzędnicy przeszukiwali domy w regionie Paek’am. *Chcieli ustalić, ile żywności mają mieszkańcy. Po wejściu żądali wydania jedzenia lub łapówek. Mieli mówić rolnikom, że pozwalają na głodowanie ich wojska, podczas gdy Amerykanie oblizują usta, aby zjeść ich żywcem.

*To nie pierwszy raz, kiedy słyszymy o problemach związanych z żywnością w komunistycznej armii. *Wcześniej żołnierze Kima mieli przeczesywać pola rolników w poszukiwaniu pożywienia. Na początku miesiąca w sieci pojawiło się zdjęcie na którym widać żołnierzy w polu kukurydzy.

bCGlqobX

Susza nie zmniejszyła limitów obowiązkowych dostaw. Rolnicy, którzy nie sprostali wymogom, mieli otrzymać dodatkowe zadania na początku stycznia. Według źródeł z Korei Północnej mieszkańcy nie byli zaskoczeni żądaniami dostaw żywności dla wojska. Plądrowanie domów miało być jednak nowością.

Zobacz także: 10 szokujących faktów o Korei Północnej

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bCGlqocd
bCGlqocy
KOMENTARZE
(125)
Smutne
2 lata temu
Straszne już były przypadki kanibalizmu .Tam jest piekło . A świat na to pozwala ;(
CO?
2 lata temu
Pladruja ?????Tam armia jest zdyscyplinowana.A czy my mamy jakas armie jeszcze?. Doszly mnie sluchy ,ze w razie napasci na nasze ziemie to 1000 hamburgerow ma nas bronic.
Oj nieladnie
2 lata temu
Na czyje zlecenie tak oczernia sie Koree?czyzby eujek Sam tak nakazal.Jedz i i zobacz a dopiero pisz.
bCGlqocz
GallAntonin
2 lata temu
To piekło jest spowodowane blokadą gospodarczą tego państwa. Mamy pretensje, że się nie zmieniają, a się nie zmieniają, bo są izolowani. USA próbuje tak jak KUBIE, w Iraku (na podstawie fałszywych danych o broni chemicznej), Wietnamie (napalmem) dyktować swoje warunki i tak jak m.in. na Kubie im to nie wychodzi. W Chile wsparli Pinocheta i ten wymordował kilka tys ludzi głosujących na socjalistę i od razu nastąpił zwrot w drugą stronę. Tak się sprawy załatwia.
marti
2 lata temu
Nie wiesz chłopie jak tam jest bo tam nie byłeś, ale wydajesz wyroki. Wszyscy wiemy tylko tyle ile przekażą nam media, ale jaką mamy pewność że ten przekaz jest prawdziwy???
Najnowsze komentarze (125)
Tomi1
2 lata temu
Na ukrainie ludzi jedzą
n00ne
2 lata temu
Jedno mi się podoba u u Kima: postawił się Amerykanom i się nie dał. A bieda w Korei Północnej jest również spowodowana sankcjami, bo Kim nie chcę za nic w świecie wpuścić inwestorów zagranicznych. Dobrze wie, że dla niego skończyłoby się to katastrofą. Poza tym Korea Północna jest suwerennym krajem i ma prawo robić to, co jej się żywnie podoba.
GŁÓD
2 lata temu
TYPOWE BANDYCKIE KOMUNISTYCZNE METODY REŻIM I ARMIA Z MILICJĄ MUSZĄ ŻREĆ I MIEĆ PEŁNE KICHY I NIE WAŻNE ŻE KOSZTEM WŁASNEGO NARODU TEN NAJMNIEJ SIĘ LICZY
czobut
2 lata temu
Jedzenie trzymają na godzinę W jak zaatakują ich amerykańscy okupanci.
wania
2 lata temu
Dobrze ze u nas nikt nie głoduje .
Jp
2 lata temu
Chcieli ustalić, ile żywności mają mieszkańcy. Po wejściu żądali wydania jedzenia lub łapówek. Mieli mówić rolnikom, że pozwalają na głodowanie ich wojska wtf??
dada
2 lata temu
Bo tam jest państwo silne, bardzo silne nie jak u nas za peło.
lucja
2 lata temu
nie ma odważnego żeby palnąć w łeb temu Ilowi i skończyć ten reżim
bCGlqocr
bylsobieczlow...
2 lata temu
Biedny ten naród . Trzymają ich w niewoli we własnej ojczyźnie . Tak to już jest jak sitwa zbrojna jest przy władzy z wataszką na czele . Duchu tego świata daj im wolność .
sierhiej
2 lata temu
pajeli usie maje parasiaki,piać sztuk
alojzy
2 lata temu
holecka ma już jedną z dozwolonych fryzur
aport
2 lata temu
do wojny jest osłabiona mordy psy
Powodzenia
2 lata temu
Może to ich społeczeństwo wreszcie zrozumie, że czasami się trzeba powalczyć o lepsze. Mnie się wydaje, że naszemu społeczeństwu myślenie też by się przydało.
szary podatni...
2 lata temu
u nas to samo, niezależnie czy coś zarobiłeś, czy nie zus musisz płacić...
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić